REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dabar mokama 260 eurų išmoka, kurią kas mėnesį gali gauti nuo koronaviruso ir karantino nukentėję savarankiškai dirbantys asmenys, yra nepakankama. Todėl jau vasarį bus įvesta nauja išmoka šiems gyventojams. Tiesa, kol kas neaišku, kokio dydžio bus naujos išmokos.

Dabar mokama 260 eurų išmoka, kurią kas mėnesį gali gauti nuo koronaviruso ir karantino nukentėję savarankiškai dirbantys asmenys, yra nepakankama. Todėl jau vasarį bus įvesta nauja išmoka šiems gyventojams. Tiesa, kol kas neaišku, kokio dydžio bus naujos išmokos.

REKLAMA

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė naują išmoką dirbantiems savarankiškai pažadėjo nuotoliniame susitikime su Seimo Darbo frakcijos nariais.

„Iš tiesų dėl savarankiškai dirbančių asmenų pati nustebau, kad neradome jokių planų ar užuomazgų. Na, tikrai suprantame, kad ta 260 eurų mėnesinė parama yra nepakankama, bet, aišku, geriau negu nieko, bet tikrai nepakankama“, – kalbėjo ministrė.

Anot jos, nauja išmoka galėtų būti panaši į tą, kurią gali gauti dėl pandemijos pajamų netekusios įmonės. Joms negrąžintinų subsidijų dydis priklauso nuo už darbuotojus sumokėto gyventojų pajamų mokesčio (GPM).

REKLAMA
REKLAMA

Nuo 500 eurų iki 800 tūkst. eurų siekiančias vienkartines subsidijas galės gauti įmonės, kurių vidutinė mėnesio apyvarta sumažėjo 30 proc. ar daugiau (tokių yra apie 94 tūkst.).

REKLAMA

Įmonės, 2019 m. sumokėjusios daugiau kaip 2 tūkst. eurų GPM, nuo tos sumos gaus 25 proc. dydžio subsidiją. Sumokėjusioms mažiau nei 2 tūkst. eurų įmonėms bus skirta 500 eurų subsidija.

„Tai štai atradus daugiau resursų, suformavome užduotį rasti tą pagalbos priemonę (dirbantiems savarankiškai). Ji galėtų atrodyti panaši, kaip yra subsidija įmonėms, susieta su sumokėtu GPM.

Tačiau, na, sakykime, tas santykis – dosnesnis. Nes mes žinome, kad tiesiog ta išmoka nebūtų tokia didelė, jeigu, pavyzdžiui, kompensuotume 50 proc. sumokėto GPM. Tai mes linkę mokėti visą 100 proc. ar daugiau tą didesnį dydį“, – tikino A. Armonaitė.

REKLAMA
REKLAMA

Taigi, jei žmogus bus sumokėjęs 100 eurų GPM, tai jam, sprendžiant iš ministrės pasisakymo, būtų skirtas tas pats 100 eurų ar net daugiau.

„Bet dabar čia dar vyksta toks institucijų susiderinamas, nors labai nemėgstu šio termino. Derinsime su Europos Komisija ir tada, tikiuosi, kad vasarį paleisime. Ir žmonės, kurie turi įsipareigojimų galbūt galės lengviau atsikvėpti“, – žadėjo ministrė.

Jos patarėja Skaistė Barauskienė patikslino, kad naujos išmokos savarankiškai dirbantiems asmenims bus mokamos iš Ekonomikos ir inovacijų ministerijos biudžeto. Esą papildomų asignavimų iš valstybės biudžeto tam nereikės ir jo deficitas didinamas nebus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė, pradėjusi darbą, rado ministerijoje 150 mln. eurų ir būtent iš šių pinigų yra formuojamas antrasis pagalbos verslui paketas.

Koks galėtų būti išmokų dydis savarankiškai dirbantiems, šiuo metu vis dar yra svarstoma. Jos bus susietos su sumokėtu GPM”, – informavo ministrės patarėja.

Taip pat ji pabrėžė, kad ministrės įsitikinimu, visi dirbantys ir mokantys mokesčius turi gauti valstybės pagalbą.

Šiuo metu fiksuotą 260 eurų išmoką gali gauti sąlygas atitinkantys savarankiškai dirbantys asmenys: individualių įmonių savininkai; mažųjų, tikrųjų ir komanditinių bendrijų nariai; asmenys, kurie verčiasi individualia veikla (advokatai, advokatų padėjėjai, notarai, antstoliai ir kiti asmenys); verslo liudijimus turintys asmenys (tarp jų ir asmenys, kurie verčiasi patalpų nuoma); ūkininkai ir jų partneriai, kurių ūkis lygus 4 EDV ar didesnis; šeimynų dalyviai; asmenys, gaunantys pajamas pagal autorines sutartis ar pajamas iš sporto bei atlikėjo veiklos ir kurie tuo pačiu metu neturi darbo santykių.

Dėl šios išmokos skyrimo gyventojams reikia kreiptis į Užimtumo tarnybą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų