Ko gero, raginimas „pirkti prekę lietuvišką“ pamažu keliauja praeitin. Pragmatiški lietuviai greit suuodžia naudą, tad kartkartėmis pigesnės produkcijos žvalgosi po kaimyninę Lenkiją. Taip buvo prieš porą metų, aktualu tampa ir dabar, maisto produktams vėl brangstant. Lietuviai apsipirkinėti vėl skuba į kaimyninę Lenkiją, kur, anot jų, įsigyti maisto ar buities reikmenų galima kur kas pigiau nei Lietuvoje. Apie tai „Tauragės kurjeriui“ papasakojo mūsų skaitytojas Jonas, savaitgalį lankęsis Suvalkuose.

Aštuonis kartus pigiau?

– Galiu patvirtinti, kad Lenkijoje apsipirkinėti išties verta. Kainos mažesnės 30–40 procentų, kai kurių daiktų – ir perpus. Kai kurios prekės, pavyzdžiui, vaistai, – net ir kelis kartus pigesni. Ar tik negrįš spekuliacijos laikai? Komerciniai keliautojai, grįžę namo, įsigytas prekes ir maisto produktus ims pardavinėti kaimynams.

Apsipirkinėjimas Lenkijoje itin išpopuliarėjo prieš dvejus metus, kai į šios šalies prekybos centrus ir turgavietes išvykas organizavo net kelionių agentūros. Tada daugeliui ten apsipirkti apsimokėdavo dėl žemesnio Lenkijos zloto kurso.

Dabar ir vėl imta vos ne masiškai ten važiuoti.

Nors važiuoti į Lenkiją labiausiai apsimoka tiems, kurie gyvena netoli sienos su šia kaimynine šalimi, apsipirkimas joje vilioja ir tolimesnių rajonų gyventojus, taip pat ir tauragiškius.

REKLAMA

– Lenkijoje kur kas pigesni skalbimo milteliai, dantų pasta, burnos skalavimo skystis, tualetinis popierius, kiti buities reikmenys. Svarbiausia, šie produktai negenda, tad nuvažiuoti galima įsigyti tiek, kad užtektų ilgesniam laikui, – pasakojo Jonas.

Vyriškis tvirtino, kad kaimyninėje valstybėje pigiau kainuoja beveik viskas. Jis teigė pastebėjęs, kad, be buities prekių, iš Lenkijos verta parsivežti paukštienos, kiaulienos ar kitokios mėsos, kitų maisto prekių. Antai kilogramas vištų ketvirčių ten kainuoja 4,90 Lt, vištų šlaunelės – 6 litai. Makaronų pakelis kainuoja 1 litą, pakelis sviesto – apie 3 litus, pigesni ir įvairūs rūkytos mėsos gaminiai, dešros, daržovės, kiaušiniai.

Vyriškis tvirtino pastebėjęs, kad Lenkijoje itin pigūs vaistai – kai kurie, esą, net iki 8 kartų pigesni. Ir vardijo netgi konkrečius vaistų pavadinimus. Antai klometrizolis, pas mus kainuojantis 23–24 litus, pasak jo, Lenkijoje tekainuoja 3 litus. Beje, Lietuvoje išrašyti receptai ten galioja.

Ypač Joną nustebino drabužių kainos. Pasak jo, vyrišką kostiumą, kuris pas mus kainuoja apie 400–500 Lt, ten galima nusipirkti už 350 Lt, madingas vyriškas paltas atsieis tik 310 Lt, nors Lietuvoje už jį tektų sumokėti nuo 700 iki 900 Lt.

Laukia išskėstomis rankomis

Gali būti, kad kylančios kainos lietuvius dar labiau skatins ieškoti būdų, kaip prasimanyti pigesnių produktų. Tad keliaujančiųjų į Lenkiją apsipirkinėti gretos tikriausiai tik didės. Juo labiau, kad lenkai, nuo seno garsėjantys kaip mokantys prekiauti, pirkėjų iš Lietuvos laukia išskėstomis rankomis – visur lietuviškos nuorodos, iškabos, atsiskaityti galima savo banko kortelėmis. Tik pirk ir norėk.


Rašyti komentarą...
9
9
2011-11-14 17:21:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Naturalu - kur pigiau ten zmones ir vaziuoja
Atsakyti
0

šaunuoliai
2011-11-14 17:38:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
lenkai. Aš irgi važiuodavau, apsimokėdavo. Reiks atgaivinti šią pramogą
Atsakyti
0

J
Jonas
2011-11-14 18:33:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Buities prekių ir drabužių tikrai galima pigiau nusipirkt, bet jei nori maisto geresnio kainos panašios, o jei tinka dešrelės kur kg 3-5lt kainuoja, tai ir čia pilna tokių.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų