REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vištiena ir malta jautiena ant pietų stalo patiekiamos bene dažniausiai. Tačiau tai taip pat mėsos rūšys, kurios dažniausiai tampa įvairių sveikatos sutrikimų priežastimi, rašo businessinsider.com.

Vištiena ir malta jautiena ant pietų stalo patiekiamos bene dažniausiai. Tačiau tai taip pat mėsos rūšys, kurios dažniausiai tampa įvairių sveikatos sutrikimų priežastimi, rašo businessinsider.com.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

JAV atliktas tyrimas parodė, kad pagal maistinės kilmės ligų sukėlėjų reitingą, sąrašo viršuje atsidūrė vištienos ir maltos jautienos gaminiai, sukėlę daugiausiai ligų ir virusų.

REKLAMA

Vištiena tapo absoliučia šio juodojo sąrašo lydere – nuo 1998 iki 2010 m. JAV keptos ar maltos vištienos gaminiai buvo 452 žarnyno virusų protrūkių kaltininkai. Iš viso užregistruoti 6896 atvejai, kai dėl vištienos produktų sutriko sveikata. Ligos ar viruso protrūkiu laikomi atvejai, kai nuo to paties produkto suserga mažiausiai du žmonės.

Malta jautiena atsidūrė antroje sąrašo vietoje – buvo užregistruoti 336 virusų protrūkiai ir 3801 skirtingi apsirgimo atvejai.

REKLAMA
REKLAMA

Tyrimo rezultatai taip pat atskleidė, kad vienos pavojingiausių mėsos rūšių yra kalakutiena ir didkepsnis (steikas). Rūkyti mėsos gaminiai, kiauliena ir kepinta jautiena buvo įvertintos kaip vidutinės rizikos produktai. Karšto rūkymo kumpis ir pieniškos dešrelės pripažintos mažos rizikos mėsos gaminiais.

Tyrėjai išvadose rašo, kad norėdami apsisaugoti valgydami mėsą ir jos gaminius vartotojai turi būti atsargūs. Vertinant mėsą kaip aukštos rizikos produktą ir jo paruošimui skiriant atitinkamą dėmesį susirgimų pasitaikytų rečiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tyrime pastebima, kad salmoneliozės ir E. coli bakterijos, kurios dažniausiai į mėsą patenka skerdžiant, sukelia kas trečią susirgimą. Bakterijos, kurios atsiranda maistą laikant per ilgai arba netinkamomis sąlygomis, sukelia po dar vieną iš trijų susirgimų.

Tačiau tyrimo rezultatams pritaria ne visi mokslininkai ir sako, kad pavojingi ne tik mėsos gaminiai. Kanzaso universiteto profesorius Douglasas Powellas įsitikinęs, kad visus maisto produktus reikia ruošti atsargiai ir atsakingai, nes visur knibždėte knibžda galybė įvairiausių mikroorganizmų, galinčių sukelti ligas.

REKLAMA

Mokslininkai pataria maistą gerai išvirti ar iškepti, jei reikia, patikrinimui naudoti specialų termometrą, nes tik aukštoje temperatūroje žūsta bakterijos. Kiauliena turi būti kepama mažiausiai 60 laipsni7 temperatūroje, jautiena ir paukštieną – 70.

Taip pat patartina nenaudoti tų pačių peilių ir pjaustymo lentelių skirtingai mėsai bei kitiems produktams. Ekspertai atkreipia dėmesį, kad į didkepsnius bakterijos dažnai patenka mėsą mechaniškai minkštinant – specialiu prietaisu su smulkiomis adatomis mėsą subadant. Taip apdorotos mėsos negalima valgyti nevisiškai iškeptos (su krauju), tačiau valgant viešojo maitinimo įstaigose to kontroliuoti praktiškai neįmanoma.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų