naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos bankas pradėjo skelbti komercinių bankų ir kredito unijų siūlomas indėlių palūkanas.  

Lietuvos bankas pradėjo skelbti komercinių bankų ir kredito unijų siūlomas indėlių palūkanas.  

REKLAMA

Pavyzdžiui, už 6 mėnesių indėlį didžiausias 2 proc. metų palūkanas siūlo GF bankas, o mažiausias – 0,3 proc. – „PayRay Bank“. Didesnes nei 1 proc. palūkanas taip pat siūlo „Mano bankas“ (1,35 proc.), „Inbank“ (1,3 proc.), SEB (1,25 proc.), „Luminor“, „Swedbank“, „Citadele“ ir SME bankas (po 1 proc.). 

Didžiausią kainą už 24 mėnesių indėlius siūlo „Mano bankas“ ir „Fjord Bank“ (po 3,1 proc.), GF bankas ir „Inbank“ (po 3 proc.), mažiausias  – „PayRay Bank“ –  1,3 proc. 

Centrinio banko duomenimis, einamieji indėliai sudaro beveik 90 proc. visų gyventojų indėlių sumos. Tai reiškia, kad už šiuos pinigus palūkanos nemokamos. Dėl to Lietuvos bankas siūlo gyventojams, turintiems santaupų, nenumatomų naudoti artimiausiu metu, įdarbinti jas ir taip bent iš dalies atsverti infliacijos poveikį. 

LB vadovas Gediminas Šimkus vasario pradžioje sakė, kad bankai dabar turi 11 mlrd. eurų daugiau rezidentų indėlių nei paskolų, o šį perteklių laiko daugiausiai centriniame banke už tai gaudami atlygį. Anot LB vadovo, neįprastai didelis likvidumas sparčiai augant pagrindinėms palūkanų normoms sudaro netipines aplinkybes, lemiančias neplanuotą grąžą kai kuriems bankams. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų