REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jau šį pavasarį visose prekybos tinklo „Lidl“ parduotuvėse Jungtinėje Karalystėje (JK) darbuotojai pradės nešioti specialias vaizdo kameras.

Jau šį pavasarį visose prekybos tinklo „Lidl“ parduotuvėse Jungtinėje Karalystėje (JK) darbuotojai pradės nešioti specialias vaizdo kameras.

REKLAMA

Prekybininkai taip siekia labiau apsisaugoti nuo vis dažnesnių vagysčių iš parduotuvių. Taip pat esą apsaugoti darbuotojus, kurie daugiausia konfliktinių situacijų su klientais patiria kaip tik dėl vagysčių.

Lietuvoje „Lidl“ kol kas nesiima panašių žingsnių. Tačiau neslepia, kad prekių ir darbuotojų saugumui skiria daug dėmesio.

Šiemet mūsų šalyje fiksuojama beveik 3 kartus daugiau smulkių vagysčių nei pernai.

Kameras įdiegė visose parduotuvėse

„Lidl“ tapo pirmuoju JK prekybos centru, kuris visose savo parduotuvėse įdiegė ant kūno nešiojamas kameras. Esą siekiama užtikrinti klientų ir kolegų saugą bei saugumą, pranešė bendrovė.

Investavus daugiau kaip 2 mln. svarų sterlingų (2,33 mln. eurų), nuo praėjusių metų lapkričio viso tinklo parduotuvėse imtos pradėtos diegti šios saugumo priemonės. Iki 2024 m. pavasario diegimą planuojama baigti.

REKLAMA
REKLAMA

Kitaip nei kiti prekybos tinklai, „Lidl“ kameras diegia ne pavienėse, bet absoliučiai visose parduotuvėse.

„Mums, kaip įmonei, turinčiai daugiau nei 960 parduotuvių visoje šalyje, sauga ir saugumas visada buvo absoliutus prioritetas. Nors mūsų parduotuvės paprastai yra saugi aplinka, nusikaltimai mažmeninėje prekyboje daro įtaką visai pramonei.

REKLAMA

Investicijos į tai, kad visose mūsų parduotuvėse būtų įrengtos ant kūno dėvimos kameros, yra tik vienas iš būdų, kaip mes imamės veiksmų, kad apsaugotume ir užtikrintume savo kolegas ir klientus“, – pranešime žiniasklaidai cituojamas „Lidl GB“ generalinis direktorius Ryanas McDonnellis.

Prekybos tinklas tapo verslo ir policijos partnerystės projekto „Pegasus“ steigėju. Šiuo projektu yra siekiama sujungti teisėsaugos įgaliojimus ir pramonės žinias, kad būtų galima kovoti su sunkiais ir organizuotais mažmeninės prekybos nusikaltimais.

REKLAMA
REKLAMA

Oficialiais duomenimis, fiksuotų vagysčių ir parduotuvių skaičius visoje JK pernai, palyginti su ankstesniais metais, išaugo 25 proc.

Skaičiuojama, kad tokių vagysčių nuostoliai sudaro iki 4 proc. visos prekybininkų apyvartos. Paprastai kalbant, jeigu kas nors nuperka prekių už 100 eurų, tai už 4 eurus kažkas jų dar pavagia.

Vagystės iš parduotuvių – aktuali problema

Kaip teigia „Lidl Lietuva“ atstovė ryšiams su visuomene Lina Skersytė, vagysčių problema mažmeninės prekybos sektoriuje visada išlieka aktuali.

„Todėl nuolat investuojame į prevencijos priemones, diegiame naujus bei atnaujiname jau įdiegtus išmanius saugos ir vagysčių prevencijos sprendimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visose mūsų parduotuvėse yra įdiegtos vaizdo kamerų sistemos, kurios fiksuoja parduotuvės vaizdus, todėl šiuo metu neturime planų darbuotojams prie uniformų segti kamerų“, – pasakojo L. Skersytė.

Be to, pasak jos, tam tikroms prekėms parduotuvėse yra dedama elektroninė apsauga – tai elektronikos prekės, brangesnės kosmetikos priemonės ar kremai, brangesni alkoholiniai gėrimai ar tam tikros, brangesnės maisto prekės.

„Prekybos vietose dedame visas pastangas, kad sumažintume vagysčių skaičių: prekėms taikome papildomas markiravimo apsaugos priemones, tobuliname vaizdo sistemas, informaciją apie vagystes perduodame policijai“, – tikino „Lidl“ atstovė.

REKLAMA

Jos teigimu, pastebima, kad didžiąją dalį vagysčių parduotuvėse padaro itin siauras tuo užsiimančių asmenų ratas.

„Vis dažniau juos atpažįsta ir mūsų darbuotojai, kurie apie nusikaltimus praneša tiek parduotuvėse dirbantiems apsaugos darbuotojams, tiek ir policijos pareigūnams, su kuriais itin glaudžiai bendradarbiaujame“, – komentavo L. Skersytė.

Baudžiamasis kodeksas numato, kad tas, kas pagrobė nedidelės vertės svetimą turtą, yra laikomas padaręs baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu.

Nusikalstamų veikų žinybinio registro duomenimis, per pirmuosius du šių metų mėnesius Lietuvoje buvo užregistruoti 956 tokie nusižengimai. Tai yra beveik 3 kartus daugiau nei per tą patį laikotarpį pernai, kai buvo užregistruotas 361 toks nusižengimas.

O klientas nepatiria nuostolių kai jūs išgamos ji apvagiat su kainomis?
Panasu jog saugosi nuo vagysciu kurias daro ju darbuotojai
O tai kaip ši totalinė kontrolė ir sekimas prisidės prie klientų saugumo. Atėjai į Lidl, pasižiūrėjai į visiškai kontroliuojama vargšą darbuotoją, ir pasijunti iškarto saugus? Atsilupėliai kažkokie. Keista kaip neikišo žodžio tvarumas
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų