„Šiai dienai kainų vartotojams kelti niekas nedrįsta. Vienas iš operatorių („Bitė Lietuva“ - BNS) jau informavo savo klientus, kad atskiria užsienio paslaugų paketą nuo vidinio vartojimo. Kol kas nėra prielaidų galvoti, kad operatoriai kels kainas vartotojams dėl panaikinamo tarptinklinio ryšio. Labiau tikėtina, kad bus ieškoma kito būdo, galbūt bus sekama „Bitės“ pavyzdžiu“, - antradienį spaudos konferencijoje kalbėjo P.Vertelka.
Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) praėjusią savaitę leido mobiliojo ryšio operatoriams taikyti papildomą mokestį, kuris turėtų kompensuos jų nuostolius, kai jų klientai keliauja užsienyje. Papildomi mokesčiai turėtų būti kur kas mažesni nei ES nustatytos naujos didmeninės tarptautinio tarptinklinio ryšio kainos.
P.Vertelkos teigimu, RRT sprendimas nereiškia, kad operatoriai sugebės padengti visus praradimus, tačiau didesnių nuostolių gali pavykti išvengti siūlant naujus paslaugų planus.
„Tarptinklinio ryšio panaikinimas sujudins rinką. Kitose Baltijos šalyse operatoriai kilstelėjo paslaugų kainas ir taip išsprendė savo nuostolių problemą, tačiau Lietuvoje visi stengiasi koreguoti savo planus, kad nereikėtų kelti kainų“, - sakė P.Vertelka.
Tarptinklinio ryšio mokesčių ES vartotojams neliks nuo birželio 15-tos, tačiau už klientų užsienyje naudotas paslaugas turės kompensuoti patys operatoriai.
Vasario pradžioje ES institucijos nustatė kainas, kurias mobiliojo ryšio operatoriai taikys vieni kitiems, kai jų klientai naudosis kito ES ryšio operatoriaus tinklu. Sutarta, kad didmeninė kaina už minutę pokalbio negalės būti didesnė nei 3,2 cento, už SMS žinutę - 1 centas, o už 1 gigabaitą interneto duomenų - 7,7 euro. Pastaroji kaina iki 2022 metų palaipsniui turėtų sumažėti iki 2,5 euro.