• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ignalinos rajone, Mikalavo kaime gamyklų kompleksą stato į Medžio anglies gamintojų asociaciją (MAGA) susivienijusios penkios įmonės. Planuojama, jog visu pajėgumu gamyklų kompleksas pradės dirbti pavasarį.

REKLAMA
REKLAMA

„Šis projektas naudingas Lietuvos valstybei, regionui – tai atsispindės ir biudžetuose, ir nedarbo lygyje. Labai džiaugiuosi, kad įmonės yra sudariusios naują verslo modelį – klasterį. Šioje srityje yra daug patirties tiek Europoje, tiek visame pasaulyje – mes turime mokytis iš šios patirties ir pritaikyti tai Lietuvoje“ – teigia Ignalinos rajono meras Bronis Ropė.

REKLAMA

Pasak Pavel Novenčenko, MAGA narės UAB „Listeka“ direktoriaus, klasteris – penkių savarankiškų įmonių bendradarbiavimas, kaip verslo modelis – pasirinktas siekiant sumažinti išlaidas ir tapti svariu žaidėju rinkoje. Dirbant kartu žaliava bus perkama didesniais kiekiais, todėl atsiras galimybė ją įsigyti pigiau. Bendradarbiaujančios įmonės galės pasiūlyti didesnį kiekį produkcijos ir konkurencingą kainą.

REKLAMA
REKLAMA

Ignalinai – stambus projektas

„Mūsų krašte žmonės daugiausia dirba žemės ūkyje, turime daug gamtos išteklių: žvyro, smėlio, miškų, vandens, o tai verslininkus traukia. Mūsų masteliu tai stambus projektas, tiek savo investicijom, tiek darbo vietom“ – projektą įvertino Ignalinos rajono meras Bronis Ropė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Skaičiuojama, jog gamyklų kompleksui dirbant pilnu pajėgumu bus įdarbinta apie 60 darbuotojų – daugiausia vietos gyventojų ir bus pagaminta apie 10 tūkst. tonų anglies per metus. Pasak Vitalijaus Batalionako, už medžio anglies produkcijos realizavimą atsakingos įmonės UAB „Dainesa“ atstovo, toks kiekis medžio anglies Lietuvos rinkai yra per didelis ir dėl šios priežasties orientuojamasi į prekybą dalimis. Nedidelė produkcijos dalis bus skirta patenkinti Lietuvos vartotojų poreikiams, o didžioji dalis – eksportui.

REKLAMA

Didžiausia produkcijos dalis – eksportui

„Kalbant apie eksportą, orientuojamės į Vakarų rinkas. Potencialiems klientams esame išsiuntę išbandyti eksperimentinius anglies modelius, vedame derybas. Artimiausiu metu sulauksime svečių iš Skandinavijos, kurie atvažiuos apžiūrėti gamyklų kompleksą. Skandinavai vadovaujasi praktika, kad prieš pasirašant sutartį reikia nuvykti į gamyklas ir įsitikinti, kad tai tikras gamintojas, o ne perpardavinėtojas. Jie nenori tarpininkų“ – apie verslo subtilybes pasakoja V. Batalionakas.

REKLAMA

„Gamyklų kompleksas yra sudarytas iš 5 segmentuotų medžio anglies gamybos linijų. Šiuo metu gamyklų komplekse pilnai sukomplektuota ir jau išbandyta viena iš penkių linijų. Du segmentai yra testuojami, o likę du gamyklų komplekse pasieks dar šiais metais. Galima skaičiuoti, jog jau apie du trečdalius darbų jau yra padaryta, investicijos jau siekia apie 9 mln. litų“ – pasakoja Pavel Novenčenko.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Ignalinos rajone gaminama medžio anglis skirta maisto pramonei, įvardinkime kaip „barbekiu kultūrai“ – restoranams ar žmonėms, gaminantiems patiekalus, kepamus ant grotelių. Deja, ši kultūra Lietuvoje dar nėra pakankamai išvystyta, žmonės nežino, kokie yra šios anglies kriterijai, tačiau mes orientuojamės į kokybę. Medžio anglies gamyklų komplekse pagaminta medžio anglis sertifikuojama FSC® (Forest Stevarship Council), kurią pripažįsta įtakingiausios pasaulio aplinkosaugos organizacijos“ – teigia Viktoras Anisimovas, UAB „Difera“ atstovas.

REKLAMA

Apie projektą

Penkios įmonės įgyvendina ambicingus projektus – stato modernias medžio anglies gamybos linijas Ignalinos rajone, Mikalavo kaime. Gamyklų komplekse bus pagaminama iki 10 tūkst. medžio anglies tonų per metus. Planuojama, kad ši medžio anglies gamybos bazė bus didžiausia Baltijos šalyse ir Skandinavijos regione. Projekte dalyvaujančios įmonės tikisi ne tik patenkinti šalies poreikius, bet yra numačiusios ir eksportą į užsienį. Investicijos siekia 13 mln. litų. Projektą įgyvendina penki anglies gamintojai: UAB „Atiltas", UAB „Difera", UAB „Listas", UAB „Listeka", UAB „Regnus". Dalis lėšų projektui skirta pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos III krypties „Gyvenimo kokybė kaimo vietovėse ir kaimo ekonomikos įvairinimas" priemonę „Parama verslo kūrimui ir plėtrai". Projektą remia Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Europos žemės ūkio fondas kaimo plėtrai: Europa investuoja į kaimo vietoves.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų