Lietuva ekonominės laisvės reitinge pakilo į 22–ąją vietą

Ekonominės laisvės indekse Lietuva per metus palypėjo vienu laipteliu aukštyn ir atsidūrė 22-oje vietoje tarp 177 valstybių. Vertintojai ekonominės laisvės indekse Lietuvai skyrė 72,1 balo. Lyginant su praėjusiais metais šalies rezultatas buvo pagerintas 0,6 balo.

Kaip ir ankstesniais metais Lietuva geriausiai buvo įvertinta finansinės, investicinės, prekybinės ir fiskalinės laisvės srityse. Tuo tarpu prasčiausiu rodikliu išliko korupcijos vertinimas.

Anot tyrėjų, aukštesnį reitingą lėmė suvaldytas vyriausybės išlaidavimas, tačiau kitose srityse Lietuvos pasiekimai suprastėjo arba liko nepakitę.

Tarp 43 Europos šalių Lietuva užėmė 12-ąją vietą. Vertinant bendrame ekonominės laisvės kontekste Lietuva išlieka kur kas aukščiau nei pasaulinis vidurkis.

Analitikai įvertino Lietuvos pastangas skatinti „startup“ verslo kultūra, mažinti verslo priežiūros naštą, orientaciją į rinkos reformas ir mažą pelno mokesčio tarifą. Be to, neliko nepastebėta ir Lietuvos teisinė sistema, kuri, anot tyrėjų, yra pakankmai skaidri ir tinkamai gina turtines teises.

Pirmauja Azijos šalys

Geriausių rezultatų ekonominės laisvės indekse pasiekė Honkongas (89,3), Singapūras (88) ir Australija (82,6)

Tarp Europos šalių geriausiai pasirodė Šveicarija, surinkusi 81 balą.

Estija pasauliniame reitinge užėmė 13-ąją vietą (75,3 balai), o Latvija liko 55.

Netoli nuo jos atsiliko Lenkija, kuriai buvo skirta 66 vieta. Rusija atsidūrė 139-oje sąrašo vietoje, o Baltarusija 154-oje vietoje.

Lietuva ekonominės laisvės indekse šiemet konkuravo su Taivanu, Gruzija, islandija ir Japonija.  


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų