naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Atsiradusi būtinybė vairuotojams atnaujinti pirmosios pagalbos vaistinėles lėmė naujų pirkimų bangą. Kai kur įsigyti medicininį rinkinį gali kainuoti ne žadėtus 20–30 eurų, bet ir beveik 70 eurų.

Atsiradusi būtinybė vairuotojams atnaujinti pirmosios pagalbos vaistinėles lėmė naujų pirkimų bangą. Kai kur įsigyti medicininį rinkinį gali kainuoti ne žadėtus 20–30 eurų, bet ir beveik 70 eurų.

REKLAMA

Nors Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pratęsė naujų pirmosios vaistinėlės rinkinių įsigaliojimo terminą iki 2022 m. balandžio 1 d., iš pradžių paskelbta žinia sukėlė ir vairuotojų pasipiktinimo bangą, ir susidomėjimą, kur būtų galima įsigyti naujas priemones.

Kai kurių reikalaujamų priemonių nebeliko

„Eurovaistinės“ komunikacijos turinio vadovė Laura Čiginskaitė pasakoja, kad po paskelbtos žinios apie būtinybę atnaujinti pirmosios pagalbos rinkinį vaistinių lentynos buvo tiesiog iššluotos.

„Šiuo metu atnaujintos sudėties pirmosios pagalbos vaistinėlių likučiai mūsų tinklo vaistinėse – minimalūs. Dalyje tinklo vaistinių gali ir nepavykti jos rasti, tačiau rūpinamės, kad netrukus ją vėl galėtų įsigyti mūsų klientai“, – teigė L. Čiginskaitė. 

REKLAMA

Be to, pašnekovė paaiškina, kad sukomplektuoti jau turimą vaistinėlę taip pat gali būti sudėtinga, kadangi būtinos priemonės dar tik keliauja į vaistinių sandėlius.

REKLAMA

„Dažnai išgirdę, kad nėra galimybės įsigyti reikalingos vaistinėlės, klientai teiraujasi, ar galėtų papildyti jų jau turimą vaistinėlę, deja, šiuo metu vaistinėse beveik nebeturime turniketų, todėl kol kas neturime galimybės padėti susikomplektuoti vaistinėlę.

Kitų atnaujintos sudėties vaistinėlės priemonių – kaukių dirbtiniam kvėpavimui ir šalčio maišelių – galima rasti daugelyje mūsų tinklo vaistinių, jų kaina iki 2 eurų“, – aiškino vaistinės atstovė.

REKLAMA

Tuo metu „Camelia“ vaistinių tinklų komunikacijos projektų vadovė Žiedūnė Juškytė taip pat antrina, kad surasti papildytų vaistinėlės rinkinių gali būti ne taip paprasta.

„Šiuo metu vaistinėse nėra taip lengva rasti naujos sudėties vaistinėlių. Visame pasaulyje yra padidėjęs tokių vaistinėlių poreikis ir tuo pačiu visame pasaulyje yra tiekimo sutrikimai.

Laukiame, kada atvyks naujos sudėties vaistinėlės ir papildomos reikalingos vaistinėlių dalys (turniketas, ledo maišeliai, kaukės gaivinimui) iš tiekėjų. Vaistinėlių kainos prasideda nuo 35,99 euro“, – teigė Ž. Juškytė.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat pastebima, kad jeigu norima papildyti jau turimą vaistinėlę kai kuriais medicininiais reikmenimis, pasak pašnekovės, rasite ne viską. 

„Šiuo metu prekiaujame turniketais, tačiau jų kiekis ribotas, vieneto kaina šiuo metu – 13,78 euro. Vieno ledo maišelio kaina – nuo 1,15 euro. Kaukių dirbtiniam kvėpavimui šiuo metu neturime prekyboje, laukiame, kada bus atvežta.

Tvarsčių kainos labai įvairios, priklausomai, kokio tvarsčio reikia, ką reikia tvarstyti ir pan. Pirštinių kaina – nuo 0,13 Eur už porą“, – paaiškino Ž. Juškytė.

REKLAMA

Už vaistinėlę – beveik 70 eurų

Išparduotų medicininių priemonių tendencija susiklostė ir kitose prekybos vietose – štai prekybos tinklo „Senukai“ internetiniame portale skelbiama, kad pirmosios pagalbos rinkiniai yra išparduoti, o likę tik senos sudėties vaistinėlės.

Visgi kai kur galima pastebėti ir kainų šuolį už naujų medicininių reikmenų įsigijimą. 

„Pigu.lt“ komunikacijos vadovas Nerijus Mikalajūnas teigia, kad naujos vaistinėlės parduodamos beveik už 70 eurų.

REKLAMA

„Šiuo metu „Pigu.lt“ prekybos centre vienas iš jame prekiaujančių pardavėjų parduoda naujojo pavyzdžio vaistinėles už beveik 68 eurus, kelis šimtus prieš tai turėtų vaistinėlių pardavėme akimirksniu, tuo metu jos kainavo beveik 44 eurus. Vaistinėles parduoda vienas iš mūsų prekybos centre prekiaujančių pardavėjų. Kainodara yra jo sprendimas, į kurį mes, kaip įmonė, kištis negalime

Šiuo metu tiek mes, tiek kiti „Pigu.lt“ prekiaujantys pardavėjai laukiame naujos šių produktų partijos papildymo iš tiekėjų ir pradėsime prekybą, kai tik jų gausime“, – paaiškino N. Mikalajūnas.

REKLAMA
REKLAMA

Privalo turėti specialų ženklinimą

SAM gyventojams paaiškina, kad pirmosios pagalbos rinkiniuose esančios medicinos priemonės turi būti paženklintos privalomu atitikties ženklu CE, kuris patvirtina, kad šios medicinos priemonės gamintojas laikosi nustatytų saugos reikalavimų, atliko visas būtinas atitikties vertinimo procedūras ir užtikrina, kad jo pagaminta medicinos priemonė yra saugi, naudojant ją pagal paskirtį ir laikantis naudojimo instrukcijos.

Asmenys, prieš pirkdami medicinos priemones iš ne Europos Sąjungos gamintojų turi pasidomėti ar medicinos priemonė tinkamai paženklinta, ar gamintojas yra registruotas Europos Sąjungoje, ar turi reikiamus sertifikatus, ar tie sertifikatai galioja.

REKLAMA

Neatitinkančios reikalavimų medicinos priemonės turėtų būti neįleidžiamos į Lietuvos rinką, todėl šias prekes importuojantys asmenys gali patirti nemažų finansinių nuostolių. Dar blogiau, jei tokios medicinos priemonės patenka į rinką bei potencialiai kelia pavojų pacientams bei naudotojams.

Gali grėsti ir bauda

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad vaistinėlės rinkinyje turės būti vienkartiniai šalčio maišeliai (bent 2 vnt.), turniketas, kuris padėtų sustabdyti stiprų kraujavimą galunėse (2 vnt.), taip pat vienkartinės apsauginės plėvelės, pirmos pagalbos gaivinimo kaukės dirbtiniam kvėpavimui atlikti (2 vnt.), vienkartinės medicininės pirštinės (2 komplektai), tvarstis (1 vnt.)

REKLAMA

SAM atkreipia dėmesį, kad vairuotojai, turintys pirmosios pagalbos rinkinius, atnaujintus po 2019 m. sausio 1 d., turi tik pasipildyti savo vaistinėlių rinkinį 2 turniketais. Jei vaistinėlės rinkinys pirktas anksčiau minėtosios datos, vairuotojas privalo įsigyti naują rinkinį.

Pagal dabartinius įstatymus, policijos pareigūnai taip pat gali skirti baudą už įstatyme nurodytų reikalavimų nesilaikymą.

Nuo 2022 m. balandžio 1 d. neturint atnaujintos sudėties vaistinėlės, vairuotojui gali grėsti bauda nuo 10 iki 12 eurų, taip pat techninės apžiūros metu gali būti fiksuojamas „nedidelis trūkumas“.  

REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, už šio reikalavimo nesilaikymą vis tiek leidžiama gauti teigiamą patikros išvadą, jei nėra fiksuojama kitų techninių trūkumų, tačiau vairuotojas įsipareigoja savarankiškai ištaisyti užfiksuotą trūkumą. Pakartotinai atvykti į techninės apžiūros stotį nereikia.

Atliekant automobilio techninę apžiūrą, taip pat svarbu turėti naujosios sudėties pirmosios pagalbos rinkinį. Kitu atveju, techninė apžiūra patvirtinta nebus.

SAM atstovų teigimu, poreikis atnaujinti pirmosios pagalbos rinkinį kilo atsižvelgiant į tai, kad jo sudėtis nesikeitė 18 metų, o per tiek laiko pasikeitė pirmosios pagalbos teikimo principai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų