saulės elektrinė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „saulės elektrinė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „saulės elektrinė“.

Saulės elektrinės: pasakė, ką daryti, kad už elektrą mokėtumėte dar mažiau

Saulės elektrines įsirengę gyventojai džiaugiasi sumažėjusiomis sąskaitomis už elektros energiją, tačiau ekspertai pastebi, kad sutaupyti galima dar daugiau, kai šie įrenginiai veikia kartu su energijos kaupikliais. Esą tai garantuoja, jog šviesiuoju paros metu elektrinių sugeneruotą energiją būtų galima naudoti ir kitu metu, rašoma pranešime žiniasklaidai.
2024-06-25

Gyventojams skirs iki 2549 eurų paramos saulės elektrinėms įsirengti

Gyventojai antradienį gali kreiptis dėl paramos saulės elektrinėms įsirengti arba padidinti jau turimų galią – tam skirta 40 mln. eurų.  Paramos dydis įsirengiant naują saulės elektrinę siekia 254,93 Eur už 1 kW įrengtosios galios. O didinant esamos elektrinės įrengtąją galią – 191,99 Eur už 1 kW įrengtosios galios. Maksimali įrengtosios galios suma vienam elektros vartojimo objektui, už kurią bus skiriama parama, negali viršyti 10 kW.
2024-06-11

APVA antadienį skelbs papildomą kvietimą saulės elektrinėms: jo biudžetas – 40 mln. eurų

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) antadienį skelbs papildomą kvietimą saulės elektrinėms, kuris yra trečiasis ir iki šiol didžiausias šiais metais. Po šito kvietimo numatomas naujas šaukimas tik kitų metų pavasarį, primena „SoliTek“. Trečiojo kvietimo biudžetas – 40 mln. eurų. Elektrinių įsirengimui namų ūkiuose Sostinės regione skirta 13,4 mln. eurų, o Vidurio ir vakarų Lietuvoje – beveik 25 mln. eurų. Saulės elektrinių galios didinimui Sostinės regione numatyta 560 tūkst.
2024-06-10

Už poros savaičių – 40 mln. eurų paramos kvietimas gyventojų saulės elektrinėms

Už poros savaičių, birželio 11 dieną, gyventojai sulauks naujo paramos kvietimo nuosavoms saulės elektrinėms įsirengti arba padidinti jau turimų saulės elektrinių galią. Iš viso tam bus skirta 40 mln. eurų. „Nuo 2020-ųjų saulės energetikos apimtys išaugo 8 kartus ir svarbiausiu tokio augimo veiksniu tapo gaminantys vartotojai.
2024-05-30

„Litgrid“: augant saulės elektrinių gamybai, elektra Lietuvoje balandį pigo 12 proc.

Dėl permainingų orų bei toliau augusios saulės elektrinių gamybos vidutinė didmeninė elektros kaina Lietuvoje balandį mažėjo 12 proc. iki 60 eurų už megavatvalandę (MWh), antradienį pranešė šalies elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“. Pasak „Litgrid“ Rinkos plėtros skyriaus vadovės Aistės Krasauskienės, daugiausia įtakos elektros kainoms turėjo augusi saulės jėgainių gamyba, orų pokyčiai ir užsitęsę branduolinių reaktorių remontai Šiaurės šalyse.
2024-05-07

„Litgrid“: praėjusią savaitę dvigubai išaugo vėjo ir saulės gamyba, elektra atpigo 34 proc.

Praėjusią savaitę vėjo jėgainės ir saulės elektrinės pagamino dvigubai daugiau elektros nei prieš savaitę. Iš viso per savaitę Lietuvoje pagaminta 71 proc. reikalingos elektros energijos. Taip pat dėl šiltų orų ir Velykų reikšmingai mažėjo elektros suvartojimas, prie mažesnių kainų iš dalies prisidėjo ir „LitPol Link“ jungties atjungimas.
2024-04-02

„Litgrid“ per 3 mėnesius rezervavo 3,4 GW galią saulės, vėjo elektrinėms ir kaupimo įrenginiams

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ įvertinusi naujus saulės ir vėjo jėgainių bei kaupimo įrenginių vystytojų prašymus prisijungti prie perdavimo tinkle, preliminariai rezervavo 3,4 GW galią ir pasiūlė sudaryti ketinimų protokolus. Skelbiama, kad įvertinus per pastarąjį prašymų teikimo ciklą – nuo gruodžio 7 d. iki kovo 6 d. – tinkamai pateiktus ir išnagrinėtus prašymus, perdavimo tinkle atsinaujinančios energetikos projektams rezervuota 3360 MW leistina generuoti galia.
2024-03-22

Įmonės ir bendrijos galės pretenduoti į 62 mln. eurų paramą saulės elektrinėms

Labai mažos, mažos įmonės, ūkininkai, atsinaujinančių išteklių energijos ir piliečių energetikos bendrijos kovo 6 dieną galės teikti paraiškas 62 mln. eurų vertės paramai saulės elektrinėms iki 500 kilovatų (kW) įsirengti. Parama skiriama iš Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano (RRF), ją dministruos Lietuvos energetikos agentūra (LEA), pranešė Energetikos ministerija. Įmonėms bei ūkininkams valstybė kompensuos iki 35 proc. išlaidų, o bendrijoms – iki 45 proc.
2024-03-01

Žinia turintiems saulės elektrines: artėja kompensacijų metas

Dalis „Ignitis“ privačių ir verslo klientų, įsigijusių saulės elektrines nutolusiuose parkuose ar įsirengusių jas ant stogo, pagamino daugiau elektros energijos nei reikia jų individualiems ar verslo poreikiams. Už sukauptą energijos perteklių, gyventojai ir verslas gali gauti kompensaciją, rašoma bendrovės pranešime spaudai.
2024-03-01

APVA: 12 mln. eurų saulės elektrinėms išdalinta per pusantros valandos

Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) antradienį pradėjus priimti paraiškas paramai gyventojų saulės elektrinėms įsirengti, tam skirta 12 mln. eurų suma išdalinta per pusantros valandos, sako APVA atstovė  Eglė Pliuskuvienė. „Kvietimas startavo apie 8 valandą, o uždarytas buvo apie pusę dešimt“, – BNS antradienį sakė APVA Komunikacijos skyriaus vadovė.  Jos teigimu, norinčiųjų buvo tiek, kad APVA interneto puslapio veikla sulėtėjo, tačiau sistemos apkrovą atlaikė.
2024-02-27
REKLAMA
REKLAMA

„Latvenergo“ šiemet planuoja 100 MW galios naujus saulės elektrinių parkus

„Elektrum“ prekės ženklą Lietuvoje naudojanti Latvijos valstybinė energetikos grupė „Latvenergo“ šiemet planuoja pastatyti 100 megavatų (MW) bendros galios saulės elektrinių parkus, daugiausia – Latvijoje. Pasak „Latvenergo“ saulės energetikos plėtros vadovo Ivaro Inkinio, saulės elektrinių parkai kaip energijos šaltinis laikui bėgant taps lygiaverčiai kitiems grupės gamybos pajėgumams – hidroelektrinės ir šiluminėms elektrinėms.
2024-02-26

Kauno apylinkės teismas investavo į nutolusią saulės elektrinę

Kauno apylinkės teismas praneša investavęs į nutolusią saulės elektrinę. Įrenginio, jo aptarnavimo ir priežiūros sutarties vertė –  134 850 Eur, nupirkto įrenginio galia – 150.00 kW. Teismas nurodo, jog skaičiuojama, kad dėl įsigytos elektrinės bus pagaminta iki trečdalio visiems Kauno apylinkės teismo rūmams (esantiems Kauno, Kėdainių, Jonavos ir Kaišiadorių miestuose) reikalingos energijos. „Įsigyta nutolusi saulės elektrinė yra visų bendro indėlio rezultatas.

„Elektrum Lietuva“ į saulės elektrinių parką Šalčininkuose investuos 38 mln. eurų

Energetikos sprendimų bendrovė „Elektrum Lietuva“ Šalčininkuose plėtos 65 megavatų (MW) galios saulės elektrinių parką. Investicijos į jį sieks 38 mln. eurų, o elektrą parkas gaminti pradės 2025 metais. Pasak įmonės vadovo Martyno Gigos, Šalčininkų projektas papildys jau anksčiau Klaipėdos ir Rokiškio rajonuose pradėtus vystyti 91 ir 26 MW saulės elektrinių parkus, į kuriuos bendrovė investuos beveik 80 mln. eurų.
2024-02-14

Milijonas ESO sąskaitoje – moteris negalėjo patikėti savo akimis: „Maniau, kad suklydau skaitydama“

Jurbarko rajono mokykla iš ESO gavo milijono eurų sąskaitą už saulės elektrinės prijungimą į tinklą. Mokykla tokių pinigų neturi, tad mokėti nesutinka. Po mėnesį trukusių derybų ESO galų gale sutiko prijungti mokyklos elektrinę nemokamai, tačiau triskart apribos galią. Po šio skandalo energetikos ministras jau žada kone 100 mln. eurų skirti ESO tinklui atnaujinti vietovėse, kuriose didžiausios eilės prisijungti saulės elektrines.

ESO: Smalininkų mokyklos saulės elektrinė prie tinklo bus prijungta nemokamai

Nuosavą saulės elektrinę įrengti planuojanti Smalininkų technologijų ir verslo mokykla neprivalės mokėti už elektros tinklo rekonstrukciją Jurbarko rajone, pranešė elektros ir gamtinių dujų skirstymo bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO). Bendrovės atstovė ryšiams su visuomene Rasa Juodkienė sako, kad už prijungimą papildomai mokėti nereikės dėl to, kad mokykla į tinklą atiduos tik trečdalį saulės elektrinės pagamintos energijos.
2024-02-08

APVA: 8 mln. eurų kvietimas saulės elektrinėms jau išnaudotas, netrukus bus skelbiamas naujas

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) praneša, kad antradienį, gavusi paraiškų visai gyventojams saulės elektrinių įsigijimui skirtai 8 mln. Eur sumai, kvietimą sustabdė. Nurodoma, kad artimiausiais mėnesiais planuojamas paskelbti dar vienas kvietimas saulės elektrinėms įsirengti namų ūkiuose. Gyventojai, pagal šį kvietimą teikdami paraišką, turėjo atsižvelgti į tai, ar įsirengiama nauja saulės elektrinė, ar tik didinama esamos elektrinės galia.
2024-01-31

Gyventojai jaučiasi apgauti: už elektrą turės mokėti daug daugiau, nei tikėjosi

Pastaruoju metu gyventojai buvo skatinami įsirengti saulės elektrines ir tapti gaminančiais vartotojais. Esą taip darydami jie ne tik prisideda prie švaresnės aplinkos, bet ir gauna mažesnes sąskaitas už elektrą. Vis dėlto tūkstančiai gyventojų liko šokiruoti, kai praėjusią savaitę gavo laiškus iš Elektros skirstymo operatoriaus (ESO), kuriam permokėjo milijonus eurų. Juose gaminantiems vartotojams pranešama apie daug blogesnes sąlygas ir kainas, kurios bus taikomos nuo kitų metų pradžios.

Estijos energetikos bendrovė stato pirmąją saulės elektrinę Latvijoje

Estijos energetikos bendrovė „Eesti Gaas“ pranešė pradėjusi Latvijoje statyti pirmąją savo saulės elektrinę, kurios galia sieks apie 4 megavatus. Netoli Liepojos statoma elektrinė kainuos apie 2,7 mln. eurų, turėtų pradėti veikti ateinančių metų pavasarį ir bus skirta šio trečio pagal dydį Latvijos miesto elektros poreikiams tenkinti. „Eesti Gaas“ elektros gamybą panaudojant saulės energiją pradėjo 2019-aisiais, atidarydama didžiausią tuo metu Estijoje tokį energetikos parką Pernu apskrityje.
2023-11-17

Rinkos dalyviai: KT nutarimas dėl 2 GW leidžia vystytojams tikėtis kompensacijų

Konstitucinio Teismo (KT) sprendimas dėl pernai iki 2 gigavatų (GW) apribotos komercinių saulės jėgainių galios leidžia vystytojams tikėtis nuostolių, patirtų sustabdžius projektų plėtrą, kompensavimo, sako rinkos dalyviai.   KT antradienį paskelbė, jog pernai įstatymu įtvirtintas komercinių saulės parkų galios ribojimas nenustatant, kaip toliau turėtų būti reguliuojama pradėtų projektų plėtra, prieštarauja Konstitucijai.
2023-11-08

Privačios saulės elektrinės rugsėjį pagamino 22 proc. daugiau elektros

Gyventojų saulės elektrinės rugsėjį pagamino 22 proc. daugiau elektros nei prieš metus, o trečiąjį ketvirtį jų gamyba buvo panaši, kaip ir pernai tuo pat laiku, skelbia energetikos sprendimų bendrovė „Elektrum Lietuva“. „Elektrum Lietuvos“ Technikos ir tiekimo departamento vadovas Kostas Dryžas pastebi, kad iš pažiūros saulės šiemet buvo gana nemažai, bet elektros gamyba atspindi tikrąją orų situaciją.
2023-10-20

VMG už 1 mln. eurų įrengė saulės elektrinę ant „Sakuonos“ gamyklos stogo

  Tarptautinė investicinė VMG grupė Klaipėdos rajone veikiančiai vienai didžiausių Europoje lenktai klijuotos faneros gamintojų „Sakuona“ už 1 mln. eurų įrengė 1,3 megavatų galios saulės elektrinę.  Pagaminta elektros energija bus naudojama produkcijos gamybai, pranešė VMG. Elektrinės įrengimo darbus atliko įmonė „Eternia Solar“. Projektas finansuotas įmonės ir valstybės lėšomis.
2023-10-18

Tauragės rajone šalia vėjo parko iškils „Ignitis renewables“ saulės elektrinė

Valstybės kontroliuojamos energetikos grupės „Ignitis grupė“ antrinė įmonė „Ignitis renewables“ Tauragės rajone šalia jau veikiančio vėjo parko pradėjo saulės elektrinės statybas – tai bus pirmasis bendrovės hibridinis parkas. 32 hektarų teritorijoje statomos saulės elektrinės galia bus 22 megavatai (MW), ji energija galės aprūpinti apie 13 tūkst. namų ūkių, o visas parkas kartu – 40 tūkst.
2023-08-29

Ugniagesiai skubiai perspėja dėl saulės elektrinių – nerizikuokite savo sveikata ir gyvybe

Ugniagesiai su nerimu stebi ant namų stogų įrengiamų saulės elektrinių bumą. Mat atvykę gesinti tokio pastato jie sunkiau pasiekia gaisro židinį, o kartais net nukenčia nuo elektros srovės. Mat pigesnės elektros trokštantys gyventojai kartais dar labiau pataupo ir darbus patiki nekvalifikuotiems darbininkams, ne visada pasirūpina saugumu, neįsirengia specialių prietaisų, kurie nelaimės atveju šią elektrinę išjungtų. Saulės elektrines įrenginėjančios įmonės vos spėja suktis – užsakymų gausybė.

Kreivys: naujos paramos komerciniams mažų įmonių saulės parkams sąlygos bus geresnės

Mažoms įmonėms, ūkininkams ir atsinaujinančių išteklių energijos (AIE) bendrijoms iš skirtų 64 mln. eurų pretenduojant tik į 4 mln. eurų vertės paramą saulės elektrinėms, energetikos ministras Dainius Kreivys tikina, kad naujas kvietimas rudenį bus paskelbtas „geresnėmis sąlygomis“.     „Kalbant apie šitą projektą galiu tik tiek pasakyti, kad vėlgi priemonė buvo skirta labai smulkioms įmonėms (...), ūkininkams. Schema buvo ne gaminantiems vartotojams, o komerciniams.
2023-08-25

AEI bendrijos, įmonės ir ūkininkai prašo 4 mln. eurų paramos saulės elektrinėms

Per du mėnesius gautos 182 mažų įmonių, ūkininkų ir atsinaujinančių išteklių energijos (AIE) bendrijų paraiškos įsirengti 12 megavatų (MW) galios saulės elektrines. Prašoma subsidijų suma siekia apie 4 mln. eurų, trečiadienį pranešė Lietuvos energetikos agentūra (LEA). „Šia iniciatyva suteikta nauja galimybė gauti investicinę paramą AIE bendrijoms, kartu siekiant pagyvinti šių bendrijų steigimą ir veiklą.
2023-08-23

Verslas ir ūkininkai gali kreiptis dėl 50 mln. eurų paskolų saulės ar vėjo elektrinėms

  Verslo atstovai ir ūkininkai jau gali kreiptis dėl 50 mln. eurų paskolų investicijoms į saulės ar vėjo elektrinių parkų vystymo projektus nuo pradinio etapo iki visiško šių elektrinių įrengimo. Paskolas gaus tie, gamins elektros energiją savo vartojimo reikmėms, pranešė Ekonomikos ir inovacijų ministerija.
2023-08-02

„Litgrid“: vystytojai įsipareigos įrengti 2,8 GW saulės, vėjo elektrines ir kaupiklius

Vystytojai įsipareigos įrengti 2,839 gigavato (GW) bendros galios saulės, vėjo jėgaines ir kaupimo įrenginių, skelbia Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“. Anot jos, su vystytojais bus sudaroma 34 ketinimų protokolai: vėjo elektrinėms rezervuota 1,244 GW, saulės – 0,821 GW, o kaupimo įrenginiams – 0,775 GW galios.
2023-07-13
REKLAMA
Kodėl Lietuvai svarbi atsinaujinančios energetikos plėtra ir kaip ją pritaikoma kasdienybėje?  Kodėl Lietuvai svarbi atsinaujinančios energetikos plėtra ir kaip ją pritaikoma kasdienybėje?

Kodėl Lietuvai svarbi atsinaujinančios energetikos plėtra ir kaip ji pritaikoma kasdienybėje?

Birželio 22 d. vykusioje konferencijoje „Renovacijos aktualijos“, kurią organizavo Aplinkos ministerija ir Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) buvo aptarti šalyje vykstantis modernizacijos procesai, iššūkiai bei apžvelgti nauji daugiabučių atnaujinimo tikslai. Itin daug dėmesio susilaukė atsinaujinančios energetikos klausimas ir jos taikymas gyvenamuosiuose daugiabučiuose.
2023-07-05

Saulės parkų vystytojams bijant negauti paskolų, jiems siūloma statyti baterijas

Komercinių saulės parkų vystytojai baiminasi, jog dėl iki 2 gigavatų (GW) apribotos jų plėtros bei numatomų gamybos ribojimų vystomi projektai gali negauti bankų finansavimo. Bankai patvirtina – aiškiai neapibrėžus gamybos ribojimų įvertinti vystytojų galimybes grąžinti paskolas būtų sunku.
2023-06-26

„Elektrum Lietuva“ įsigijo 60 MW saulės parkų Klaipėdos rajone projektą

Latvijos energetikos grupės „Latvenergo“ antrinė įmonė „Elektrum Lietuva“ iš atsinaujinančios energetikos plėtros bendrovės „Energy Unlimited“ įsigijo septynių 60 megavatų (MW) bendros galios saulės parkų Klaipėdos rajone projektą. Sandoris, kurio vertė neskelbiama, „Elektrum Lietuvos“ valdomus gamybos pajėgumus padidins 26 proc. iki 290 MW, pranešė bendrovė.
2023-06-21

Seimas supaprastino nedidelių saulės elektrinių statybas

Nedidelėms saulės elektrinėms nuo liepos nebereikės techninės būklės pažymų – taip siekiama supaprastinti ir paspartinti šios energijos rūšies plėtrą.  Seimas ketvirtadienį priėmė tokius Statybos įstatymo pakeitimus, kurie liberalizuoja nedidelių saulės elektrinių statybas: už balsavo 110 Seimo narių, prieš nebuvo, o 11 susilaikė.  Pataisomis tokių pažymų nebereikės saulės elektrinėms iki 100 kilovatų (kW) įrengtosios galios. Joms užteks rangovo deklaracijos, kaip yra dabar.
2023-06-08

Konstitucinis teismas aiškinsis komercinių saulės projektų apribojimą iki 2 GW

Konstitucinis Teismas (KT) aiškinsis, ar pernai įstatymu iki 2 gigavatų (GW) apribota maksimali bendra komercinių saulės jėgainių galia nepažeidė pagrindinio šalies įstatymo. Tai jau antra tokia byla šiame teisme.
Kriminalai 2023-05-02

Nepraleiskite progos: nuo penktadienio galima kreiptis dėl 3230 eurų paramos

Jau šį penktadienį, balandžio 28 d., gyventojai ir vėl sulauks naujo kvietimo teikti paraiškas kompensacijoms nuosavoms saulės elektrinėms iki 10 kW savo gyvenamajame būste įsirengti ir tapti gaminančiais vartotojais, praneša Aplinkos projektų valdymo agentūra. Tam skirta 40 mln. eurų iš 2021–2027 m. Europos Sąjungos fondų investicijų programoje numatytų lėšų. Šią priemonę inicijavo Energetikos ministerija.
186 2023-04-26

Prezidentūra už 1 mln. eurų įsigijo nutolusią saulės elektrinę

Prezidentūra už 1,01 mln. eurų iš Estijos bendrovės „Evecon“ įsigijo nutolusią nutolusią saulės elektrinę Biržų rajone. Elektrinė, kurios numatoma galia siekia 1 tūkst. kilovatų, bus statoma Parovėjos kaime, ja bus galima naudotis nuo 2024-ųjų kovo, teigiama Prezidentūros pranešime. Anot jo, „Evecon“ laimėjo pirkimo konkursą elektrinei įsigyti. Didžioji dalis elektrinės kainos – 794 tūkst. eurų – kompensuota panaudojus Europos Sąjungos projekto lėšas.
2023-03-07
REKLAMA
Nuosava saulės elektrinė – kada įsirengti, kad ji neštų didžiausią naudą?  Nuosava saulės elektrinė – kada įsirengti, kad ji neštų didžiausią naudą?

Nuosava saulės elektrinė – kada įsirengti, kad ji neštų didžiausią naudą?

Valstybės skiriama parama ir praėjusių metų pabaigoje į viršų smarkiai šoktelėjusios elektros kainos lėmė, kad gyventojų susidomėjimas saulės elektrinėmis itin išaugo – laukdami jų įrengimo žmonės eilėse laukia net po kelis mėnesius. Tačiau pasirodo, kad planuojant elektrinę verta atsižvelgti ir į metų laiką ‒ daugiausiai išlošia ją įsirengę pavasarį, mažiausiai – rudenį.
2023-02-24

„Rgreen Invest“ skolina 42 mln. eurų „Green Genius“ saulės elektrinėms Lietuvoje

Paryžiuje įsikūrusi investicijų bendrovė „Rgreen Invest“ skolina 42 mln. eurų atsinaujinančios energetikos bendrovei „Green Genius“ aštuonių nutolusių saulės elektrinių statybai Lietuvoje.  Bendra elektrinių galia siekia 65,7 megavato (MW), pirmadienį pranešė „Green Genius“. Bendros projekto vertės bendrovė BNS neatskleidė.
2023-01-16

Įsirengė saulės elektrinę, per kurią – vien tik nuostoliai: priežasčių neranda jau trejus metus

Jau kurį laiką žmonės yra skatinami investuoti į atsinaujinančius energijos šaltinius, siekiant tiek sutaupyti, tiek prisidėti prie ekologijos. Tačiau dėl neapdairaus ir neatsakingo įmonių darbo nuosava elektrinė gali tapti nuostolingu galvos skausmu ir taip atgrasyti kitus nuo šios investicijos. Į žurnalistus kreipęsis „Elektrum Lietuva“ klientas papasakojo, kad nuosavą saulės elektrinę nusprendė įsirengti siekdamas prisidėti prie gamtos tausojimo.
97 2022-12-18

Gyventojams duoda po 3,6 tūkst. eurų – tereikia įsirengti saulės elektrinę

Daugiabučių gyventojai jau gali teikti paraiškas subsidijoms už saulės elektrinių įrengimą. Šiai priemonei iš Klimato kaitos programos numatyta 3 mln. eurų, praneša Aplinkos projektų valdymo agentūra. Kvietimas tęsis iki 2023 m. gruodžio 8 d. arba tol, kol pakaks skirtų lėšų paramai. Pasibaigus skirtoms lėšoms, kvietimas bus stabdomas.
57
2022-12-12

Įsigijusi saulės elektrinę, sulaukė 1 tūkst. eurų sąskaitos už elektrą: ESO tikina, kad įsivėlė klaida

Vis daugiau gyventojų įsirengia saulės elektrines. Tačiau vien įsigyti elektrinę neužtenka, būtina perprogramuoti ir skaitiklius, tai yra Energijos skirstymo operatoriaus (ESO) darbas, tačiau gyventojai skundžiasi, kad specialistai to laiku nepadaro, todėl sąskaitos išauga net iki 1 tūkst. eurų. Tuo metu ESO teisinasi, kad šiuo metu rekordiškai didelis skaičius gyventojų įsirengia saulės elektrines, todėl įsivelia klaidų, tačiau permokos gyventojams yra grąžinamos.
2022-12-10

Gyventojų saulės elektrinėms – dar 16,3 mln. eurų paramos

Energetikos ministerija skyrė dar 16,3 mln. eurų paramai gyventojų saulės elektrinėms įrengti. Žmonės pagal birželio 30 dienos kvietimą jau pateikė 16,8 tūkst. paraiškų saulės elektrinėms už 46,3 mln. eurų, tuo metu liepos mėnesį tam buvo numatyta tik 29,9 mln. eurų.  Skyrus papildomų lėšų, visi norintieji, įskaitant 10,7 tūkst. rezerviniame sąraše esančių prašytojų, gaus paramą ir raginami pradėti įsirengimo darbus, ketvirtadienį pranešė ministerija.
2022-12-08

Teismas atvėrė kelią Ignalinos AE įsirengti saulės elektrinę

Visagino savivaldybė privalo iš naujo išnagrinėti nebeveikiančios Ignalinos atominės elektrinės (IAE) prašymą suformuoti sklypą jos saulės elektrinei įrengti, galutinai nusprendė teismas. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) lapkričio 23 dieną atmetė savivaldybės skundą ir paliko galioti jėgainei palankią Regionų apygardos administracinio teismo Panevėžio rūmų pernai spalį priimtą nutartį – teismas savivaldybę  įpareigojo suformuoti jėgainei reikalinga sklypą.
2022-12-05

Įsirengė saulės elektrinę: elektrą gamina, bet sąskaitos vis tiek auga

Augant elektros sąskaitoms, tiekėjai, valdžios atstovai tikina, kad elektrą būtina gaminti patiems. Tada, anot jų, sąskaitos sumažės. Panašių patarimų paklausęs Kauno miesto gyventojas įsirengė saulės elektrinę, tačiau sąskaitos taip ir nesumažėjo. Vyras piktinasi, kad elektros jau pagamino už 800 eurų, tačiau ji kažkur dingo.
2022-11-27

„Apranga“ elektrą gaminsis pati – įsirengė saulės jėgainę

„MG grupės“ kontroliuojama didžiausia Baltijos šalyse mažmeninė drabužių prekybos grupė „Apranga“ ant administracijos ir logistikos centro stogo Vilniuje įrengė 0,55 megavato (MW) saulės jėgainę.  Spalį pradėjusi veikti jėgainė aprūpina dalį centro poreikių, o investicijų siekia daugiau nei 400 tūkst. eurų – skaičiuojama, kad ji atsipirks per 4–5 metus, o jėgainė efektyviai veiks mažiausiai 40 metų, pranešė įmonė.
2022-10-11

„Elektrum Lietuva“ už 3 mln. eurų įrengė saulės parką Radviliškio rajone

Latvijos energetikos milžinei „Latvenergo“ priklausanti energetikos sprendimų bendrovė „Elektrum Lietuva“ į naują saulės parką Radviliškio rajone investavo 3 mln. eurų, jis leis įmonei elektros gamybos pajėgumus padidinti nuo 6,5 iki beveik 11 megavatvalandžių (MW). Parkas „Giedra“ beveik 8 hektarų plote įrengtas Radviliškio rajone Biliūnų kaime, jo galingumas siekia 4,4 MW. Parke pagaminta elektra bus tiekiama verslo klientams ir buitiniams vartotojams, pranešė bendrovė.
2022-10-04

Svarbu turintiems ir planuojantiems įsirengti saulės elektrines: bus galima gauti kompensaciją už energijos kaupiklių įrengimą

Gyventojai, turintys ar suplanavę įsirengti saulės ar vėjo elektrines, taip pat valstybės ar savivaldybių institucijos galės gauti valstybės kompensacijas už energijos kaupiklių įrengimą. Tokie kaupikliai kaups perteklinę elektrą, ją panaudojant vėliau ir taip sumažinant jos pasaugojimo kaštus. Tokia parama suplanuota pirmą kartą. Gyventojų kaupikliams šiemet skirta 1 mln. eurų, o valstybės ar savivaldybių institucijoms – 3 mln. eurų iš Klimato kaitos programos, pranešė Aplinkos ministerija.
2022-09-22

Ministerija: paramos saulės elektrinėms sulauks visi jos prašę

Visiems gyventojams, pateikusiems paraiškas paramai įsirengti saulės elektrines  namuose, bus skirtas numatytas bei papildomas finansavimas – daugiau nei 46 mln. eurų, pranešė Energetikos ministerija. Anot jos, dėl didelio paraiškų skaičiaus sudarytas pagrindinis ir rezervinis sąrašai, tačiau planuojama, kad parama bus skirta abiejuose sąrašuose esantiems gyventojams.
2022-09-05

Saulės elektrinėms įsirengti prašoma 47,5 mln. eurų – APVA

Gyventojai, norintys gauti finansavimą už saulės elektrinėms įsirengti, liepą pateikė daugiau nei 17 tūkst. paraiškų už 47,5 mln. eurų, pranešė Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA).  Tuo metu kvietimui buvo skirta 29,9 mln. eurų, todėl dėl papildomo lėšų poreikio spręs Energetikos ministerija.    Paraiškos bus vertinamos pagal saulės elektrinės įrengimo būdą ir jos galią.
2022-08-01

Saulės elektrinės įrengimas: įvardijo, kas gali pakišti koją ją įsirengti

Sparčiai populiarėjant individualioms saulės elektrinėms, gyventojai jas įrengia ant individualių namų, kotedžų, garažų, sodybų stogų. Nors pagal teisės aktus tokių elektrinių montavimas ant pastato stogo ar sienų priskiriamas paprastajam remontui, kuriam specialių leidimų nereikia, ekspertai atkreipia dėmesį, kad yra išimčių, kuomet elektrinės įrengimą gali tekti derinti su kaimynais ar institucijomis, rašoma pranešime žiniasklaidai.
2022-07-19

Lietuvoje nespėjama gaminti reikiamo kiekio saulės elektrinių

Vis daugiau gyventojų norint įsirengti nuosavas saulės elektrines, Lietuvoje nespėjama gaminti jiems būtinų modulių, sekmadienį pranešė LRT žinios. Reaguojant į padidėjusią paklausą, tenka didinti saulės modulių gamybos pajėgumus, tačiau trūksta srovės keitiklių ir kitų dalių, jos nuo metų pradžios brango maždaug dešimtadaliu, sako Kaune esančios gamyklos „Viasolis“ vadovas Rimvydas Karoblis.
2022-07-17

Prognozė Lietuvai: iki 2025 m. turėtumėme pasigaminti daugiau kaip 80 proc. elektros

Iki 2025 metų Lietuvoje suplanuotos pastatyti vėjo ir saulės elektrinės elektros importą į šalį turėtų sumažinti nuo 65 iki 17 proc., teigia Lietuvos energetikos agentūros atstovas.  „Panašu, kad Lietuvos elektros gamybos sektoriaus laukia didžiulė transformacija – nuo valstybės, kuri importuoja daugiau nei 60 proc. savo poreikiams pereisime prie valstybės, kuri sugebės pasigaminti daugiau nei 80 proc.
2022-07-14
Į viršų