REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pastaruoju metu kai kurie ekonomistai džiūgauja, kad kainų augimas Lietuvoje neva nuslopo, o kai kas esą net ir atpigo. Tačiau dažnai pamirštama pasakyti tai, kas iš tiesų svarbu kiekvieno kišenei ir skrandžiui.

Pastaruoju metu kai kurie ekonomistai džiūgauja, kad kainų augimas Lietuvoje neva nuslopo, o kai kas esą net ir atpigo. Tačiau dažnai pamirštama pasakyti tai, kas iš tiesų svarbu kiekvieno kišenei ir skrandžiui.

REKLAMA

Per kelerius metus maisto kainos Lietuvoje augo daug sparčiau nei visoje Europos Sąjungoje (ES) ir netgi kaimyninėse šalyse – Lenkijoje, Latvijoje ir Estijoje.

Dar daugiau – atlyginimų augimas mūsų šalyje toli gražu nebuvo toks spartus, kaip maisto kainų augimas.

Lietuvoje maistas – brangesnis nei kaimynystėje

Oficialiais ES statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, šių metų vasarį maisto kainos Lietuvoje buvo 69,1 proc. didesnės, nei buvo 2015 metais.

Per visus šiuo metus visoje ES maisto kainos išaugo vidutiniškai 43,1 proc. Tuo metu Latvijoje, Lenkijoje ir Estijoje maistas pabrango atitinkamai 63,6 proc., 64,7 proc. ir 66,6 proc.

REKLAMA
REKLAMA

Dėl pabrangusių maisto produktų neretai yra kaltinamas Kremliaus režimo pradėtas karas prieš Ukrainą.

Tačiau senesni duomenys rodo, kad Lietuvoje, kaip ir mūsų kaimyninėse šalyse, maisto kainos pradėjo sparčiai didėti dar iki jo pradžios – maždaug nuo 2021 m. rugsėjo–spalio.

REKLAMA

Atlyginimai augo lėčiau nei maisto kainos

Iki 2020 m. pabaigos Lietuvoje kainos buvo išaugę mažiau nei Latvijoje, Lenkijoje ir Estijoje. Tačiau jau nuo 2022 m. vasario iki pat šių metų vasario pagal jų augimą lenkiame kaimynes.

Valstybės duomenų agentūros duomenimis, vien nuo 2021 m. vasario maistas mūsų šalyje pabrango 48,8 proc.

Per šį laiką duona ir grūdų produktai pabrango net 53,3 proc., mėsa – 42 proc., žuvis – 33,3 proc., pienas, sūris, kiaušiniai – 55,6 proc., aliejai – 36,6 proc., vaisiai – 28,1 proc., daržovės – net 68,8 proc.

REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, per pastaruosius trejus metus pastebimai išaugo ir vidutinis darbo užmokestis.

Jeigu 2021 m. pirmąjį ketvirtį vidutinė darbuotojo alga į rankas buvo 996,5 euro, tai praėjusių metų pabaigoje ji jau siekė 1303,8 euro.

Vis dėlto vidutinio darbo užmokesčio padidėjimas 307,3 euro arba 30,8 proc. toli gražu nesiekia maisto brangimo tempo (48,8 proc.).

Kai 125 000 bulbašu ir tadziku dirba uz minimuma po 12 val ir miega taksi mašinoi ar statybos objekte pvz justiniškiu domino pica dare remonta 4 belarusai miegojo salia masina pasistate poto pociam objekte,nekils algos kai tokia mase varo uz minimalke visose pagrindinese sverose.
kainos sedintiems prie lovio,paprastam zmogui ubagyste..
taigi,lithuenijos visuomenei skirta ir taip kasdien plauna smegenis,kad kitose salyse brangu,o va pas mus pigu.. Aha,tikim..
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų