Prieš penkerius metus Kaune gyvenantys žmonės išgirdo pirmąsias katalikiško evangelizacinio radijo „Marijos radijas“ transliacijas. Studijoje tuo metu darbavosi tik 4 darbuotojai. Rugsėjį radiją buvo galima išgirsti ir Klaipėdoje, Šiauliuose bei šių miestų apylinkėse. 2005 metų birželio 29 dieną „Marijos radiją“ išgirdo ir vilniečiai.

Per penkerius metus „Marijos radijas“ keitėsi, daugėjo laidų, įsitraukė visas būrys savanorių, taip pat pasipildė ir darbuotojų kolektyvas. 2007 metų rudenį įsikūrė ir dar viena „Marijos radijo“ studija Vilniuje, iš kurios startavo dar keletas laidų. Pradžioje skeptiškai vertintas radijas tobulėjo atsirado daugiau įvairesnių ir diskusinių laidų.

Nuo įsikūrimo radijui vadovauja kun. Petras Oskaras Volskis. Anot radijo direktoriaus šio radijo tikslai yra vien moraliniai, nekomerciniai: „Skelbiant krikščioniškas ir bendražmogiškas vertybes supažindinti klausytojus su krikščionišku paveldu, vertybėmis, pasitarnauti jų dvasiniam tobulėjimui. Įtaka – paprastas kalbėjimasis su žmogumi, liudijant, pristatant, įrodant tikėjimo Dievu naudingumą, prasmingumą“.

Kaip praneša Krikščionybės žiniasklaidos tarnyba, rugpjūčio 29 d. „Marijos radijo“ darbuotojai, savanoriai, talkininkai bei klausytojai radijo penkerių metų sukakties švęsti rinkosi Pažaislio vienuolyne.

Nors radijas ir keitėsi, tobulėjo, vis vien didžioji auditorijos dalis yra vyresnio amžiaus. Tačiau štai 2008 m.televizijos ir radijo laidų konkurso „Pragiedruliai“ nugalėtojais tapo „Marijos radijo“ laida jaunimui „Iššūkis“ apdovanota „Už skatinimą diskutuoti“. Tai konkretus pavyzdys: jei bandoma prabilti šiuolaikine kalba, šis balsas yra išgirstamas ir pripažįstamas. Tad norisi tikėti ir palinkėti, kad šia linkme kitus 5 metus ir bus dirbama: atsisakoma klišių, flegmatiško tikėjimo skelbimo stiliaus, davatkiškumo, pasikviečiama diskutuoti kuo daugiau skirtingo požiūrio pašnekovų, kad diskusijoje išryškėtų amžinoji tiesa. Tos laidos, kurios svarsto aktualias visuomenės, tikėjimo problemas, sulaukia įvairaus amžiaus auditorijos susidomėjimo. Viena iš naujovių praėjusiais metai šalia minėto „Iššūkio“ buvo laidos „Žvilgsnis“, „Uoliai sveik“ vedamos Jono Dapšausko.


Rašyti komentarą...
M
Mindaugas
2009-09-03 10:41:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pati geriausia radija! Keliu rankas i dangu ir suvokiu kad as esu viskas kas tik gali buti dievas arba jo pavidale budamas as esu pats dievas sioje mintyje, manyje, bei visur kur tik yra dievas,. Sveikinu dievo marijos balsa!
Atsakyti
0

R
Rita
2009-09-03 13:04:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tikrai,pati geriausia radijo stotis.Sekmes marijos radijo vadovui ir visam savanoriu kolektyvui.
Atsakyti
0

R
Rengler
2009-09-06 14:29:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
kur mano komentarai dingsta? sabotažas?:D
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų