Dokumentas numato pagrindinius euro įvedimo Lietuvoje principus, būdą, laikotarpius ir priemones, užtikrinančias vartotojų interesų apsaugą, sklandų lito pakeitimą euru ir visuomenės informavimą bei informacijos sklaidą tarptautiniu ir Europos Sąjungos lygiu.
Viešai paskelbtame dokumente rašoma, kad Lietuvos bankas patikslins euro įvedimo įstatymo projektą, o Seimas jį priims tik tada, kai Europos Sąjungos Taryba priims sprendimą dėl išlygos panaikinimo ir euro įvedimo Lietuvoje. Tarybos sprendimas turėtų būti paskelbtas kitų metų birželį.
Valstybės institucijos iki liepos 1 dienos turės įvertinti, kokius teisės aktus būtina priimti iki euro įvedimo - jų projektai turi būti pateikti Vyriausybei ne vėliau kaip likus 4 mėnesiams , o priimti - likus 1 mėnesiui iki euro įvedimo.
Projekte, be kita ko, rašoma kad visuomenė bus informuojama apie eurus, jų apsaugos ir atskyrimo požymius, bus mokoma atpažinti naująją valiutą.
Įmonių ir kitų ūkio subjektų išlaidos, susijusios su euro įvedimu, nebus kompensuojamos.
Tikimybė - 95 proc.
Premjeras Algirdas Butkevičius prognozuoja, kad Lietuva turi daug šansų eurą įsivesti 2015 metais.
"Turėsim gal 95 proc. eurą 2015 metais. Bet savaime suprantama, kad mes negalime atsipalaiduoti, nevykdyti Mastrichto kriterijų reikalavimų. Čia negali būti nė kalbos", - penktadienį interviu Žinių radijui sakė premjeras.
Taip pat, anot A.Butkevičiaus, negali būti taikomos laikinos administracinės priemonės, kad šalis atitiktų reikalavimus iki 2014 metų liepos pradžios.
"Yra žiūrima į ilgalaikį ekonominį ir finansinį tvarumą", - sakė premjeras.
Dėl per didelės infliacijos Lietuvai nepavyko įsivesti euro 2007 metais.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.