Prieš naujus ribojimus grožio salonai pripažįsta: šiuo metu yra „labai, labai karšta“

Nuo trečiadienio šalies grožio salonai bus priversti nutraukti veiklą, siekiant mažinti nebūtinus kontaktus. Likus dviem dienoms iki numatytų ribojimų įsigaliojimo, grožio paslaugas teikiančios įmonės linkusios itin lanksčiai prisitaikyti prie klientų poreikių.

Nuo trečiadienio (gruodžio 16 dienos) 0 val. 00 min iki sausio 31 d., siekiant mažinti nebūtinų kontaktų kiekį šalyje, bus draudžiama teikti kontaktines paslaugas, tarp jų – atlikti grožio procedūras. Tad norintiems per šventes atrodyti gražiai, laisvo laiko pas grožio specialistą ateinančias kelias dienas, panašu, reikės tykoti, mat nors kai kurie salonai ir planuoja dirbti ilgiau, laisvos vietos greitai būna užimamos.

Kalėdos – pats darbymetis

Grožio salono „Figaro“ rinkodaros vadovė Julija Šalc sako, kad šiuo metu jos atstovaujamuose salonuose – „labai, labai karšta“.

„Norinčių daug, bet mes nelabai ką galime padaryti – yra ribojimai pagal metrus, todėl negalime leisti dirbti ir daugiau meistrų, ir priimti daugiau žmonių. Todėl kitus norinčius galime priimti tik tada, jei atsiranda laisvų vietų“, – sako J. Šalc.

Salono rinkodaros vadovė taip pat teigia, kad darbo laiko ilginimas priklausys nuo to, kiek klientų susidomės dėl grožio paslaugų atvykti ir vėliau vakare.

„Dauguma atvejų vis tiek gana stipriai priklausome nuo prekybos centrų – kadangi juose turime kelis salonus. Kituose salonuose dirbame nuo aušros iki sutemų, t. y. iki „paskutinio kliento be laiko ribojimo“, jei užsiregistruos paskutinę minutę ir turėsime laisvą vietą (bet jos tirpsta) – mes jį ar ją priimsime“, – dalijasi J. Šalc.

Ji prideda, kad Kalėdų laikotarpis paprastai būna „vienas geriausių sezonų“ – daugiausiai tokiu metu klientai kreipiasi dėl šukuosenų, manikiūro, šventinio makiažo. „Per šventes visos nori atrodyti gražiai, visos nori švytėti“, – pasakoja salono atstovė.

REKLAMA

Į darbo laiką žiūri lanksčiai

Grožio paslaugas teikiantis salonas „High care“ sako paslaugas likusiomis dienomis teiksiantys kaip suplanavę. „Jeigu bus norinčių, žinoma, priimsime ir vėliau, bet kol kas didelio bumo dėl papildomų procedūrų nėra“, – sako salono vadovė Rasa Voskienė.

R. Voskienė sako, kad tarp klientų išlieka šioks toks balansas. „Yra ir tokių, kas negali atvykti, nes turi susistyguoti savo darbus, todėl atšaukia savo vizitus ir dažniau tai būna veido procedūros. Į kirpyklą patekti – didesnis poreikis, tai tos vietos ir užsipildo“, – sako R. Voskienė.

Salono vadovė taip pat prideda, kad Kalėdinis laikotarpis paprastai būna daug intensyvesnis nei kitu metų laiku. „Srautas prieš Kalėdas visada suaktyvėja, tai tokia situacija [ribojimai – aut. past.] čia jau salonams nelabai gerai, nes šios dienos būna pačios darbingiausios“, – teigia R. Voskienė.

Dar iki galo neaišku

Tačiau kai kurioms įstaigoms nėra iki galo aišku, kaip reikės vykdyti veiklą nuo trečiadienio. Dermatologijos klinika „Lazerinės dermatologijos centras“ sako vis dar laukiantys Sveikatos ministerijos išaiškinimo dėl tolimesnės veiklos organizavimo.

„Darbas kontaktinis, bet esame ne grožio salonas, o medicinos įstaiga, todėl kol kas – kol laukiame ministerijos išaiškinimo – esame numatę dirbti taip, kaip suplanuota“, – praneša klinikos atstovė.

Vyriausybės priimti ribojimai

Nuo gruodžio 16 d. judėjimas leidžiamas tik esant būtinybei. Palikti gyvenamąją vietą leidžiama: ·    vykstant į darbą (darbo reikalais); ·    prekybos vietą;  ·    į  nuosavą nekilnojamo turto objektą;  ·    laidotuves; ·    dėl sveikatos priežiūros ir kitų būtinųjų paslaugų;  ·    pasivaikščioti atvirose vietose ne daugiau kaip vienos šeimos ar vieno namų ūkio nariams; ·    vykstant prižiūrėti sergančių ar negalinčių savimi pasirūpinti asmenų.

REKLAMA

Judėjimas šalies viduje šventiniu laikotarpiu nuo 2020 m.  gruodžio 16 d. 00 val. iki 2020 m. sausio 3 d. 24 val. Ribojamas asmenų išvykimas už savo gyvenamosios vietos savivaldybės teritorijos ribų. 

Išskyrus:  ·    kai vykstama dėl artimųjų giminaičių mirties; ·    atlikti darbo, kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje; ·    dėl būtinosios medicinos pagalbos. 

Šis ribojimas netaikomas asmenims, kurie vyksta į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę, kurioje turi nekilnojamojo turto, priklausančio jiems nuosavybės teise.

Bendravimas 

Bendravimas tik tarp vienos šeimos ar vieno namų ūkio. Negalimi daugiau nei vienos šeimos ar namų ūkio artimi kontaktai. Išskyrus: ·    neatidėliotinus atvejus, kai reikia suteikti pagalbą, ·    prižiūrėti sergančius ar negalinčius savimi pasirūpinti asmenis.   Asmeninės šventės viešose ir privačiose erdvėse gali vykti tik jei jose dalyvauja ne daugiau nei viena  šeima ar vienas namų ūkis.

Parduotuvės, turgavietės ir kitos būtinųjų prekių parduotuvės

Veiks tik būtinųjų prekių parduotuvės. draudžiama parduotuvių, įskaitant parduotuves prekybos ir (arba) pramogų centruose, turgaviečių ir kitų viešųjų prekybos vietų veikla.

Išskyrus: ·    parduotuvėms, kurių pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių pardavimas; ·    maisto prekybai turgavietėse ir kitose viešosiose prekybos vietose; ·    internetinei prekybai ir kai prekės pristatomos fiziniams ir juridiniams asmenims ar atsiimamos atsiėmimo punktuose.   Parduotuvėse, kurių veikla nedraudžiama: ·    turi būti užtikrinamas 10 m2 prekybos plotas vienam lankytojui arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas asmuo ir užtikrinamos kitos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytos sąlygos.

REKLAMA

Paslaugos

Mažinamos kontaktinės paslaugos draudžiama teikti:  •    grožio paslaugas; •    kitas paslaugas, kurių teikimo metu neišvengiamas kontaktas tarp paslaugos teikėjo ir gavėjo;

Išskyrus: •    psichologinės pagalbos paslaugos, kurių neįmanoma suteikti nuotoliniu būdu, taip pat lieka galioti kitos išimtys, kuomet sveikatos paslaugos gali būti teikiamos kontaktiniu būdu.

Paslaugų, kurios nėra draudžiamos, teikimo vietose, turi būti užtikrinamas 10 m2 paslaugos teikimo plotas vienam lankytojui arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas asmuo ir užtikrinamos kitos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytos sąlygos.

Apgyvendinimo paslaugoms teikti skirtos patalpos nuomos, subnuomos ar panaudos pagrindais gali būti naudojamos tik asmenų izoliacijai.

Švietimas   Ikimokyklinis, priešmokyklinis ir pradinis ugdymas vykdomas nuotoliniu būdu, išskyrus ugdomus vaikus, kurių tėvai (įtėviai, globėjai) neturi galimybių dirbti nuotoliniu būdu.   Ugdymas mokyklose pagal pradinio, pagrindinio ugdymo ir vidurinio ugdymo programas vykdomas nuotoliniu būdu, išskyrus specialiosiose mokyklose ir specialiosiose klasėse ugdomus mokinius.


Rašyti komentarą...
L
Lt
2020-12-14 12:24:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Valžioje sėdinčios merginos tikrai neatsisakys sau kirpėjų paslaugų, čia kaip karantinas visi privalo karantinuotis tik seimas taiko sau dvigubus standartus
Atsakyti
-4

S
Skaitytoja
2020-12-14 12:44:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Seime sėdintėms viskas galima o mums eiliniams bus uždrausta kvėpuoti
Atsakyti
-3

O
Oras
2020-12-14 13:11:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai ir taip uždraudė, kaukės tai uždetos, net kieme reikia ja deveti,tai tas pasiūlymas gyname ore dažniau būti, kažkaip prieštarauja kaukių devejimui...
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų