Žinių radijas

Pasaulio bankas sumažino pasaulio ekonomikos augimo prognozę. Šiemet pasaulio bendrasis vidaus produktas ūgtelės 3 proc., o kitais metais - šiek tiek daugiau, teigiama naujoje Pasaulio banko prognozėje. Prieš pusmetį Bankas prognozavo puse procento didesnį prieaugį.

„Swedbank" Lietuvoje vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis pažymi, kad pasaulio ekonomiką į priekį stumia tik Jungtinės valstijos, tuo metu kituose regionuose problemų yra daugiau nei pernai.

„Visų pirma tai yra besivystančios rinkos, Rusija bus gilioje recesijoje šiemet. Nukenčia daugelis ir kitų valstybių, išgaunančių naftą. Išlieka dideli disonansai Kinijos ekonomikoje, o eurozona ir toliau augs labai lėtai. Tai tokie didžiuliai skirtumai tarp pasaulio regionų aišku sukuria dideles rizikas, kad matysime lėtesnį nei dabar prognozuojamą augimą. Yra turbūt nemažai rizikos veiksnių, kurie gali dar labiau prislopinti pasaulio ekonomikos augimą 2015 metais. Pavyzdžiui tai, kad JAV atsigaunanti ekonomika gali pradėti didinti bazines palūkanų normas ir sunku prognozuoti, kaip po labai ilgos pertraukos į tai reaguos finansų rinkos. Tai galima teigti, kad 2015 metai bus didelio neapibrėžtumo ir galimai didelių netikėtumų metai“,- komentavo N. Mačiulis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų