REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dalis per pastaruosius metus praradusių darbus žmonių, turėdami laisvo laiko ir galbūt daugiau sukauptų pinigų, nusprendė juos išleisti savo žinių bagažo pildymui. Tai patvirtina ir įvairių kursų ir mokymų rengėjai. Jų teigimu, per pandemiją labiausiai domimasi technologijų bei investavimo seminarais.

Dalis per pastaruosius metus praradusių darbus žmonių, turėdami laisvo laiko ir galbūt daugiau sukauptų pinigų, nusprendė juos išleisti savo žinių bagažo pildymui. Tai patvirtina ir įvairių kursų ir mokymų rengėjai. Jų teigimu, per pandemiją labiausiai domimasi technologijų bei investavimo seminarais.

REKLAMA

Įvairių kursų ir mokymų organizatorių teigimu, per pandemiją aktualūs tapo ne tik žinių gilinimo, bet ir emocinio tobulėjimo kursai.

Populiarausi kainuoja arti 1000 eurų

Informacinių technologijų (IT) mokymus rengiančios platformos „Bit“ direktoriaus pavaduotoja Brigita Matulytė sako, kad susidomėjimas papildomais mokymais pandemijos metu suintensyvėjo dėl kelių priežasčių.  

„Viena – nemaža dalis Lietuvos gyventojų neteko darbo arba jiems teko praleisti ilgą laiką prastovose. Šie pokyčiai paskatino žmones keisti karjerą į darbą, kuris atsparus pandemijai. Tai ne tik IT, bet ir pozicijos, kuriose galimas darbas nuotoliniu būdu.

REKLAMA
REKLAMA

Kita priežastis – didelis IT specialistų poreikis Lietuvos darbo rinkoje pandemijos metu dar labiau išaugo. Tai irgi padeda paskatinti žmones persikvalifikuoti būtent į IT sritį. Taip pat, užsidarius barams, sporto klubams ir kitoms laisvalaikio leidimo vietoms, dalis aktyvių žmonių rado būdą, kaip turimą laiką įprasminti besimokant naujų dalykų“, – įžvalgomis dalijasi B. Matulytė.

REKLAMA

Mokymų platformos atstovės teigimu, populiariausiais kursais, kaip ir prieš pandemiją, išliko perkvalifikavimo – programavimo kursai, norintiems išmokti programuoti nuo nulio.

Kaip skelbiama internetinėje mokymų svetainėje, 10 savaičių „Javascript“ ar „Python“ programavimo kalbų kursai, pradedantiems programuoti „nuo nulio“, kainuos 890 eurų. Visgi B. Matulytė atkreipia dėmesį, kad didžioji dalis besiregistruojančių šiems kursams gali gauti finansavimą.

„Mūsų kursai klientams gali būti nemokami dviem būdais. Vienas yra Užimtumo tarnybos finansavimas nedirbantiems asmenims, kitas – ES lėšų finansuojami mokymai dirbantiems asmenims. Didesnė dalis žmonių jungiasi į tuos kursus, kuriems gaunamas finansavimas, tad tokiu būdu klientui šie kursai yra nemokami“, – patikslina įmonės atstovė.

REKLAMA
REKLAMA

B. Matulytė prideda, kad dažniausiai kursų kaina priklauso nuo jų apimties, nes tokiu būdu išauga kurso „kaštai“ – dėstytojo valandinis atlyginimas.

Susidomėjusių – truputį daugiau

Mokymų platformos „Edumint“ direktorius Donatas Talutis patikina, kad susidomėjusių mokymais per pandemiją išties padaugėjo, bet pokytis nėra itin žymus.

„Negaliu sakyti, kad srautas per karantiną kaip nors drastiškai augo ar drastiškai krito. Sakyčiau, gal apie 15 proc. daugiau užsakymų. Ir tai, galima sakyti, lėmė keli dalykai.

Pirma, interneto naudojimas apskritai per pandemiją gerokai paaugo. Tai liečia ir Google, ir Facebook, tai, aišku, liečia ir mūsų paslaugas, su kuo mes ir dirbame.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taigi, žmonės nebe tik daugiau naudojasi pačiomis svetainėmis, kiek svetainės priežiūros įrankiais. Tad jei turi žmogus savo svetainę, reikalinga yra ir jos priežiūra, sklaida“, – dalijasi mokymų platformos direktorius.

D. Talučio teigimu, dar ir iki pandemijos „Google“ ir „Facebook“ reklamos ir įrankių mokymai visada buvo populiariausi ir per pandemiją savo pozicijų neužleido.

Direktoriaus minimi mokymai, internetinės mokymų svetainės duomenimis, kainuoja nuo 30 iki 99 eurų.

„Na, pas mus nėra jau kažkokių išskirtinai brangių mokymų, o žiūrint ir į pasaulį, tai ten žmonės ir 15, ir 20 kartų brangesnius kursus perka.

REKLAMA

Dienos pabaigoje vis vien svarbiausia yra rezultatas ir mokymų kokybė, kaina net nėra šioje vietoje svarbiausias dalykas. Aišku, galima įsigyti keletą pigesnių kursų, bet juose negauti tokios naudos, kaip iš vieno, brangesnio kurso. Taip pat, kaip ir automobilį perkant“, – sako D. Talutis.

Domina investavimas

Tuo metu gyvenimo būdo mokymus ir seminarus kuriančios ir parduodančios platformos „Ką darai, daryk gerai“ bendraįkūrėja Rasa Jusionytė sako pastebėjusi, kad per pandemiją žmones bene labiausiai domino finansų ir investavimo kursai.

„Natūralu, kad žmogus nori išklausyti valandos profesionalų kursą ir tik tada pradėti investuoti, ypač jei tai jam yra nauja. Mes darėme ir kursus apie investavimą į kriptovaliutas (skaitmenines valiutas – aut. past.). Tai tapo populiaru tarp moterų. Taip pat buvo domimasi ir apie daug saugesnes investicijas, pavyzdžiui, į NT.

REKLAMA

Labai populiarūs buvo ir gydytojo psichoterapeuto kursai apie emocinę sveikatą, mylimo darbo paieškas ir vidinį kritiką. Tai dar viena sritis, kam žmonės atrado daugiau laiko“, – pastebėjimais dalijasi R. Jusionytė. 

Platformos bendraįkūrėjos minimi kursai apie investavimą ar emocinę sveikatą, internetinės svetainės duomenimis, kainuoja atitinkamai 129 ir 96 eurus. Tiesa, tai – nemažos apimties mokymų ciklai, susidedantys iš daugiau nei kelių temų.

R. Jusionytė prideda, kad jai ir bendraįkūrėjai Karolinai prieinama kursų kaina buvo svarbus aspektas, o kursų kaina priklauso nuo specialisto kvalifikacijos, kurso trukmės ir suteikiamos informacijos kiekio.

„Tai – žinios. (...) Mes turime trumpesnius seminarus, kurie yra pigesni, o profesionaliai filmuoti, ilgi kursai su užduotimis – šiek tiek brangesni“, – paaiškina R. Jusionytė. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų