Prezidentūra: karantino reikalavimai prekybai galėtų būti skirtingi

Vyriausybei svarstant galimybę jau nuo kitos savaitės atverti visą prekybą, Prezidentūra teigia, kad reikėtų apsvarstyti karantino reikalavimų prekybai diferenciaciją – skirtingus reikalavimus skirtingoms savivaldybėms.

Prezidento patarėjas Simonas Krėpšta atkreipia dėmesį, kad pandeminė situacija kai kuriose savivaldybėse skiriasi smarkiai – pavyzdžiui, Vilniuje 100 tūkst. gyventojų tenkančių naujų užsikrėtimų skaičius yra 2-3 kartus didesnis nei vakarų Lietuvoje.

„Užsikrėtimų skaičiai auga ir yra labai nevienodi skirtingose savivaldybėse. Jeigu žiūrėtume į Vilnių, ten 100 tūkst. gyventojų (susirgimų – BNS) rodiklis siekia beveik 800, apskritai, net yra blogesnis nei vasario pradžioje“, – Žinių radijui antradienį sakė S. Krėpšta.

„Turbūt būtų vertinga diskutuoti, ar negalėtų būti tam tikra diferenciacija skirtingose savivaldybėse. Jeigu turime apribojimus keliauti tarp savivaldybių, būtų logiška, turbūt, turėti ir tam tikrus skirtingus režimus skirtingose savivaldybėse, kalbant apie karantino griežtumą“, – sakė Prezidentūros atstovas.

Pasak jo, matant didelius susirgimų skirtumus tarp savivaldybių, logiška išlaikyti tam tikrus ribojimus bei atsargiai žiūrėti į įvairių veiklų atvėrimą.

Vyriausybė penktadienį po susitikimo su Lietuvos prekybos įmonių asociacijos atstovais pranešė, kad sprendimai dėl prekybos atvėrimo gali būti priimti šią savaitę, jie įsigaliotų nuo balandžio 12 dienos.

Premjerė Ingrida Šimonytė tuomet sakė, kad itin svarbu, kaip šiuo metu galintys veikti prekybininkai reikalavimų laikysis per ilgąjį Velykų savaitgalį.

Prekybininkų atstovai tvirtina, kad saugi prekyba būtų užtikrinama reguliariai testuojant darbuotojus bei kontroliuojant pirkėjų srautus.

Šiuo metu prekybos centruose gali veikti tik būtinųjų prekių – maisto, farmacijos, optikos ir veterinarijos – parduotuvės, o kitos gali veikti tik kaip prekių atsiėmimo punktai.


Rašyti komentarą...
T
Tramvajūs
2021-04-07 05:59:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Rašot ir vąkar gimę.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų