Prezidentas Nausėda: „Biudžetas tikrai bus deficitinis“

Lietuvos biudžetas kitais metais tikrai bus deficitinis, tačiau daugelio  kitų valstybių biudžetų deficitas bus dar didesnis, sako prezidentas Gitanas Nausėda. Anot jo, tai lems ekonominė situacija.

„Biudžetas tikrai bus deficitinis ir čia jau ne trylikta pensija kalta, o tiesiog ekonominė situacija. Šiandien daugelis valstybių turi dar didesnius biudžeto deficitus. Taip kad ekonomikai smunkant, biudžeto deficito vargu ar išvengsime“, – žurnalistams Tauragėje antradienį sakė G. Nausėda.

„Svarbu, kad jis būtų tvarus ir kad po to metai iš metų būtų mažinamas, kol mes vėl grįšime į normą“, – pridūrė šalies vadovas.

Prezidento patarėjas Simonas Krėpšta praėjusią savaitę sakė, kad biudžeto deficitas kitais metais turėtų siekti 5-6 proc. Jo teigimu, krizės metu biudžeto deficitas pateisinamas siekiant amortizuoti ekonomiką ir išsaugoti darbo vietas.

Tuo metu finansų ministras Vilius Šapoka sakė, kad kitų metų biudžeto deficitas bus „sveiko proto ribose“, o 2022 metais neviršys 3 proc. bendrojo vidaus produkto.

Vyriausybė 2021 metų biudžeto projektą svarstys trečiadienį, o iki spalio 17-osios jis turi būti pateiktas Seimui. Biudžetą priims jau kitos kadencijos Seimas.    


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų