„Prireikus pasiskolinti nedidelę sumą pinigų didžioji dalis respondentų dažniausiai kreiptųsi pagalbos į artimuosius ar draugus. Tačiau juk ne visuomet jie gali norėti ir turėti patys galimybę paskolinti reikia sumą. Tad tokiais atvejais ar atsiradus poreikiui pasiskolinti didesnę sumą dauguma žmonių svarsto apie skolinimosi alternatyvas“, – kalba „Provident Finansai“ marketingo vadovė Dovilė Krinickienė.
Anot marketingo vadovės, vidiniai kompanijos duomenys rodo, kad tautiečiai dažniausiai kreipiasi norėdami gauti paskolą nuo 700 iki 2000 Lt. Tai patvirtina ir tyrimo rezultatai, atskleidžiantys, kad draugams žmonės yra linkę skolinti tik nedideles sumas.
Paprašyti nurodyti pinigų (apie 1000 Lt) nesiskolinimo iš draugų priežastis respondentai dažniausiai minėjo baimę susigadinti santykius (25 proc.), atsirasiančią įtampą (21 proc.), gėdos jausmą (18 proc.) bei nemalonią ankstesnę patirtį (17 proc.).
„Respondentų taip pat klausėme, ar jie patys draugui skolintų pinigų. 80 proc. tyrime dalyvavusių šalies gyventojų į tokį klausimą atsakė teigiamai. Visgi didžioji jų dalis skolintų tik nedidelę sumą“, – tyrimo rezultatus komentuoja „Provident Finansai“ marketingo vadovė Dovilė Krinickienė.
Visai pinigų draugams neskolintų penktadalis lietuvių. Teiraujantis apie tokio elgesio priežastis dažniausiai buvo minimas nemalonios patirties šiuo klausimu faktas (47 proc.), beveik trečdalis nurodė bijantys susigadinti santykius. Kas šeštas pažymėjo, kad tokiu atveju atsirastų įtampa santykiuose.
Sausio mėnesį kompanijos „Spinter tyrimai“ atliktoje apklausoje dalyvavo 1011 18–75 metų amžiaus Lietuvos gyventojai.