Prezidentė prakalbo apie naujas galimybes Lietuvai Azijos rinkoje

Tailandas gali atverti Lietuvai kelią į augančią Pietryčių Aziją, o pažangias technologijas ir išvystytą infrastruktūrą turinti Lietuva gali tapti Tailando tiltu į Baltijos jūros regioną, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Ketvirtadienį Vilniuje susitikusi su Tailando princese Maha Chakri Sirindhorn (Maha Čakri Sirinton), prezidentė ragino šalis skatinti prekybą ir investicijas.

Tailandas yra daugiausia į Lietuvą investavusi Pietryčių Azijos valstybė. Klaipėdoje jau daugiau nei dešimtmetį veikia Tailando kapitalo plastiko granulių gamykla, kurioje taikomos aukštosios technologijos ir dirba 120 žmonių. Tačiau, D.Grybauskaitės teigimu, ekonominio bendradarbiavimo galimybių yra ir daugiau.

Anot Prezidentūros pranešimo, Lietuvoje veikiančiuose penkiuose integruotuose mokslo ir verslo slėniuose plėtojamos moderniausios medicinos, farmacijos, lazerių technologijos, kurios gali būti pritaikytos ir Tailando verslo reikmėms.

„Lietuva ir Tailandas taip pat galėtų bendradarbiauti žemės ūkio, maisto pramonės, logistikos ir transporto srityse. Lietuvos saulės modulių gamintojai jau sėkmingai vykdo veiklą kitose Pietryčių Azijos valstybėse, todėl atsinaujinanti energetika taip pat galėtų tapti viena iš Lietuvos ir Tailando ekonominio bendradarbiavimo sričių“, – rašoma Prezidentūros pranešime.

REKLAMA

Pasidalijo patirtimis

Prezidentė su viešnia pasidalijo abiejų šalių patirtimi kovojant su smurtu artimoje aplinkoje, mažinant priklausomybes, skatinant savižudybių prevenciją.

Per susitikimą aptarta ir moterų padėtis Pietryčių Azijoje bei kaip paskatinti daugiau moterų įsitraukti į politinį ir ekonominį gyvenimą visame pasaulyje.

2017 metais Vilniuje vyks Azijos ir Europos susitikimo (ASEAM) rengiama tarptautinė konferencija, kurioje bus tariamasi, kaip pagerinti moterų padėtį globalioje darbo rinkoje. Į šį renginį kviečiami dalyvauti ir Tailando atstovai.

Princesė Maha Chakri Sirindhorn yra pirmoji Tailando karališkosios šeimos narė, apsilankiusi Lietuvoje.

Ji yra trečias iš keturių Tailando karaliaus Bhumibolo Adulyadejo (Pumipono Adunjadeto) ir karalienės Sirikit vaikų, antra eilėje į sostą. Ji studijavo menus ir istoriją, ilgai istoriją dėstė Chulachomklao karališkojoje karo akademijoje. 1996 metais jai suteiktas generolo laipsnis.

Princesė vadovauja keliems nevyriausybiniams fondams ir pagalbos projektams, yra Tailando Raudonojo Kryžiaus viceprezidentė.

Jos interneto svetainėje skelbiama, kad ji mėgsta skaityti, kuria poeziją, trumpas istorijas, rašo kelionių knygas, tapo, groja klasikiniais tajų muzikos instrumentais ir šoka tajų klasikinius šokius.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų