Informaciją parengė Kęstutis Celiešius, „Danske Bank“ Finansų maklerio skyriaus vadovas
Pokalbių nutekinimo skandalas neigiamai veikia Lenkijos finansų rinkas. Euro atžvilgiu smukęs zlotas ir toliau gali neatsilaikyti prieš didesnius svyravimus tol, kol savo poste lieka dabartinis Lenkijos centrinio banko vadovas Marek Belka.
Europos eksportuotojai nuogąstauja
Senasis žemynas savaitę pradėjo paskelbtais išankstiniais birželio mėnesio verslo pasitikėjimo indeksais (PMI). Gamybos sektoriaus PMI indeksas euro zonoje birželį smuko nestipriai (apie 0,3) ir siekė 51,9, o paslaugų krito 0,5 ir buvo 52,8.
Gamybos sektoriaus lūkesčiai prastėja jau nuo sausio dėl silpnesnių makroekonominių rodiklių JAV ir Kinijoje. Tuo tarpu paslaugų sektorius labiau atspindi vidinę ūkio situaciją. Vokietija antradienį skelbs IFO verslo pasitikėjimo indeksus. Pasak analitikų, IFO lūkesčių indeksas gali mažėti dėl minėto eksportuotojų nuogąstavimo.
Rytų Europoje – defliacija
Infliacija Rytų Europoje persiverčia į defliaciją. Dėl šios priežasties Vengrijos centrinis bankas jaučiasi laisviau mažindamas bazinę palūkanų normą Vengrijos forintais ir šią savaitę laukiama dar vieno nedidelio bazinių palūkanų normos „kirpimo“ nuo 2,4 iki 2,3 proc.
Laukia JAV pramonės žinių
JAV pirmadienį bus skelbiami nenaujų būstų pardavimų statistika. Prognozuojama, kad gegužę augimas gali siekti 1,8 proc., palyginus su balandžiu. Antradienį paaiškėsiantis naujų būstų sandorių skaičiaus kilimas turėtų būti panašus ir siekti 2 proc.
Trečiadienį investuotojai lauks žinių iš JAV pramonės sektoriaus, kur paaiškės gegužės mėnesio ilgalaikių prekių užsakymų rodiklis. Šį sykį laukiama 0,3 proc. užsakymų smuktelėjimo.
Kitas svarbus rodiklis bus gegužės mėnesio asmeninio vartojimo išlaidų indeksas (infliacija). Pagal šį rodiklį FED vertina JAV kainų dinamiką. Gegužę mėnesio infliacija galėjo siekti 0,2 proc., o metinis pokytis – 1,6 proc. Priminsime, jog FED siekiamybė yra 2 proc. infliacija.