„Regitra“ perspėja gyventojus – dėl šios klaidos prarasite pinigus

Į sukčių pinkles internetinėje erdvėje patenka ne vienas lietuvis. Gyventojai, pasitikėję maloniai skambančiais apgavikų žodžiais, galiausiai praranda tūkstančius eurų. Apie sukčius, siekiančius išvilioti pinigus, perspėja ir „Regitra“.

Socialiniame tinkle „Facebook“ pradėjo plisti netikra žinutė apie siūlomą paslaugą – prisidengiant „Regitros“ vardu, gyventojams neva suteikiama galimybė susigrąžinti prarastą vairuotoją pažymėjimą, kuris galėjo būti atimtas už, pavyzdžiui, grečio viršijimą. 

Su sukčiais tiesiogiai bendravęs Marius (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomas – red. past.) teigė, kad, internete pamatęs minėtą paslaugą, iškart suprato, kad tai gali būti apgavystė, todėl nusprendė patikrinti, ar iš tiesų jis neklysta.

Pasak Mariaus, iš pradžių, parašius žinutę į nurodytą puslapį, pavadinimu „Regitra Agentūra Vairuotojo Pažymėjimas“, su juo susisiekė Aušros vardu prisistatanti socialinio tinklo vartotoja. Apsimetėlė tvirtino, kad vairuotojo pažymėjimas bus sugrąžintas vos per 10 dienų.

Tiesa, pasiteiravus, kiek tokia paslauga kainuos, iškart buvo atsakytą, kad už B kategorijos vairuotojo pažymėjimo grąžinimą iš viso tektų pakloti 750 eurų, tačiau iš pradžių paprašoma į nurodytą banko sąskaitą pervesti avansą, kuris siekia 300 eurų.

Mariui pasiteiravus, ar pinigus galima sumokėti grynaisiais ir pasirašyti sutartį, tuojau pat sulaukė atsakymo, kad tai neva atlieka kiti komandos nariai, tad apgavikė aiškino, kad šįkart to padaryti negali, kadangi jos darbo paskirtis – klientus aptarnauti internetu. 

Perspėja gyventojus nepasitikėti sukčių pasakomis 

Įmonės „Regitra“ atstovė spaudai Emilija Bardauskienė naujienų portalui pasakoja, kad apgavikai labai dažnai apsimeta „Regitros“ darbuotojais. Be to, sukčiai dažnu atveju pasitelkia ir netikras socialinių tinklų anketas.

„Pastebime, kad socialiniuose tinkluose vis dar pasirodo sukčių skelbimų, kurie siūlo įsigyti neva tikrą vairuotojo pažymėjimą ar už asmenį išlaikyti vairavimo egzaminą. Vienas tipiškiausių ir dažniausiai pasitaikančių scenarijų – sukčiai sukuria netikrą „Facebook“ anketą, prisistatydami „Regitros“ darbuotojais, o tam, kad pasiektų kuo daugiau žmonių, savo pasiūlymus skelbia įvairiose grupėse.

Netikras anketas galima atpažinti pagal tai, kad jose dažniausiai būna labai mažai įrašų, nuotraukų ir draugų. Taip pat nepateikiama daug asmeninės informacijos, kaip, pavyzdžiui, gimimo datos, pomėgių, bendrų nuotraukų su draugais“, – kalbėjo įmonės specialistė. 

Sukčių tikslas – išvilioti pinigus iš gyventojų 

„Regitros“ atstovė pasakoja, kad apsimetėliai iš žmonių stengiasi apgaulės būdu išvilioti pinigus, todėl gyventojų dar kartą prašoma būti budrius.

REKLAMA

„Patariame elgtis apdairiai ir nepažįstamiems jokiais būdais nepatikėti savo asmens duomenų bei neskubėti daryti to, ko jie prašo. Kaip rodo praktika, tokie siūlymai yra paprasčiausi sukčių bandymai neteisėtai išvilioti iš žmonių pinigus. Gavę juos, jie paprasčiausiai pradingsta“, – teigė E. Bardauskienė. 

Pastebėjus panašius sukčiavimo atvejus, pašnekovė ragina nedelsiant apie tai pranešti „Regitrai“. 

„Kviečiame visus pastebėjusius galimą sukčiavimo atvejį pranešti apie tai „Regitrai“ tiesiog socialiniuose tinkluose. Mes imamės priemonių, jog netikros paskyros ar tokio pobūdžio skelbimai būtų blokuojami ir žmonės nebebūtų apgaudinėjami. Taip pat socialiniuose tinkluose nuolat atkreipiame vairuotojų dėmesį į tokius skelbimus ir kviečiame būti budriais bei nepakliūti į sukčių rankas. 

Taip pat norime pakviesti būsimus vairuotojus ne tik būti apdairiais, bet ir atsakingais bei neieškoti būdų, kaip lengvesniais ir nelegaliais būdais įgyti teisę vairuoti. Juk įgytos žinios ir įgūdžiai, kuriuos tikriname per egzaminus, reikalingi tam, kad užtikrintume ne tik savo, bet ir keleivių ar kitų eismo dalyvių saugumą“, – kalbėjo „Regitros“ atstovė.


Rašyti komentarą...
L
Larisa
2021-10-10 16:37:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kodel nežiuri i kitus sukčius faisbuke ir nebluokoja
Atsakyti
0

I
Ir durnam aisku
2021-10-10 16:48:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Turetu buti aisku, nes kad Regitra normaliai dirbtu ir dar siulytu savo paslaugas- neimanomi dalykai
Atsakyti
-3

B
Balvonas
2021-10-10 16:42:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nuo durnumo vakcinos dar neišrado
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų