Peru verslininkai aiškinasi, kokie galimi variantai vaisius į Baltijos regioną iš Pietų Amerikos jūros keliais gabenti tiesiogiai.

Jeigu Lietuva nurungtų kitas valstybes, pirmoji tokia siunta Klaipėdą pasiektų, žadama, po gero mėnesio.

Vynuogės, avokadai, alyvuogės, citrusiniai vaisiai. Tai – Peru gėrybės. Didžioji dalis šioje Pietų Amerikos šalyje užaugintų vaisių kompanijos „Maersk“ laivais keliauja į Kiniją, kita – į Olandijos uostą Roterdamą, iš kurio krovinys paskirstomas į kitas žemyno šalis.Pirmą kartą Klaipėdos uoste apsilankęs vienos Peru bendrovės vadovas sako, kad dalį plukdomos produkcijos norima nukreipti tiesiai į Baltijos jūros regioną.

„Jie nagrinėja visas galimybes, visus uosto techninius paremetrus tam, kad įvertintų, koks būtų pigiausias, patogiausias būdas transportuoti [vaisius] iš Peru į pasirinktas Baltijos šalis“, – sako Kristina Gontier, Klaipėdos uosto Rinkodaros skyriaus vadovė.

Peru verslininkai apie galimus naujus krovinių gabenimo maršrutus sako jau kalbėję su Rygos uosto vadovais, planuoja susitikti ir su Talino uosto atstovais.

Per tokius vizitus ieškoma, kaip apsieiti be įvairių tarpininkų ir perpardavinėtojų. Esą dėl jų uždėtų didelių antkainių jau prarasta dalis rinkos Olandijoje.

„Manome, kad Lietuva ar kuri kita Baltijos šalis galėtų būti kaip galutinis vartotojas, bet mes atviri ir kitiems siūlymams. Turėjome keletą susitikimų ir galbūt vaisiai, atgabenti į Lietuvą, toliau galėtų keliauti į Baltarusiją ir Ukrainą“, – teigia Jose Riosas, „Roho produciones“ krovinių pervežimo vadovas.

Kompanijos atstovas neslepia, kad svarstoma ir galimybė krovinį siųsti į Berlyną, kuriame būtų įkurtas paskirstymo centras.

Jei būtų pasirinkta Lietuva, pirmoji konteinerių siunta Klaipėdos uostą, pasak Peru kompanijos atstovo, pasiektų jau balandį.


Rašyti komentarą...
m
montekristas
2012-02-15 00:12:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Musiskiai paprasys tiek "otkato" , kad tikrai tiekimo per klaipeda nebus.
Atsakyti
0

A
Algirdas
2012-02-15 00:42:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ne mazi vaikai, zinom, ka tie verslininkai eksportuos, tai augalinis preparatas bet labai grynas...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų