„Bankrotas reiškia, kad skolos nurašomos, ir viskas prasideda iš naujo. Šita prasme bankroto tikrai nebus, kadangi euro zonos šalys ir tarptautinės institucijos, kurios yra paskolinę Graikijai nemažas lėšas, galiausiai tikisi jas atgauti, bet tam reikės nueiti ilgą ir neramų kelią“, - laidoje „Ryto espresso“ sakė R. Šadžius.
Be to, jis nurodė, kad žlugusios derybos Briuselyje dėl finansinės pagalbos Graikijai nerodo, kad Graikijos laukia „grexitas“ – pasitraukimas iš euro zonos:
„Paskutinės apklausos, dar iki referendumo paskelbimo, rodo, kad Graikijos žmonių euro palaikymas yra didžiulis – du trečdaliai graikų laikosi euro ir mano, kad Graikijai reikia likti euro zonoje“,- teigė R. Šadžius.
Jis nurodė manantis, kad Graikijos valdžia bus priversta suprasti, kad buvimas euro zonoje, Europos stabilumo mechanizme, Bankų sąjungoje jiems suteikia žymiai daugiau saugumo negu gyvavimas su labai sparčiai nuvertėjančia nuosava valiuta.
Kai po savaitgalį žlugusių derybų graikai ėmė šluoti bankomatus, o Graikijos valdžia pirmadienį ryte pranešė savaitei uždaranti bankus bei įvedanti kapitalo kontrolę, R. Šadžius parekomendavo vykstant į Graikiją turėti grynųjų pinigų.
Žlugus Briuselyje vykusioms deryboms dėl finansinės pagalbos šalies, šalies premjeras Aleksis Cipras (Alexis Tsipras) pranešė ketinąs liepos 5 dieną surengti referendumą dėl paskutinių kreditorių siūlomų reformų sąlygų. Dėl tokio jo pareiškimo Europos Sąjungos ir Tarptautinio valiutos fondo kreditoriai atmetė prašymą pratęsti Atėnams finansinės pagalbos teikimą po birželio 30 dienos. Nuogąstaujama, kad tai gali sukelti Graikijos nemokumą.