REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gyventojai vis dažniau pastebi parduotuvėse gerokai išaugusias įprastinių maisto produktų kainas. Jos auga kur kas sparčiau nei atlyginimai ar pensijos. Patys prekybininkai pripažįsta, kad kainos gali „svyruoti“, tačiau pirkėjams esą visada siekiama užtikrinti „geriausią kainos ir kokybės santykį“.

Gyventojai vis dažniau pastebi parduotuvėse gerokai išaugusias įprastinių maisto produktų kainas. Jos auga kur kas sparčiau nei atlyginimai ar pensijos. Patys prekybininkai pripažįsta, kad kainos gali „svyruoti“, tačiau pirkėjams esą visada siekiama užtikrinti „geriausią kainos ir kokybės santykį“.

REKLAMA

Vieni gyventojai stebisi, kodėl lietuviai, kitaip nei kokie prancūzai, masiškai dar neprotestuoja dėl tokių kainų. Tačiau kiti atšauna, kad privatus verslas nustato tokias kainas, kokias nori, o jei kam nepatinka, gali ir nepirkti.

Smarkiai išaugo per kelias dienas?

Vienoje viešoje socialinio tinklo grupėje daug diskusijų ir reakcijų sukėlė vieno komentatoriaus pastebėjimas apie staiga pasikeitusias prekybos tinklo „Lidl“ kainas.

„Kas nors pajautė kainų tokį neblogą šoktelėjimą per keletą dienų „Lidl“ parduotuvėse? Pvz., sūrio 1 kg kainavo 6,99 euro, dabar – 9,99 euro. Kaip ir dauguma prekių, kurių kainos „iš lempos“ pakilo 1–4 eurais, priklausomai nuo prekės. Jie gal su protu susipyko truputį?

REKLAMA
REKLAMA

Dar tokio „naglumo“ nemačiau, suprasčiau jei tai būtų buvę palaipsniui bet čia totalus akių draskymas“, – piktinosi vyriškis.

Kitas komentatorius stebėjosi, kodėl lietuviai yra tokie pakantūs dideliems maisto produktų kainų šuoliams.

REKLAMA

„Būtų čia Prancūzija, tai žmonės ne komentarus rašinėtų, bet rimti streikai būtų ir valdžia su savo verslininkais nepasotinamais būtų nuversti seniai, bet ožių valdžia toliau mulkina“, – svarstė internautas.

Vis dėlto kita moteris pastebėjo, kad prie kainų didinimo prisideda ir patys pirkėjai:

„Nepirktų už tokią kainą, supūtų prekės, daugiau nekeltų. Dabar visi išsibamba socialiniuose tinkluose ir urmu į parduotuves šluoti lentynas.“

REKLAMA
REKLAMA

Dar vienas komentatorius siūlė nesistebėti tuo, kaip veikia privatus verslas: „Netinka, neperki. Privati įmonė, ką nori, tą ir daro.“

Siekia ne mažiausios kainos, o geriausio jos ir kokybės santykio

„Lidl Lietuva“ atstovė ryšiams su visuomene Lina Skersytė neneigė, kad kai kurios produktų kainos tinklo parduotuvėse gali svyruoti.

„Net jeigu atskirų produktų kainos kartais ir gali svyruoti, visuomet siekiame užtikrinti geriausią kokybės ir kainos santykį rinkoje. Minėtu atveju sūris pabrango, nes žymiai išaugo tiekėjo siūloma produkto pirkimo kaina.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nepaisant to, ir kainai padidėjus šis sūris išlieka vienas pigiausių pjaustytų sūrių rinkoje. Be to, sumažinome kito panašaus sūrio kainą – kilogramas „Pilos“ prekės ženklo „Tilžės“ sūrio dabar kainuoja 6,96 euro“, – komentavo L. Skersytė.

Maistas pabrango visur

Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro duomenimis, kurie skelbiami interneto svetainėje produktukainos.lt, per pastaruosius metus Lietuvos prekybos tinklų parduotuvėse fermentinis sūris „Gouda“ vidutiniškai pabrango 76 proc., o sūris „Tilsit“ – 54 proc.

REKLAMA

Taip pat gerokai pabrango ir kiti pieno produktai, pvz., varškė, jogurtas, sviestas, ir pats pienas.

Statistikos departamento duomenimis, pagal su kitomis ES valstybėmis narėmis suderintą vartotojų kainų indeksą (SVKI) 2022 m. spalį apskaičiuota vidutinė metinė infliacija sudarė 17,1 proc., o pagal vartotojų kainų indeksą (VKI) apskaičiuota vidutinė metinė infliacija – 17,7 proc.

REKLAMA

Metinė (2022 m. spalį, palyginti su 2021 m. spaliu) infliacija sudarė 22,1 proc.; pagal VKI apskaičiuotoji – 23,6 proc.

Metinei infliacijai daugiausia įtakos turėjo šilumos energijos, pieno ir jo produktų, sūrio ir kiaušinių, kietojo kuro, degalų ir tepalų, elektros energijos, mėsos ir jos produktų, duonos ir grūdų produktų, daržovių, gaminių ir medžiagų būsto priežiūrai ir remontui, restoranų, kavinių ir panašių įstaigų viešojo maitinimo paslaugų kainų padidėjimas.

kad pinigu yra pas zmones, jei nebutu, verslams butu sunku, leistu kainas,,,bet kas idomiausia maistas karo, maro, puotos ar aukso amziuje yra butinybe, bet tai butinybei kazkaip konservai su liberalais skaito kad turi moketi uz ja 21 proc PVM, bet va kavines, restoranai, spa, viesbuciai, ir t.t. turi tureti 9 proc PVM...na tikrai puota maro metu...
Tai kas ta streika rengs? Pensininkai? Visi emigravo nes nusibodo tokios nesamones. Bus streikas as palapine prie seimo atsivesiu, pasiimsiu atostogos ir sedesiu su visais.
Kava 6,50
Lidle lt 9.99
Ir visos kainos galas 99
Ksip jums ne gėda mulkinti žmones
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų