tv3.lt sokiu laida tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Elektros kainų krizė jau yra praeityje ir jos į neseniai pasiektas aukštumas sugrįžti bent jau kol kas neturėtų, sako energetikos ministras Dainius Kreivys.

Elektros kainų krizė jau yra praeityje ir jos į neseniai pasiektas aukštumas sugrįžti bent jau kol kas neturėtų, sako energetikos ministras Dainius Kreivys.

REKLAMA

Elektros kainos biržoje krito į prieš metus buvusį lygį – vidutiniškai 10 ct. už kilovatvalandę. Daugelio vartotojų sutartys – nuostolingos ir žmonėms, ir valstybei.

Apie tai pirmadienį D. Kreivys kalbėjo TV3 laidoje „Dėmesio centre su Edmundu Jakilaičiu“.

Elektros kainų krizė jau praeityje

Anot ministro, didžiausią įtaką elektros kainoms daro dujų kainos. Šiuo metu dujų kaina yra dvigubai mažesnė nei pernai vasarį.

„Dujų kaina, kuri nustato elektros (kainų – red. past.) ribas, yra žymiai sumažėjusi, todėl elektros kaina negali šokti į tokias aukštumas.

REKLAMA

Dar viena priežastis – turime daug vėjo. Vėjuota žiema, taip pat turime daug atlydžių, yra daug vandens.

Taip pat reikia atkreipti dėmesį, kad Prancūzijoje paleista eilė reaktorių. Jeigu vasarą apie 40 proc. reaktorių stovėjo, dabar didžioji dalis jų dirba, situacija yra radikaliai pasikeitusi“, – nukritusios elektros kainos priežastis aiškina D. Kreivys.

REKLAMA

Anot jo, šiuo metu prognozuojama, kad artimiausiu metu dujų kainos neturėtų stipriai kilti, todėl į anksčiau pasiektas aukštumas neturėtų grįžti ir elektros kainos. Ministras sako sutinkantis su teiginiu, kad elektros krizė jau yra praeityje.

„Dujų lubos yra įdėtos ir jos niekada neleis pasiekti tokių kainų, kokios buvo“, – tikina D. Kreivys.

Įvardijo, kokią sutartį pasirašytų

Ministras sako, kad jeigu dabar turėtų rinktis, kokią elektros tiekimo sutartį pasirašyti, rinktųsi sutartį biržos kaina. Taip rizika būtų minimali, nes virš 29 ct. elektra potencialiai kainuoti negalėtų. Pasirašius sutartį kintančia kaina, rizikuojama mažiausiai ir didinama galimybė laimėti.

REKLAMA

„Kai kurie tiekėjai siūlo valandinius tarifus, tai yra dar geriau. Tuomet gali pritaikyti savo elektros vartojimą nuo elektros kainos biržoje“, – tikina D. Kreivys.

Kitaip tariant, jeigu norite skalbti ar plauti indus indaplove, galite įsijungti naktį, kai elektros kaina pagal biržos duomenis yra mažiausia.

„Visi rinkoje veikiantys elektros tiekėjai yra civilizuoti. Todėl manau, kad tokių incidentų nebus. Matau labai brandų tiekėjų veikimą. Šiandien jie siūlo tikrai geras kainas, siūlo sutarčių nutraukimą netgi be jokių kompensacijų. Manau, kad turime gerą situaciją, gerus pasiūlymus iš tiekėjų, turime galimybę rinktis tiek fiksuotus, tiek biržos tarifus.

REKLAMA
REKLAMA

Žmonėms reikia apsispręsti. Lygiai taip pat, kaip apsisprendžiame rinktis mobiliojo ryšio operatorių, jei matome, kad kitur yra geresnės sąlygos. Lygiai taip pat čia reikia nemiegoti ir pasirinkti geresnes sąlygas“, – sako D. Kreivys.

Laidą „Dėmesio centre su Edmundu Jakilaičiu“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį–ketvirtadienį 19:30 per TV3 televiziją ir naujienų portale tv3.lt!

Kada šita aferista pasodins gal kartu su visais konservatoriais
papasakok , kreivy kaip niekam nezinant pigiai nusipirkt ignicio akciju???
tikėti kreiviu, tai tas pats kas tikėti samokslo teorijom ir horoskopais
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų