Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vidutinis darbo užmokestis „Maximos LT“ darbuotojams šių metų kovą buvo dešimtadaliu didesnis nei vasarį ir prieš mokesčius siekė 1174 eurai, arba maždaug 771 euras į rankas. Praėjusį mėnesį beveik 70 proc. prekybos tinklo darbuotojų buvo išmokėtos skatinamosios premijos, skelbia bendrovė.

Vidutinis darbo užmokestis „Maximos LT“ darbuotojams šių metų kovą buvo dešimtadaliu didesnis nei vasarį ir prieš mokesčius siekė 1174 eurai, arba maždaug 771 euras į rankas. Praėjusį mėnesį beveik 70 proc. prekybos tinklo darbuotojų buvo išmokėtos skatinamosios premijos, skelbia bendrovė.

REKLAMA

Prekybos tinklas skelbia, kad vien parduotuvių darbuotojų vidutinis kovo mėnesio atlygis buvo 1071 euras iki mokesčių, arba apie 712 eurų į rankas.

Maisto gamybos cecho darbuotojai vidutiniškai uždirbo 1292 eurus, o logistikos padalinio darbuotojai – 1277 eurus. Administracijos darbuotojų atlyginimo vidurkis siekė 2487 eurus.

Vidutinis skirtingų bendrovės padalinių darbuotojų atlygis yra apskaičiuotas pagal išdirbtą visą kovo mėnesio darbo laiką, t. y. 175 darbo valandas.

REKLAMA

Vyrai uždirba daugiau nei moterys

„Maxima“ viešina ir savo darbuotojų atlyginimų vidurkius pagal lytį. Kovą vidutinis prekybos tinkle dirbančių moterų atlyginimas siekė 1158 eurus, vyrų – 1245 eurus.

„Esame didžiausias darbdavys Lietuvoje, todėl jaučiame atsakomybę ir vadovaujamės aukščiausiais skaidrumo standartais – įskaitant ir darbo užmokesčio politikos srityje.

Dėl to suteikiame visuomenei bei potencialiems savo darbuotojams galimybę susipažinti su mūsų įmonėje mokamo darbo užmokesčio statistika pagal skirtingus padalinius, pamatyti darbo užmokesčio struktūrą bei kitus su atlygiu susijusius rodiklius“, – pranešime cituojama „Maximos LT“ generalinė direktorė Jolanta Bivainytė.

Kiek darbuotojų gavo premijas

Prekybos tinklo vadovė pažymi, kad darbuotojų atlyginimas susideda iš bazinio atlygio ir skatinamosios premijos. Nustatant bazinį atlygį yra taikoma trijų įkainių sistema. Įkainio pakopa priklauso nuo darbuotojo žinių, kompetencijų ir jam tenkančių atsakomybių. Šioms keičiantis, o darbuotojo kompetencijoms augant, darbo sutartyje įtvirtinamas ir didesnis bazinio atlygio įkainis.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu skatinamoji premija priklauso nuo rezultatų ir asmeninio darbuotojo indėlio, siekiant užsibrėžtų tikslų. Skatinamoji premija gali siekti nuo 10 proc. iki 50 proc. darbo užmokesčio. 

Kovą skatinamoji premija vidutiniškai sudarė apie 15 proc. bendrovės darbuotojo atlyginimo. Iš viso premijuota 70 proc. darbuotojų, daugiausiai – parduotuvių darbuotojų.

Atlyginimo fondą šiemet padidino 8 mln. eurų

Bazinis darbo užmokestis prekybos tinkle yra peržiūrimas reguliariai, todėl šįmet atlyginimų fondas papildomai buvo  padidintas beveik 8 mln. eurų.

Taip pat prekybos tinklo darbuotojams suteikiamos ir įvairios papildomos finansinės bei nefinansinės naudos: papildomas sveikatos draudimas, stipendijos bei vasaros stovyklos geriausiai besimokantiems darbuotojų vaikams bei Kolektyvinėje sutartyje įtvirtintas platus socialinių naudų paketas.

„Norime savo darbuotojams užtikrinti sąžiningą ir konkurencingą atlyginimą, reguliariai peržiūrime bazinės algos įkainius bei nuolat tobuliname ir plečiame skatinamųjų premijų skyrimo apimtis. Investuojame į motyvuojančią darbo aplinką, kuri suteiktų galimybes darbuotojams augti ir tobulėti, užimti aukštesnes pareigas ar išplėstų atsakomybių ribas, o tuo pačiu ir leistų daugiau užsidirbti“, – pabrėžė J. Bivainytė.

Kovą prekybos tinkle „Maxima“ bendras darbuotojų skaičius siekė 13 115, iš kurių aktyviai dirbančių buvo 95 proc. Visu etatu dirbo 12 046 darbuotojų. Darbuotojų, kurie atlieka nekvalifikuotą darbą, ir jiems mokamas minimalus darbo užmokestis, buvo 97, t. y. 0,8 proc. nuo visų aktyviai dirbančių darbuotojų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų