Parduotuvėse – šimtai laisvų darbo vietų: algos ne didžiausios, bet vilioja priedais, apgyvendinimu ir maitinimu

Prekybos tinklai naujų darbuotojų ieško nuolat. Vieniems trūksta kelių dešimčių, o kitiems ir kelių šimtų naujų darbuotojų. Dėl jų prekybos tinklai konkuruoja ne tik atlyginimais, bet ir papildomomis naudomis – sveikatos draudimu, nemokamų apgyvendinimu, transportu ar pietumis. 

Vis tik prekybos tinklų atstovai tikina, kad labiausiai darbuotojus motyvuoja geras atlyginimas. O jis – ne visada siekia ir algų vidurkį Lietuvoje.

„Sodros“ vasario mėnesio duomenimis, didžiausią vidutinį atlyginimą mokėjo „Lidl“ – 1909 eurus neatskaičius mokesčių.

Toliau rikiuojasi „Norfa“ su 1162 eurų atlygiu. Dar toliau „Iki“, kuri moka 1002 eurus, „Maxima“ – 932 eurus, o „Rimi“ – 901 eurą.

Statistikos departamento duomenimis, šiuo metu vidutinis darbo užmokestis Lietuvoje yra 1524 eurai neatskaičius mokesčių.

Siūlo patrauklų atlyginimą

„Lidl Lietuva“ atstovė ryšiams su visuomene Lina Skersytė pastebi, kad darbuotojų poreikis auga artėjant vasaros sezonui.

„Šiuo metu ieškome daugiau kaip 80 naujų darbuotojų. Ieškome parduotuvių darbuotojų Vilniuje, Marijampolėje, Ukmergėje, Kėdainiuose, Utenoje, Plungėje, Panevėžyje bei Palangoje. Darbui Kaune, Ramučiuose, esančioje regioninėje bendrovėje bei logistikos centre, ieškome sandėlio darbuotojų, prekių komplektavimo bei užsakymo specialistų, taip pat techninės priežiūros inžinieriaus.

Centriniame biure Vilniuje kviečiame prisijungti darbo užmokesčio specialistą, logistikos projektų vadovą, specialistus statybų, teisės, finansų, personalo srityse. Visą išsamią informaciją apie laisvas darbo vietas galima rasti mūsų interneto svetainėje“, – komentavo prekybos tinklo atstovė.

REKLAMA

Jos teigimu, darbuotojams yra siūlomas ne tik patrauklus atlyginimas, tačiau ir platus papildomų naudų paketas.

„Jau trečius metus visiems bandomąjį laikotarpį praėjusiems darbuotojams suteikiame privatų sveikatos draudimą, leidžiantį naudotis neribotu ambulatoriniu gydymu, lankytis privačiose klinikos.

Taip pat kasmet norinčius darbuotojus bei jų vaikus iki 14 metų nemokamai skiepija nuo gripo. Per didžiąsias metų šventes prekybos tinklas darbuotojams ir jų vaikams įteikia dovanas, taip pat užtikrina darbuotojų finansinį saugumą, jų šeimoje įvykus nelaimei, pavyzdžiui, suteikia finansinę paramą netekus artimo šeimos nario“, – naudas vardijo L. Skersytė.

Rasti darbuotojų nesunku

„Norfa“ atstovas spaudai Darius Ryliškis pasakojo, darbuotojų kaita prekybos tinkle vyksta, tačiau surasti naujų nesunku.

„Prekybos tinklų rinkoje mūsų atlyginimai yra vieni didžiausių. O naujokams siūlome paskatinimą, jiems 3 mėnesius mokame padidintą tarifą, palyginti su senbuviais. Taip darome, nes atlygimai mūsų prekybos tinkle nėra fiksuoti. Jie priklauso nuo darbo rezultatų, jeigu žmogus dirba daugiau, jis ir uždirbs daugiau.

O naujokams reikia laiko, kol jie išmoksta dirbti, jų rezultatai iš pradžių nebūna labai geri, todėl jiems ir skiriame paskatinimą“, – pasakojo prekybos tinklo atstovas.

Anot jo, geri darbuotojai prekybos tinkle yra vertinami ir jiems stengiamasi mokėti gerą atlyginimą.

Ruošiamasi plėtrai

„Rimi Lietuva“ personalo vadovė Vaida Kaikarienė teigė, kad šiuo metu prekybos tinklas turi 60 laisvų darbo vietų tiek parduotuvėse, tiek gamybos padalinyje.

„Šiemet iš viso planuojame įdarbinti mažiausiai 500 naujų darbuotojų. Jie užims naujai sukurtas darbo vietas naujuose prekybos centruose, kurių šiemet iš viso planuojama atidaryti mažiausiai 12.

Tai pat stiprinant elektroninės prekybos padalinį – atidarant naujus prekių surinkimo ir atsiėmimo punktus bei plečiant pirkinių pristatymo geografiją, bus plečiama elektroninės parduotuvės „Rimi.lt“ komanda“, – komentavo personalo vadovė.

REKLAMA

Anot jos, visuomet didesnis darbuotojų poreikis jaučiamas didžiuosiuose Lietuvos miestuose, ypač Vilniuje.

„Vasaros sezonu sudėtingiau rasti darbuotojų pajūryje. Nėra tokios situacijos, kad nebūtume radę darbuotojo vienai ar kitai pozicijai, tačiau, jeigu sritis nauja rinkoje, tuomet tokio darbuotojo paieška užtrunka ilgiau nei įprastai“, – pastebėjo V. Kaikarienė.

Jos teigimu, priklausomai nuo pozicijos kvalifikacijos, darbuotojai gali gauti įvairias naudas.

„Be pagrindinio atlyginimo, parduotuvių darbuotojams mokami priedai, kurie priklauso nuo bendrų prekybos centro ir asmeninių darbuotojo rezultatų, klientų aptarnavimo kokybės bei įsitraukimo į papildomas veiklas, tokias kaip pagalba naujokoms, supažindinant juos su darbu, „Rimi“ ambasadorių pareigos. Į visus papildomus priedus darbuotojai gali pretenduoti nuo pat pirmos darbo dienos.

Prasidėjus pandemijai, prekybos tinklas taip pat papildė paramos darbuotojams fondą 50 tūkst. eurų. Jo parama gali pasinaudoti susirgę ar finansinių sunkumų dėl pandemijos patiriantys darbuotojai, pavyzdžiui, jei šeimos narys neteko darbo ar vaikui reikalingas kompiuteris dėl nuotolinio mokymosi“, – aiškino V. Kaikarienė.

Darbuotojus vilioja papildomomis naudomis

„Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė teigė, kad prekybos tinklas, kaip ir daugelis didžiųjų Lietuvos verslo įmonių susiduria su darbuotojų trūkumu.

„Mažmeninės prekybos sektoriui yra būdinga gana didelė darbuotojų kaita, todėl nuolatos ieškome parduotuvių, maisto gamybos cechų ar logistikos komandų pastiprinimo.

Šiuo metu ieškome apie 300 darbuotojų. Daugiausiai kasininkų-pardavėjų, salės darbuotojų, parduotuvių administracijos darbuotojų. Didžiausias darbuotojų poreikis būna artėjant vasarai ir šventiniam žiemos sezonui“, – pastebėjo prekybos tinklo atstovė.

Anot jos, šiais metais artėjančiam vasaros sezonui planuojama papildomai priimti panašiai kaip ir ankstesniais metais – apie 500 darbuotojų.

REKLAMA

„Laikinai įsidarbinusiems darbuotojams sudarome sąlygas tęsti karjerą. Labai dažnai laikinai vasarai įsidarbinę žmonės lieka dirbti ir toliau. Jaunimui, kuris dažniausiai ir renkasi sezoninį vasaros darbą, sudarome lanksčias sąlygas derinti darbą ir studijas.

Pastaruoju metu darbuotojų paieška ilgiau trunka Vilniaus regiono mažesniuose miestuose (Širvintos, Maišiagala, Pabradė, Švenčionys, Švenčionėliai), tačiau darbuotojų trūkstamoms pozicijoms visada surandame. Labai džiaugiamės, kad darbuotojai tampa vis lojalesni ir kaita mažėja. Praėjusiais metais darbuotojų kaita sumažėjo net 11 procentinių punktų“, – pasakojo E. Dapkienė.

Pasak jos, 2021 m. pradėtiems didinti baziniams darbuotojų atlyginimams skirta beveik 8 mln. eurų.

„Pernai darbo užmokestis kas mėnesį augo po daugiau nei 10 proc., dėl ko darbuotojai uždirbo po daugiau nei vieną papildomą mėnesinį atlyginimą palyginti su 2019 m.

Kiekvieną mėnesį beveik 10 tūkst. įvairių prekybos tinklo padalinių darbuotojams už pasiektus individualius ir komandinius rezultatus išmokami įvairūs priedai, kurie gali siekti nuo 10 iki 50 proc. darbo užmokesčio. Darbuotojams, atsižvelgdami į jų įdedamas pastangas ir pasiektus rezultatus, suteikiame galimybę daugiau užsidirbti“, – komentavo E. Dapkienė.

Anot jos, taip pat darbuotojams yra skiriamos įvairios finansinės ir nefinansinės naudos.

„Papildomas sveikatos draudimas, dovanos švenčių proga, stipendijos ir vasaros stovyklos geriausiai besimokantiems darbuotojų vaikams bei Kolektyvinėje sutartyje įtvirtintas platus socialinių naudų paketas (pavyzdžiui, vienkartinė išmoka gimus vaikui, pašalpos gaisro ar kitų nelaimių metu, ir kt.).

Parduotuvių darbuotojams kasdien yra suteikiami nemokami karšti pietūs. Mūsų darbuotojai vertina lankstų darbo grafiką, kuris nustatomas individualiai atsižvelgiant į darbuotojo galimybes ir poreikius. Iš kitų Lietuvos miestų atvykusiems dirbti į Vilnių suteikiame nemokamą apgyvendinimo galimybę, taip pat organizuojame nemokamą darbuotojų transportą į darbo vietą. Vasaros sezono metu Lietuvos pajūryje dirbantiems darbuotojams irgi suteikiame nemokamą apgyvendinimą.

REKLAMA

Nuo Covid-19 pandemijos pradžios ėmėmės visų galimų priemonių, kad apsaugotume savo darbuotojus. Visi darbuotojai yra apdrausti nuo koronaviruso“, – pasakojo E. Dapkienė.

Siūlo darbą įvairiose pozicijose

Prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė Vaida Budrienė teigė, kad didelėje įmonėje nuolat vyksta daug įvairių karjeros pokyčių, tad natūralu, kad visuomet yra laisvų pozicijų, į kurias ieškomi nauji darbuotojai.

„Laisvų pozicijų turime įvairiose srityse – prekyboje, administracijoje, gamyboje ir logistikoje. Kartais tenka ir ilgiau paieškoti naujo darbuotojo. Tai nutinka dėl įvairių priežasčių – rinkoje yra mažai tam tikros srities specialistų, būna metas, kai kandidatai yra nelinkę keisti apskritai darbą, taip pat kartais tam turi įtakos ir sezoniškumas.

Parduotuvėje, logistikoje dirbančių darbuotojų ilgiau ieškome didžiuosiuose Lietuvos miestuose, kuriuose yra nemaža darbo pasiūla ir didelė konkurencija“, – pasakojo prekybos tinklo atstovė.

Jos teigimu, darbuotojams siūlomas ne tik atlyginimas, bet ir pridėtinės naudos.

„Esame visus be išimties darbuotojus apdraudę nuo nelaimingų atsitikimų, į kuriuos įeina ir Covid-19 liga. Taip pat turime sveikatos draudimą. Siūlome įvairius profesijos tobulėjimo kursus, kuriuos galima išklausyti nuotoliniu būdu. Įmonėje veikia net 3 IKI Akademijos, kuriose keliama kolegų kvalifikacija.

Taip pat tam tikrose pareigose dirbantiems darbuotojams suteikiamas maitinimas. Visiems darbuotojams teikiamos įvairios lojalumo nuolaidos prekybos tinklo naujienų gaminiams“, – vardijo V. Budrienė.


Rašyti komentarą...
A
Agnė
2021-04-11 16:35:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Keista, bet darbo skelbimuose tokie atlyginimai neskelbiami, o ir nuėjus į pokalbį nieks tokių nesiūlo...
Atsakyti
-5

B
Birutė
2021-04-11 16:51:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Krūviai nenormalus. Algos tikrai ne tokios, kaip rašoma. Iki iš viso žmonės išnaudoja. Moka minimumą. Tik Norfa dar truputi skaitosi su darbotojais. Vienas dirba už trys. Todėl neprisišauksi, nes tarp kelių skyrių blaškosi viena pardavėja. Suplukusi.
Atsakyti
-6

.
..
2021-04-11 16:42:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aha skubek gausi daug, nepanesi
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (50)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų