REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jau šį penktadienį, balandžio 28 d., gyventojai ir vėl sulauks naujo kvietimo teikti paraiškas kompensacijoms nuosavoms saulės elektrinėms iki 10 kW savo gyvenamajame būste įsirengti ir tapti gaminančiais vartotojais, praneša Aplinkos projektų valdymo agentūra.

Jau šį penktadienį, balandžio 28 d., gyventojai ir vėl sulauks naujo kvietimo teikti paraiškas kompensacijoms nuosavoms saulės elektrinėms iki 10 kW savo gyvenamajame būste įsirengti ir tapti gaminančiais vartotojais, praneša Aplinkos projektų valdymo agentūra.

REKLAMA

Tam skirta 40 mln. eurų iš 2021–2027 m. Europos Sąjungos fondų investicijų programoje numatytų lėšų. Šią priemonę inicijavo Energetikos ministerija.

Skaičiuojama, kad įsirengusieji saulės elektrines sąskaitas už suvartotą elektrą gali sumažinti iki 70 proc., priklausomai nuo to, kiek mokama už nepriklausomo ar visuomeninio tiekimo elektrą.

Pernai rekordiškai išaugus elektros kainai, saulės elektrines įsirengė tūkstančiai lietuvių.

Prašymai galios ilgiau

Pirmą kartą gyventojai paraiškas finansavimui gauti galės teikti tęstiniu būdu, t.y. net šešis mėnesius arba kol paraiškose prašoma suma pasieks visą kvietimui numatytą sumą.

REKLAMA
REKLAMA

„Tikimės, kad susidomėjimas atsinaujinančia energetika išlieka, o skirto finansavimo pakaks dar 15 tūkstančių gyventojų, kurie įdarbins saulę savo elektros reikmėms ir taip susimažins elektros sąskaitas ir padidins savo energetinį savarankiškumą“, – pranešime cituojamas APVA Nacionalinių programų valdymo departamento direktorius Jonas Balkevičius.

REKLAMA

Jis pabrėžia, kad sparti atsinaujinančios energetikos plėtra yra vienintelis tvarus kelias siekiant energetinės nepriklausomybės bei puoselėjant klimatui neutralią aplinką.

Kartu su paraiška gyventojai turės pateikti Energijos skirstymo operatoriaus (ESO) prijungimo sąlygas, kurios užtikrins, kad įrengta saulės elektrinė galės būti prijungta prie elektros tinklų.

Dar viena naujovė – paramą galės gauti ir tie namų ūkiai, kurių elektros vartojimo objektuose registruota ne daugiau kaip vieno juridinio arba fizinio asmens vykdoma ekonominė veikla.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo atveju kartu su paraiška turės būti pateikta vienos įmonės deklaracija, kurioje reikės nurodyti visas elektros vartojimo objekte registruotas ir vykdomas juridinio asmens ir (arba) fizinio asmens ekonomines veiklas.

Saulės elektrines gyventojai, kaip ir anksčiau, turės įsirengti per 9 mėn., o išmokos dydis nesikeičia – skiriama 323 eurai už 1 kW naujai įrengiamos saulės elektrinės galios, ir 243 eurai už 1 kW, kuomet didinama jau esamos saulės elektrinės galia, nebestatant inverterio.

Kadangi parama skiriama iki 10 kW saulės elektrinėms, vienas pareiškėjas maksimaliai gali tikėtis iki 3230 eurų paramos.

Iki metų pabaigos planuojama paskelbti dar keletą kvietimų saulės elektrinėms įsirengti, taip pat įsigyti iš nutolusių saulės elektrinių parkų. Tam planuojama skirti apie 50 mln. eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jau įsirengė tūkstančiai gyventojų

Metų pradžioje Energetikos ministerija skelbė, kad garantavus finansavimą, daugiau nei 10 tūkstančių gyventojų, pernai pateikusių prašymus nuosavų saulės elektrinių finansavimui birželio 30 d. kvietime, iš rezervinio sąrašo perkeliami į pagrindinį.

Tai reiškia, jog visi jie gaus valstybės paramą nuosavoms saulės elektrinėms, o jas jau įsirengusiems pradedamos išmokėti valstybės nustatyto dydžio parama.

„Siekiame, kad 2030 m. kad bent kas trečias namų ūkis būtų energetiškai savarankiškas, todėl teikdami valstybės paramą norime sudaryti galimybę nuosavą saulės elektrinę turėti kiekvienam, siekiančiam mažesnių sąskaitų už elektros energiją“, – tuo metu pranešime buvo cituojama energetikos viceministrė Daiva Garbaliauskaitė.

REKLAMA

2022 m. birželio 30 dieną paskelbto saulės elektrinių ant gyvenamųjų namų stogų paramos priemonės kvietimo metu įsirengti saulės elektrines panoro 16 884 gyventojų: iš jų 6,15 tūkst. pateko į pagrindinį ir 10,7 tūkst. – į rezervinį, kuriam buvo reikalingas papildomas finansavimas.

Siekiantiems įsirengti saulės elektrines bei tapti gaminančiais vartotojams skiriama valstybės parama – iki 323 eurų 1 kW. Pagal kvietimo taisykles, lėšos naujiems gaminantiems vartotojams pervedamos pilnai užbaigus saulės elektrinės įsirengimo ir pateikus pajungimo dokumentus. 

Šiuo metu Lietuvoje gaminančių vartotojų registruota per 42 tūkstančių. Gyventojams aktyviai naudojantis valstybės skiriama parama nuosavoms saulės elektrinėms įsirengti ar įsigyti, gaminančių vartotojų skaičius Lietuvoje per dvejus metus išaugo penkiskart, vien pernai jų padaugėjo dvigubai.

Kaip jūs visus avinus galima lengvai api.... pyst. valstybė iš jūsų 5-8 kartus daugiau paims. Jūs vergai ! ir viskam bus padarytas mokestis.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų