NT rinka 2020-ais: kokios kainos laukia šiemet

Naujieji metai atneša įvairių naujovių, taip pat ir į nekilnojamojo turto (NT) rinką, kur sumažinta NT apmokestinimo kartelė. Tačiau kokios dar naujovės laukia 2020 m.? Ar Lietuvoje matysime vis daugiau statybininkų iš užsienio šalių, kaip keisis kainos ir kiek kainuoja įsirengti naujai įsigytą būstą ar jį kapitaliai suremontuoti šiais metais?

Pokalbis apie tai naujienų portalo tv3.lt studijoje su Lietuvos statybininkų asociacijos vadovu Daliumi Gedvilu.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad pagal Seimo priimtas įstatymo pataisas, apmokestinama bus fiziniams asmenims nuosavybės teise priklausančių ar jų įsigyjamų gyvenamosios, sodų, garažų, fermų, šiltnamių, ūkio, pagalbinio ūkio, mokslo, religinės, poilsio paskirties statinių (patalpų), žuvininkystės statinių ir inžinerinių statinių bendra vertė, viršijanti 150 tūkst. eurų (2019 m. – 220 tūkst. eurų).

Tiems, kas augina 3 ir daugiau vaikų iki 18 metų, neįgalų vaiką iki 18 metų, taip pat vyresnį neįgalų vaiką (įvaikį), kuriam nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis ši riba bus 200 tūkst. eurų.

Taip pat pataisomis didinama minimali mokesčio riba. Nuo kitų metų ji svyruos nuo 0,5 proc. (dabar – 0,3 proc.) iki 3 proc. nekilnojamojo turto mokestinės vertės.

2020 m. įsigalioja ir daugiau naujovių mokesčių srityje.

 

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų