Pirmadienį daugiau nei 14 tūkst. gyventojų, kurie pateikė teisingas metines pajamų deklaracijas, buvo pervestos pirmosios gyventojų pajamų mokesčio permokos – iš viso per 4,2 mln. eurų.

Visas permokas žadama grąžinti kaip ir kasmet – iki liepos 31 d., praneša Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI).

„Šiais metais GPM permokų grąžinimas gyventojams prasidėjo kaip niekada anksti, praėjus mažiau nei vienai savaitei nuo deklaravimo starto. Pavedimai į gyventojų sąskaitas bus atliekami pagal atsitiktine tvarka sudarytą sąrašą kiekvieną darbo dieną“, pranešime cituojama VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė.

Ji atkreipdė dėmesį, kad visos GPM permokos yra grąžinamos laiku ir teisingai deklaravus pajamas ne tik už praėjusius, tačiau ir ankstesnius laikotarpius.

Pagal naujausius duomenis Elektroninio deklaravimo sistemoje pajamų deklaracijas jau pateikė apie  493 tūkst. gyventojų.

Daugiau nei 36 tūkst. gyventojų pateikė deklaracijas su mokėtina GPM suma ir turės sumokėti apie 17 mln. eurų GPM į valstybės biudžetą. 426 tūkst. gyventojų pateikė deklaracijas su grąžintina beveik 116 mln. eurų GPM suma. 

Praėjusiais metais 355 tūkst. gyventojų deklaravo 192 mln. eurų mokėtino gyventojų pajamų mokesčio, o 848 tūkst. gyventojų VMI grąžino daugiau nei 184 mln. eurų. 

VMI primena, jog susigrąžinti dalį GPM gyventojai gali už praėjusių metų būsto, automobilio remonto ir auklių paslaugų išlaidas, gyvybės draudimo (savo, sutuoktinio, nepilnamečių vaikų arba vyresnių kaip 18 metų neįgalių vaikų) išlaidas, pensijų kaupimo įmokas, palūkanas už būsto kreditą (paimtą iki 2009 m. sausio 1 d.).

GPM lengvata pasinaudoti gali ir už studijas mokantys gyventojai nevertinant kelintos tai studijos ir kuris mokslinis laipsnis įgyjamas. Taip pat GPM permoka susidaro ir tais atvejais, kai gyventojo darbo pajamoms buvo pritaikytas per mažas metinis neapmokestinamas pajamų dydis (NPD).


Rašyti komentarą...
P
Pinigėlis
2021-03-09 08:57:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
melagiai, jokių pinigų sąskaitoje nėra, nors deklaravau pačią pirmą dieną, apgavikai, jus tik meluojant, kaip ir pernai deklaravau, bet taip ir nesugebėjo grąžinti ir kelių euro centų, nors kitiems tai buvo grąžinta, tai kam tada žmones apgaudinėti
Atsakyti
-3

A
2021-03-09 20:41:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Rašo tikrai tiesa vakar tikrai įkrito deklaracijos pinigėliai.Juk rašo sudaryta atsitiktinė tvarka
Atsakyti
0

B
Belekas
2021-03-09 23:38:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kiekvienais metais pildau ir kiekvienais metais atgaunu. Nesekit pasaku lad negaunat, arba tiesiog neuzpildot iki galo, arba neteisingi duomenys.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų