Griežtesnis karantinas Lietuvoje: štai kas keičiasi nuo trečiadienio

Lietuvoje nemažėjant užsikrėtimų Covid-19 skaičiui, naujoji Vyriausybė pratęsė karantiną ir jį reikšmingai sugriežtino. Visi naujausi apribojimai įsigalioja nuo gruodžio 16 d., trečiadienio.

Karantinas pratęstas iki sausio 31 d. 24 val.

Judėjimo apribojimai

Vyriausybė nustatė, kad judėjimas bent pusantro mėnesio bus leidžiamas tik esant būtinybei. 

Nuo gruodžio 16 d. iki sausio 31 d. 24 val. palikti gyvenamąją vietą leidžiama tik vykstant į darbą ar darbo reikalais, vykstant apsipirkti, į nuosavą nekilnojamojo turto objektą, laidotuves, sveikatos priežiūros įstaigas, prižiūrėti sergančių ar negalinčių savimi pasirūpinti asmenų.

Tiesa, pažymima, kad asmenims galima pasivaikščioti lauke, tačiau tik su tos pačios šeimos nariais ar vieno namų ūkio gyventojais.

Draudimas judėti šalies viduje

Taip pat šventiniu laikotarpiu – nuo gruodžio 16 d. iki sausio 3 d. 24 val. – Lietuvoje ribojamas asmenų išvykimas už savo gyvenamosios vietos savivaldybės teritorijos ribų.

Išimtys numatomos, kai vykstama dėl giminaičių mirties, atlikti darbo, kai darbo vieta kitoje savivaldybėje, dėl būtinosios medicinos pagalbos.

Taip pat išimtis numatoma asmenims, kurie vyksta į kitą savivaldybę, nes joje turi nuosavo nekilnojamojo turto.

Bendravimo apribojimas

Ministrų kabinetas uždraudė bendrauti atskiroms šeimoms. Nuo šiol bendravimas galimas tik tarp vieno šeimos ar vieno namų ūkio narių.

Išimtys numatomos neatidėliotinais atvejais, kai reikia suteikti pagalbą ar prižiūrėti sergančius ar negalinčius savimi pasirūpinti asmenis.

Taip pat draudžiamos viešos bei privačios asmeninės šventės, nebent jose dalyvauja ne daugiau nei viena šeima ar vienas namų ūkis.

Uždaromos parduotuvės

Nuspręsta uždaryti ne maisto prekių parduotuves, prekybos ir pramogų centrus, turgavietes bei kitas viešas prekybos vietas.

REKLAMA

Išimtys numatomos parduotuvėms, kurių pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių pardavimas.

Taip pat maistu bus galima prekiauti turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose. Apribojimas netaikomas internetinei prekybai ir kai prekės pristatomos fiziniams ir juridiniams asmenims ar atsiimamos atsiėmimo punktuose.

Parduotuvės, kurių veikla nedraudžiama, privalo užtikrinti bent 10 kv. m prekybos plotą vienam lankytojui arba užtikrinti, kad vienu metu nebūtų aptarnaujamas daugiau nei vienas asmuo.

Taip pat privalu užtikrinti kitas valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas sąlygas.

Draudžiamos grožio ir kitos kontaktinės paslaugos

Sugriežtinus karantiną, draudžiama teikti grožio paslaugas (pavyzdžiui, kirpti, skusti, masažuoti ir kt.) bei kitas paslaugas, kurių teikimo metu neišvengiamas kontaktas tarp paslaugos teikėjo ir gavėjo (pavyzdžiui, daryti tatuiruotes, verti auskarus).

Išimtys numatomos psichologinės pagalbos paslaugoms, kurių neįmanoma suteikti nuotoliniu būdu. Taip pat lieka galioti kitos išimtys, kuomet sveikatos paslaugos gali būti teikiamos kontaktiniu būdu (pavyzdžiui, gydomieji masažai).

Paslaugų, kurios nėra draudžiamos, teikimo vietose, turi būti užtikrinamas 10 kv. m plotas vienam lankytojui arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas asmuo ir užtikrinamos kitos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytos sąlygos.

Apgyvendinimo paslaugoms teikti skirtos patalpos nuomos, subnuomos ar panaudos pagrindais gali būti naudojamos tik asmenų izoliacijai.

Švietimas – tik nuotoliniu būdu

Visų lygių ugdymas – ikimokyklinis, priešmokyklinis, pradinis ir vidurinis – vyksta nuotoliniu būdu. Išimtys numatomos vaikams, kurių tėvai ar globėjai neturi galimybių dirbti nuotoliniu būdu.

Specialiose pradinio, pagrindinio ar vidurinio ugdymo mokyklose ir klasėse ugdymas vyksta kontaktiniu būdu.

REKLAMA

Lieka ir senieji ribojimai

Svarbu pažymėti, kad taip pat lieka galioti ir dar lapkritį patvirtinti karantino apribojimai. 

Draudžiami visi atvirose ir uždarose erdvėse organizuojami renginiai, išskyrus aukšto meistriškumo sporto varžybas be žiūrovų bei laidotuves, kai jose dalyvauja ne daugiau nei 10 žmonių, išskyrus šeimos narius ir ritualines paslaugas teikiančius asmenis.

Draudžiama viešojo maitinimo įstaigų veikla, išskyrus teikti maistą išsinešti.

Draudžiama sporto klubų, baseinų, poilsio ir pramogų vietų veikla.

Viešose vietose privalu dėvėti apsaugines veido kaukes. 

Jos nebūtinos vaikams iki 6-erių metų amžiaus, asmenims, kai jie sportuoja, teikia paslaugas, kai su kauke paslaugos teikimas neįmanomas, kai kaukės dėvėjimas neįmanomas dėl sveikatos būklės, už gyvenamosios vietose ribų, kai šalia 20 m spindulių nėra asmenų, išskyrus šeimos narius, darželinukams ir pradinukams iki 6 metų amžiaus.

Draudžiamas pacientų lankymas sveikatos priežiūros įstaigose, išskyrus įstaigos vadovo ar kito jo įgalioto asmens leidimu terminalinės būklės pacientų, pacientų iki 14 metų ir gimdyvių lankymą.


Rašyti komentarą...
A
2020-12-14 11:38:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Politinis virusas jau perėjo prie rimtų karinių veiksmų. O vadukai, žmones užrakinę toliau tęs savo tamsius darbelius!!! Klausimas - nuo kada politikai rūpinasi tautos sveikata, sugriovę medicinos sistemą, atėmę teisę gydytis ir gauti pagalbą?????!!
Atsakyti
-10

K
Kaaaa
2020-12-14 11:34:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar i užsieni pabegti galima per karantina ?
Atsakyti
-5

N
Nezinomas
2020-12-14 11:50:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kaip dėl būtinų medicinos paslaugų nei žodžio nepriims o stomatologai dirbs
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (15)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų