Lietuvoje brangsta pagrindinių bankų paslaugų krepšelis

Lietuvos banko valdyba patvirtino 2020 metais galiosiantį maksimalų mėnesinį komisinį atlyginimą už pagrindinės mokėjimo sąskaitos paslaugą – 1,52 Eur, o socialinę paramą gaunantiems asmenims galios per pusę mažesnė kaina, rašoma išplatintame pranešime. Dabar maksimali krepšelio kaina yra 1,5 euro.

„Jau trejus metus bankai ir kredito unijos gyventojams siūlo mokėjimo paslaugų krepšelius, tai yra suteikia galimybę už fiksuotą kainą naudotis visomis būtiniausiomis mokėjimo paslaugomis.

Daugeliu atveju krepšelio paslaugos kainuoja gerokai pigiau, nei būtų mokant už kiekvieną paslaugą atskirai. Todėl jau didelė dalis gyventojų naudojasi šia galimybe. Augant pajamoms, didėja ir gyventojų išlaidos, todėl natūraliai kyla ir maksimalus pagrindinės mokėjimo sąskaitos paslaugos įkainis, tačiau mažiau, nei galėtų pagal bendrą vartojimo išlaidų didėjimą“, – pranešime cituojamas Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas.

Nuo 2017 m. vasario mėn., kai buvo pradėta teikti pagrindinės mokėjimo sąskaitos paslauga, iki šių metų pabaigos galioja 1,50 Eur per mėnesį maksimalus komisinis atlyginimas už šią paslaugą.

Primename, kad pernai Lietuvos bankai ir užsienio bankų filialai uždirbo beveik 358 mln. eurų pelno. Pirmąjį šių metų pusmetį šalies bankų pelnas siekė 179 mln. eurų.

Naujas 2020 m. maksimalus įkainis patvirtintas, atsižvelgiant į Maksimalaus komisinio atlyginimo už pagrindinės mokėjimo sąskaitos paslaugą apskaičiavimo metodiką. Joje numatoma, kad maksimalus komisinis atlyginimas už pagrindinės mokėjimo sąskaitos paslaugą nustatomas atsižvelgiant į kredito įstaigų teikiamų mokėjimo paslaugų paketų, kurie yra panašiausi į pagrindinės mokėjimo sąskaitos paslaugą, įkainių vidurkį. Be to, nustatyta ir tai, kad maksimalus komisinis atlyginimas negali viršyti tam tikros namų ūkių vartojimo išlaidų dalies.

Bankai ir kredito unijos už ne didesnę nei nustatyta maksimali kaina turi gyventojams suteikti galimybę pasinaudoti pagrindinės mokėjimo sąskaitos paslaugų krepšeliu, kurį sudaro šios paslaugos:

- sąskaitos tvarkymas;

- el. bankininkystė;

- saugi sąskaitos valdymo ir prisijungimo prie jos priemonė (kodų generatorius ar pan.);

- mokėjimo kortelė ir mokėjimo operacijos kortele;

- ne mažiau kaip 10 bet kokių pervedimų eurais internetu kas mėnesį, įskaitant įmokas, e. sąskaitų apmokėjimą, pervedimus įstaigos viduje ir į kitus mokėjimo paslaugų teikėjus, tiesioginio debeto operacijos;

- neribotas gautų mokėjimų eurais įskaitymas;

- grynųjų pinigų išmokėjimas – ne mažiau kaip 550 Eur per mėnesį banko bankomatų tinkle ar kredito unijos parinktu būdu;

- neribotas grynųjų pinigų įmokėjimas kredito įstaigos parinktu būdu.

Rinkoje yra gausu ir kitų mokėjimo paslaugų teikėjų savo iniciatyva siūlomų mokėjimo paslaugų paketų, kurie dažnai apima daugiau mokėjimo paslaugų, pavyzdžiui, suteikiamas neribotas el. pervedimų skaičius. Įvairioms gyventojų grupėms – asmenims, gaunantiems darbo užmokestį į pasirinkto banko sąskaitą, jaunimui, senjorams – siūloma ir reikšmingai mažesnė paslaugų kaina.

REKLAMA

Pagal Mokėjimų įstatymą, jeigu yra reikšmingų vartotojų elgsenos arba mokėjimų rinkos pokyčių, Lietuvos bankas taip pat turi teisę peržiūrėti pagrindinės mokėjimo sąskaitos paslaugos sudėtį. Lietuvos banko vertinimu, dabartinio pagrindinės mokėjimo sąskaitos paslaugų krepšelio vis dar pakanka kasdieniams, su mokėjimais susijusiems poreikiams patenkinti, dėl to paslaugos sudėtis nėra keičiama.

Lietuvos bankas ir Finansų ministerijos vadovybė yra ne kartą viešai pripažino, kad Lietuvos bankų sektoriuje trūksta konkurencijos. Dėl to, pavyzdžiui, kitaip nei daugelio kitų euro zonos valstybių bankai, pastaruosius kelerius metus mūsų bankai gerokai padidino būstų paskolų palūkanas.


Rašyti komentarą...
j
jooo
2019-09-20 12:32:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kažkada bankai mokėdavo indėlininkams palūkanas, kad naudodavosi mūsų pinigėliais, dabar mes jiems skolinam ir dar mokėti turim...absurdas.
Atsakyti
-1

P
Petras
2019-09-20 12:41:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lietuvos bankų išpardavimas užsieniečiams niekuomet nieko doro nežadėjo. Gal vienintelis Paksas tą faktą pripažino didele klaida jo valdymo laiku . Užsienio bankininkas čia atėjo pasipelnyti ,o ne ubagų šelpti... Lietuvos banko valdyba nesugeba pažaboti užsienio bankininkų godumo ir apginti LR piliečių interesų. Ar nuo darbo tunka V. Vasiliauskas?
Atsakyti
-1

R
Ruduo
2019-09-20 12:28:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
norėtus žinoti , kiek sumokėjo mokesčių nuo to uždirbto pelno?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų