REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) įtaria, kad visai neseniai, siekiant numarinti iniciatyvą kelti mokesčius loterijų organizatoriams, bandyta papirkti Seimo narį. Tačiau Loterijų asociacijos vadovas Andrius Karaliūnas tikina, kad pareigūnai suklydo. Jo teigimu, loterijų organizatoriai niekaip nesusiję su galimu kyšio davimu.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) įtaria, kad visai neseniai, siekiant numarinti iniciatyvą kelti mokesčius loterijų organizatoriams, bandyta papirkti Seimo narį. Tačiau Loterijų asociacijos vadovas Andrius Karaliūnas tikina, kad pareigūnai suklydo. Jo teigimu, loterijų organizatoriai niekaip nesusiję su galimu kyšio davimu.

REKLAMA

Kaip jau skelbta, STT pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl bandymo papirkti ir paveikti Seimo narį Matą Maldeikį. Įtarimai pareikšti kito parlamentaro Mindaugo Puidoko padėjėjui Kęstučiui Motiečiui.

STT praneša, kad jis tariamai siūlęs 50 tūkst. eurų, kad M. Maldeikis pats palaikytų ir „paveiktų kitus Seimo narius, kad būtų sustabdytas ir (ar) atidėtas neribotam laikui Lietuvos Respublikos loterijų ir lošimų mokesčio įstatymo pakeitimo projektas.“

Pataisos, kuriomis siūloma padidinti mokestį loterijų organizatoriams, registruotos gegužės 20 d. Tai yra, prieš 21 dieną. Pats M. Maldeikis viešai teigė, kad kyšis jam neva buvo siūlytas „maždaug prieš mėnesį“.

REKLAMA
REKLAMA

Primena kitą įstatymą dėl azartinių lošimų

Lietuvos loterijų asociacijos, vienijančios bendroves „Olifėja", „Perlas Network“ ir „Euloto“,  prezidentas Andrius Karaliūnas portalui tv3.lt sakė dabar bandantis išsiaiškinti, kas paskleidė „neteisingą informaciją, kad visas tas įvykis susijęs su Loterijų ir lošimų mokesčio įstatymu“.

REKLAMA

Asociacijos vadovas atkreipė dėmesį, kad M. Maldeikis viešai teigia, esą jam kyšis siūlytas „maždaug prieš mėnesį“, tačiau STT minimos pataisos registruotos tik „prieš dvi savaites“.

„Ką noriu pasakyti: kažkaip visi pamiršo, kad M. Maldeikis yra Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) narys. Iki šito komiteto minėtas įstatymo projektas nėra nukeliavęs. Net svarstymo nėra“, – aiškino A. Karaliūnas.

Jo teigimu, tik trečiadienį siūlymą padidinti mokesčius loterijoms svarstė pirmą kartą svarstė Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisija, kuri nusprendė prašyti Vyriausybės išvados dėl pataisų.

REKLAMA
REKLAMA

A. Karaliūnas stebėjosi, kad pamirštas buvo BFK pirmininko Mykolo Majausko inicijuotas Azartinių lošimų įstatymo projektas, kuriuo nuo liepos 1 d. buvo uždrausta taikyti skatinimo priemones lošėjams.

„Šitas pakeitimas yra labai skaudus azartinių lošimų verslui. Aš manau, kad STT pranešime kažkur padaryta klaida. Ir mano asmenine nuomone, visas šitas reikalas yra susijęs su Azartinių lošimų įstatymu“, – sakė A. Karaliūnas.

Ar gali siūlyti kyšį, jeigu pasisako priešingai

Anot asociacijos vadovo, M. Puidokas, kurio padėjėjui pareikšti įtarimai, apie loterijas pasisako gana aštriai ir už tai, kad mokestis joms būtų didinamas.

„Man buvo didžiulė staigmena, kad suvedė Seimo narį M. Puidoką, kad jo komanda ar jis pats gina loterijas. Jeigu žiūrėtume jo pusmečio pasisakymus, jis nuosekliai pasisako už loterijų ir joms taikomų mokesčių bloginimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Aš turėjau įtarimų, kaip ir kas vyksta. Dabar tiesiog tie mano įtarimai aiškėja ir kažkokiais objektyviais duomenimis juos galima pagrįsti, kas vyksta šiame sektoriuje“, – tikino A. Karaliūnas.

Jis sakė pats buvo nustebęs, kad įstatymo pataisos, draudžiančios skatinti lošėjus premijomis ir nuolaidomis, buvo priimtos taip skubiai:

„Mano asmenine nuomone, visa šita istorija yra susijusi su Azartinių lošimų įstatymu, bandymu sustabdyti tą pataisą.“

Perklaustas, ar, jo nuomone, STT suklydo įvardydama įstatymą, dėl kurio pataisų iškrėtė M. Puidoką ir sulaikė jo padėjėją, A. Karaliūnas kalbėjo:

„Sakė (apie konkretaus įstatymo pataisą), matyt, spaudos atstovė? Na, matote, kaip... Gal tiesiog ji užfiksavo, kad vakar ar praėjusią savaitę buvo daugiau viešumo šitas klausimas įgavęs.“

REKLAMA

Pašnekovas patikino, kad loterijų organizatoriai ir jų asociacija nėra susijusi galimu kyšio siūlymu.

„Aš tiktai ką noriu pasakyti: niekaip loterijų verslas nėra susijęs su šiuo klausimu. <...> Mes niekaip su tuo nesusiję. Nežinau, kuo būtų galima jums prisiekti. Bet mes tikras ir bandysime išsiaiškinti, šiaip įdomu, kaip žmogus esu įsitikinęs, kad čia klaida įsivėlė aiškinant dėl kokio įstatymo kilo visas šitas reikalas“, – patikino A. Karaliūnas.

Koks galėjo būti tikslas siūlyti 50 tūkst. eurų

Jeigu tikėsime STT, kad kyšis M. Maldeikiui buvo siūlytas už Loterijų ir lošimų įstatymo pataisų atmetimą, verta žinoti, ką tos pataisos numato.

REKLAMA

Šių metų gegužės 20 d. registruoti yra du skirtingi pataisų projektai Loterijų ir lošimų mokesčio, taip pat Loterijų įstatymams.

Pagal vieną iš jų (Nr. XIVP-530) loterijų organizatoriai ne 8 proc., o 16 proc. nuo nominaliosios per kalendorinių metų ketvirtį išplatintų loterijos bilietų vertės turėtų skirti paramos gavėjams.

Jeigu būtų priimta tokia pataisa, tai, pavyzdžiui, už 2 eurus parduotuvėje nusipirkus „Teleloto“ bilietą, 32 centus (ne 16 centų, kaip yra dabar) loterijos organizatorius turėtų skirti paramai. Dėl to jam pačiam liktų mažiau pinigų.

Antru projektu (Nr. XIVP-529) siūloma keisti loterijų mokesčio bazę (tai yra, nuo ko skaičiuojamas mokestis) ir mokesčio tarifo dydį, taikomą jai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dabar loterijos mokesčio bazė yra nominali loterijos bilietų nominali vertė, o mokesčio tarifas – 5 proc.

Priėmus siūlomą pataisą, mokesčio bazė būtų suma, gauta iš išplatintų loterijos bilietų atėmus loterijos dalyviams faktiškai išmokėtų laimėjimų sumą, o mokesčio tarifas – 10 proc.

Dabar nuo 2 eurų „Teleloto“ bilieto kainos sumokama 10 centų mokesčio. Pagal loterijos taisykles žaidėjų laimėjimams skiriama 50 proc. jų sumokėtų pinigų. Taigi, priėmus naują pataisą, 10 proc. nuo 1 euro bazės būtų tie patys 10 centų mokesčio.

Pataisų projekto aiškinamajame rašte teigiama, kad įsigaliojus pakeitimams, loterijų organizatoriai turėtų daugiau pinigų skirti paramos gavėjams ir į valstybės biudžetą per metus papildomai sumokėti 2 mln. eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų