• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lazdijų rajone penktadienį atidaryta didžiausia nutolusi saulės elektrinė Lietuvoje, praneša technologijų grupė „Global BOD Group“ (GBG). 

Lazdijų rajone penktadienį atidaryta didžiausia nutolusi saulės elektrinė Lietuvoje, praneša technologijų grupė „Global BOD Group“ (GBG). 

REKLAMA

Pasak jos, Grikapalyje pastatyta „SoliTek“ technologijų 3,35 megavato (MW) galios elektrinė vartotojams užtikrina 35-40 proc. efektyvesnę elektros gamybą ir perpus mažesnę kainą.

„Tokios nutolusios saulės elektrinės kaip ši suteikia pagreitį atsinaujinančios energetikos plėtrai, nes tokio dydžio saulės elektrinė prilygsta daugiau 1000 vienetų nedidelių privačių saulės elektrinių“, – sakoma pranešime. 

Elektrinės atidarymo ceremonijoje dalyvavęs aplinkos eurokomisaras Virginijus Sinkevičius teigė, kad elektrinė su 40 proc. už įprastinius efektyvesniais moduliais atspindi ES žaliojo kurso strategiją. 

„Šis projektas yra būtent tai, apie ką yra žaliasis kursas: pirmiausia – apie kiekvieną Europos kampą, apie atsinaujinančią švarią energetiką, apie energetinį nepriklausomumą ir, be jokios abejonės – klimato kaitos sprendimus“, – sakė V. Sinkevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Jis pabrėžė, kad Lietuva Europos atsinaujinančios energetikos kontekste „atrodo neblogai“, nors ir trūksta jūrinių vėjo jėgainių išvystymo.

„SoliTek“ vadovas Julius Sakalauskas sako, kad elektrinė buvo įrengta per penkis mėnesius, analogišką elektrinę įmonė yra įrengusi Ukrainoje.

REKLAMA

„Čia įrengti galingesni, naujos kartos moduliai, jėgainė yra galingesnė, bet principas su saulės sekimo sistema iš esmės yra tas pats“, – teigė jis.  

Anot jo, saulės sekimo technologija leidžia generuoti pastovų kiekį elektros bet kuriuo dienos metu.

Startuolio „SolarBank“ sukurta platforma sudaro sąlygas šios elektrinės pajėgumus parduoti dalimis privatiems vartotojams.

Elektrinė užima 22 ha plotą, joje sumontuota beveik 10,5 tūkst. modulių. Projekto vertė – daugiau nei 3,8 mln. eurų. Jis finansuojamas Viešųjų investicijų plėtros agentūros (VIPA) lėšomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų