Lietuva neteko daugiau kaip 115 transporto įmonių: pasakė priežastis, kodėl taip yra

Nuo pandemijos pradžios pernai kovą Lietuva neteko daugiau kaip 115 transporto įmonių – iš jų virš 90 išsikėlė į Lenkiją, kiti – į Vokietiją ir kitas vakarų Europos šalis, teigia nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“.

Asociacijos teigimu, dėl to valstybės biudžetas neteks beveik 45 mln. eurų pajamų, be to, gresia mažesnių įmonių žlugimas.

„Tai lemia trys veiksniai – Mobilumo pakete numatytos priemonės, pernai prasidėjusi pandemija ir pradėtos taikyti naujos mokestinės priemonės, kurios padidino mokestinę naštą vežėjams ir pablogino konkurencines sąlygas“, – pranešime sakė „Linavos“ generalinis sekretorius Zenonas Buivydas.

Asociacijos duomenimis, pernai Lietuvoje registruota 43 proc. mažiau vilkikų nei 2019 metais, vežėjai nebeinvestuoja į naujas gamybos transporto priemones.

Pasak „Linavos“ prezidento Romo Austinsko, tendencijos kelia nerimą, nes yra ir daugiau įmonių, kurioms per sudėtinga veiklą vykdyti Lietuvoje.

„Deja, tai – ne pabaiga. Veiklą tęsti svetur planuoja ir daugiau transporto įmonių, kurios ieško išeičių, kaip išgyventi kuo mažesnėmis sąnaudomis. Mūsų verslai konkuruoja su Lenkijos, Bulgarijos, Rumunijos vežėjais, kur gerokai palankesnės sąlygos verslui augti“, – pranešime sakė jis. 

„Linavos“ atstovų teigimu, transporto verslų išėjimą galėtų sustabdyti iš naujo peržiūrėtos mokestinės tvarkos ir geresnės ekonominės sąlygos.

„Sodros“ duomenimis, Lietuvoje tarptautinių krovinių vežimo veikla užsiima apie 4,5 tūkst. įmonių, jose dirba apie 127 tūkst. darbuotojų.


Rašyti komentarą...
N
Na
2021-02-24 09:15:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Linava meluoja. Yra registruotų mašinu D girtekos ir Pl yra tik nereikia pezet kad 115 firmų. O kiek mašinų registruota Kaliningrade? Mokesčiai ten nusėda o šūdas čia. Mašinos bazuojasi Lt. Net tech apžiūros ten nevyksta praeit.
Atsakyti
0

N
Na
2021-02-24 09:51:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai o Ukraina kelikes nereikės Ukrainiečių vagonais vežt. Ir sąlygos vogt palankios
Atsakyti
-1

T
Tai
2021-02-24 16:32:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tu vienas iš tu tik ne valdžioje
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų