Latvijoje – aštuoni baudžiamieji tyrimai dėl įtariamo pinigų plovimo per ABLV banką

Latvijos policijos kovos su ekonominiais nusikaltimais departamentas atlieka aštuonis baudžiamuosius tyrimus dėl įtariamo pinigų plovimo per dabar jau likviduojamą ABLV banką, pranešė policijos atstovė spaudai Ilzė Jurevica.

Pasak jos, tyrimai pradėti tiek dėl paties banko, tiek ir dėl kai kurių jo buvusių darbuotojų galimo dalyvavimo šiose finansinėse aferose.

I. Jurevica pabrėžė, jog siekiant nepakenkti tyrimų eigai išsamiau jie nekomentuotini, negalima atskleisti, ar yra konkrečių įtariamųjų.

Latvijos bankų priežiūros institucija, pernai vasarį gavusi JAV iždo departamento pranešimą apie tai, kad tuo metu trečias pagal aktyvų vertę bankas Latvijoje ABLV yra įsivėlęs į tarptautines pinigų plovimo ir korupcijos schemas, veikdama Europos Centrinio Banko nurodymu, jo veiklą sustabdė.

ABLV buvo mesti kaltinimai ryšiais su Šiaurės Korėja ir kitomis probleminėmis šalimis iš Jungtinių Tautų sąrašo, taip pat didelio masto neteisėtomis finansinėmis operacijomis, siejamomis su Azerbaidžanu, Rusija bei Ukraina.

Praėjusių metų vasarą buvo patvirtintas ABLV likvidavimosi planas, panaikinta jo licencija.

Praėjusį mėnesį Latvijos finansinės žvalgybos tarnyba pranešė, jog ABLV dalyvavimą įtariamose tarptautinėse pinigų plovimo schemose tiria darbo grupė, sudaryta iš 25-ių valstybių atstovų.

Buvę du pagrindiniai ABLV akcininkai – Ernestas Bernis ir Olegas Filis – laikomi vienai turtingiausių Latvijos gyventojų – kiekvieno jų sukaupto turto vertė viršija 100 mln. eurų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų