Chemikų grupė Bulgarijos sostinėje Sofijoje pastarąsias kelias savaites tyrė pasaulyje populiarių sviesto, sūrio, dešrelių, šokolado, maisto vaikams ir gaiviųjų gėrimų sudėtį ir galiausiai patvirtino, kad neatitikimų rado mažiausiai septyniuose mėginiuose iš 31 tirto produkto. Lyginti populiarūs maisto produktai Bulgarijos, Vokietijos ir Austrijos parduotuvėse.
Specialistai nustatė, kad bulgarams skirtame šokoladiniame desertebuvo mažiau pieno ir kakavos nei tame pačiame produkte, parduodamame Vokietijoje. Gaiviuosiuose gėrimuose buvo pridėta saldiklių, kai Austrijos žmonėms parduodamuose – cukraus.
Pigesni ingredientai skurdesnėse Europos šalyse naudoti ir kituose produktuose. Pasipiktinęs Bulgarijos premjeras Boiko Borisovas tokią Vakarų gamintojų politiką pavadino „maisto apartheidu“, o jam antrinęs Čekijos ūkio ministras Marijanas Jurecka pareiškė, kad posovietinis blokas pavargo būti „Europos šiukšliadėže“.
Neseniai tokių neatitikimų buvo rasta ne tik Bulgarijoje, bet ir Vengrijoje, Slovakijoje ir Čekijoje. Priekaištų dėl prastesnės kokybės produktų sulaukę gamintojai kaltinimų kratosi ir teigia, kad niekas jiems nedraudžia receptus šiek tiek pakoreguoti, atsižvelgiant į vietos gyventojų skonį, ir tai esą aiškiai nurodoma ant gaminių pakuotės.
Plačiau apie tai – TV3 reportaže.