• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sekmadienį Druskininkuose mirė Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas, vieno didžiausio šalies koncerno „Achemos grupė“ vadovas Bronislovas Lubys. Jam buvo 73-eji metai.

REKLAMA
REKLAMA

B. Lubys nuolat buvo įvardijamas vienu įtakingiausių ir turtingiausių verslo žmonių. Kelerius metus jis buvo reitinguojamas kaip turtingiausias Lietuvos žmogus. Šių metų pradžioje savaitraštyje „Ekonomika.lt“ paskelbtame turtingiausių Lietuvos verslininkų sąraše jis užėmė 2 vietą. Jo turtas įvertintas 1,5 mlrd. litų.

REKLAMA

Magnatas garsėjo ir inovatyviais sprendimais. Vienas turtingiausių žmonių sostinės centre neretai buvo pastebėtas vairuojantis ne prabangų limuziną, bet mažytį „Smart“ (nors B. Lubį į darbą vairuotojas atveždavo kur kas didesniu automobiliu).

Nors krizė palietė ir B. Lubio įmones, nebuvo praradęs optimizmo.

„Bankroto galimybė visose srityse vienu metu yra sunkiai tikėtina. Chemija, diversifikuota veikla užsiimantis uostas, saldainių fabrikas – tai skirtingi verslai, nepriklausomi nuo tų pačių faktorių, – savaitraščiui „Ekonomika.lt“ pasakojo B. Lubys. – Be to, yra daug smulkių kompanijų, kurių veikla nesusijusi. Nėra tokio dalgio, kuris vienu metu pjautų. Taip, kažkur patrumpino, bet vienu metu nenušniojo. Mes kryptingai ėjome į verslo kapitalo diversifikaciją. Toks mūsų žingsnis pasiteisino."

REKLAMA
REKLAMA

(Papildyta 19:55) Seimo Pirmininkė Irena Degutienė pareiškė užuojautą dėl Signataro, buvusio Ministro Pirmininko, verslininko dr. Bronislovo Lubio mirties.

„Velionis buvo ir Signataras, ir Ministras Pirmininkas, ir verslininkas. Šiandien norisi pabrėžti, kad būtent Bronislovo Lubio pastangomis Lietuvoje buvo įkurta pramoninkus vienijanti konfederacija, prasidėjo aktyvesnis dialogas tarp įmonių savininkų ir darbuotojus atstovaujančių profesinių sąjungų. Galima sakyti, kad Velionis daug prisidėjo, kad mūsų šalyje daugėtų ir socialinio dialogo, ir socialiai atsakingo verslo. Nuoširdžiai užjaučiu Velionio šeimą ir artimuosius, kolegas bendradarbius ir visus, kam Jo išėjimas anapilin yra skaudus“, – sako I. Degutienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

(Papildyta 19:43) Lietuvos pramoninkų konfederacijos atstovas spaudai Mindaugas Puidokas balsas.lt negalėjo pasakyti, kaip keisis ar iš viso keisis Lubio valdomos imperijos kryptis ir kas perims visus mirusio vadovo darbus. „Visa informacija bus aiški tik rytoj, kai susirinks visi atsakingi asmenys“,  – Balsas.lt žurnalistei sakė jis.

REKLAMA

(Papildyta 19.35) LNK teigimu, B. Lubio asmenybę padėjo identifikuoti Druskininkų meras R. Malinauskas.

Manoma, kad vyrui staiga sustojo širdis. Kaip pranešė LNK „Žinios“, vyras buvo rastas sukniubęs prie dviračio. Kadangi jis neturėjo dokumentų, mirusiojo tapatybę pavyko nustatyti tik policijai paskambinus jo turėtu mobiliuoju telefonu.

REKLAMA

-------------------------------------

B. Lubys buvo chemijos mokslų daktaras, docentas, 47 išradimų bei daugelio mokslinių ir publicistinių straipsnių autorius, nusipelnęs inžinierius, respublikinės mokslo ir technikos premijos laureatas.

B. Lubys savo darbinę veiklą pradėjo 1963 m. dirbdamas Jonavos azotinių trąšų gamykloje skyriaus viršininku, vėliau buvo paskirtas reorganizuoto susivienijimo „Azotas“ vyriausiuoju inžinieriumi, generaliniu direktoriumi, o 1993 metais – AB „Achema“ prezidentu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Verslininkas buvo žymus valstybės veikėjas. Įvertinant B. Lubio veiklą atkuriant Lietuvos nepriklausomybę ir sutvirtinant jos valstybingumo pamatus 1998 m. jis buvo apdovanotas Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino II–ojo laipsnio ordinu.

B. Lubys – Lietuvos Respublikos Aukščiausios Tarybos – Atkuriamojo Seimo narys, Kovo 11-osios Nepriklausomybės Akto signataras.

REKLAMA

Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę 1992 m. buvo paskirtas Lietuvos Respublikos Ministru Pirmininku. Velionis buvo įvairių komitetų, fondų, tarybų narys.

B. Lubys taip pat buvo apdovanotas Nepriklausomybės medaliu (2000 m.), Lenkijos Respublikos Komandoro laipsnio ordinu (2001m.). 2002 m. jam paskirta tarptautinė Petro Didžiojo vardo premija.

REKLAMA

B. Lubys aktyviai vadovavo Lietuvos pramonininkų konfederacijai, atstovavo pramonininkų interesams, Lietuvos ūkiui užsienyje, buvo JFO (Tarptautinės trąšų asociacijos) tarybos narys, vienas iš Baltijos jūros baseino šalių verslo kongreso Stokholme bei Europos pramonės ir verslo kongreso steigėjų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų