REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kelionių išsiilgę lietuviai, kaip jau kurį laiką pastebi kelionių agentūros, noriai šventėms traukia į šiltuosius kraštus. Kelionių kalendorius po truputį pildosi ir kitiems metams, tačiau visiško turizmo atsigavimo nesitiki tiek ekonomistai, tiek patys kelionių organizatoriai.

Kelionių išsiilgę lietuviai, kaip jau kurį laiką pastebi kelionių agentūros, noriai šventėms traukia į šiltuosius kraštus. Kelionių kalendorius po truputį pildosi ir kitiems metams, tačiau visiško turizmo atsigavimo nesitiki tiek ekonomistai, tiek patys kelionių organizatoriai.

REKLAMA

Kelionių agentūrų teigimu, šiemet kelionių troškulį dalis lietuvių malšina didžiąsias šventes pasitikdami egzotiniuose kraštuose – populiariausiomis kryptimis tapo Tenerifė ir Maldyvai.

Kelionės karantino metu

Didžiausias kelionių organizatorius Baltijos šalyse „Novaturas“ praneša, kad organizuojant kelionę karantino metu viena ar kita kryptimi, stengiamasi maksimaliai užtikrinti keliautojų saugumą – atskirai įvertinti kiekvienos šalies pasiruošimą pasirūpinti turistais ligos atveju, taip pat įsipareigoti parsigrąžinti keliautojus į Lietuvą.

„Svarstydami apie galimas kelionių kryptis vertiname ir tai, ar verta vykdyti skrydžius į tas šalis, kurios šiuo metu yra atviros turistams, bet jose galioja griežti apribojimai, ar atsakingos institucijos nerekomenduoja ten vykti“, – papildo „Novaturo“ komunikacijos projektų vadovė Dovilė Zapkutė.

REKLAMA
REKLAMA

„Novaturas“ – vienas iš kelių kelionių organizatorių, kuris 2020-uosius keliautojams siūlo palydėti Tenerifės kurortuose. Anot D. Zapkutės, lietuviai proga pasinaudojo – kelialapiai šia kryptimi buvo išgraibstyti.

REKLAMA

„Vietų į šiuos skrydžius nebeturime. Saloje įvesti tam tikri papildomi ribojimai šventiniu laikotarpiu atsižvelgiant į vietinių ir atvykusių į salą svečių saugumą, bet jie gerokai švelnesni nei šiuo metu Lietuvoje“, – dalijasi D. Zapkutė.

Vis dėlto, jei šventėms lietuviai dar galėjo išvykti, po Naujųjų, kaip praneša agentūros, nusimato kelionių štilius.

„Atsižvelgdami į mūsų šalyje pratęstą visuotinį karantiną, institucijų rekomendacijas keliautojams susilaikyti nuo nebūtinų kelionių dėl nepalankios epidemiologinės situacijos, suplanuotas sausio keliones atšaukiame iki karantino pabaigos, t.y. sausio 31 d.“, – prideda D. Zapkutė.

REKLAMA
REKLAMA

Atstovės teigimu, klientams bus užtikrintos visos galimybės pasikeisti sausio mėnesiui suplanuotas keliones, jų kryptį ar laiką.

Kitų metų viltis – vakcina

Kelionių organizatoriaus „Makalius“ vadovas Rimvydas Širvinskas – Makalius sako, kad dabartinis žmonių domėjimasis 2021-ųjų metų kelionių pasiūlymais turizmo sektorių verčia tikėtis geresnio scenarijaus.

„Iš tikrųjų jau matome ir turizme, kad per antrąjį karantiną nebėra taip, kaip per pirmąjį. Sienos nebeuždaromos, skrydžiai nėra atšaukiami, keliauti nėra draudžiama. Todėl ir toliau tikimės, kad ta kelionių politika turizmo sektoriui bus palanki“, – lūkesčiais dalijasi R. Širvinskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

R. Širvinskas sako, kad svarbus išlieka ir vakcinos veiksnys.

„Įvedus papildomus kelionių reikalavimus, tokius kaip neigiamas koronaviruso testo atsakymas ar skiepų galimybė – galbūt koks skiepų pasas – ateityje, galbūt jau kitąmet, tai tikrai padės žmonėms keliauti drąsiau“, – prideda R. Širvinskas.

Kelionių agentūra „Kelionių akademija“, bendradarbiaujanti su keliais kelionių organizatoriais, taip pat pastebi didėjantį žmonių susidomėjimą kelionėmis, o vėliau, dėl didėjančio vakcinos prieinamumo ir kitų sveikatos apsaugos užtikrinimų, tikimąsi daug žymesnio gyventojų ryžto keliauti.

„Iš tikrųjų sujudimą pajutome maždaug lapkričio pabaigoje-gruodžio pradžioje. Gyventojams ramiau keliauti padeda ir kitos priemonės – kai kurios agentūros turi ir „Covid pauzės“ funkciją – jei prieš kelionę žmogus suserga, kelionę galima perkelti į kitą datą, pasikeisti jos kryptį.

REKLAMA

Tokios priemonės žmonėms suteikia pasitikėjimo agentūromis ir didesnio noro keliauti“, – prideda „Kelionių akademijos“ pardavimų vadovė Lina Vaicekavičienė.

Ekonomisto žvilgsnis

„SME Finance“, įmonių sąskaitų administravimo paslaugas teikiančios įmonės ekonomistas Aleksandras Izgorodinas sako, kad dėl turizmo sektoriaus atsigavimo kitąmet būtų linkęs nusiteikti optimistiškai.

„Žmonės keliauti nebijos. Žinoma, priklausys nuo to, kaip greitai žmonės gaus galimybę pasiskiepyti. Todėl bent pirmoje metų pusėje ryškaus atsigavimo tikėtis dar nereikėtų, bet link vasaros, sakyčiau, europiečiai, bent jau Europoje, turėtų keliauti tikrai aktyviai.

REKLAMA

Pagrindinis lūžis įvyks antrąjį pusmetį, kai bus aktyvesnė vakcinacija“, – įžvalgomis dalijasi A. Izgorodinas.

Ekonomistas, kasdien bendraudamas su įvairiomis įmonėmis, taip pat pastebi dar vieną galimą 2021-aisiais atsigausiančią turizmo šaką.

„Turėtų atsigauti ir verslo turizmas. Kai bendrauju su įmonėmis, beveik visos jos sako, kad online (nuotolinės – aut. past.) konferencijos – susitikimai, pasitarimai, parodos, kiti renginiai – yra visiška nesąmonė, nes vis vien trūksta to normalaus, gyvo bendravimo, įprasto verslo aplinkai. Tai aš manau, kad verslo kelionės taip pat turėtų išaugti“, – prideda ekonomistas.

Kaip dar vieną, labai svarbią, turizmo sektoriaus atsigavimo priežastį, A. Izgorodinas įvardija per karantiną ženkliai išaugusias gyventojų santaupas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Eurozonos gyventojai turi prikaupę rekordiškai daug pinigų. Kadangi žmonės turėjo mažiau galimybių išleisti tuos pinigus šiemet, jie tai darys kitais metais – pirks tas prekes ar paslaugas, kurių šiemet buvo priversti atsisakyti. Tai viena iš tų pasiilgtų paslaugų ir yra kelionės“, – situaciją vertina ekonomistas.

Vis dėlto, ekspertas sako, kad greičiausiai 2019 metų lygį turizmo sektoriui pasiekti prireiks daugiau nei vienerių metų – turizmo apimtys prieškarantininį lygį galėtų pasiekti maždaug 2022-2023 metais, tikrai dar ne kitąmet.

Be to, A. Izgorodinas prideda, kad kelionės 2021-aisiais tikrai neturėtų būti stipriai pigesnės nei 2019 metais.

REKLAMA

„Kelionės labai stipriai atpigti neturėtų. Ne dėl kelionių agentūrų, bet apskritai – turbūt turėsime mokėti ir ne už vieną lėktuvo bilietą, o už pusantro, kadangi greičiausiai atstumai lėktuvuose išliks.

Kitas momentas – viešbučiai tokiu metu taip pat turi papildomų išlaidų – dezinfekcinės priemonės, pirštinės, žmonių srauto pusryčiams organizavimas. Viešbučiai tikrai patirs papildomų išlaidų ir jas, suprantama, perkels ant vartotojų“, – komentuoja A. Izgorodinas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų