Keleivių skaičius Lietuvos oro uostuose augo daugiau nei dvigubai

Trys Lietuvos oro uostai antrąjį ketvirtį aptarnavo 332 tūkst. keleivių – palyginti su pirmuoju ketvirčiu, rodiklis išaugo daugiau nei dvigubai.

Didžiausia dalis keleivių – 275 tūkst. – aptarnauta Vilniaus oro uoste, Kauno oro uoste per ketvirtį aptarnauta 47 tūkst., Palangos – 10 tūkst. žmonių, skelbia Lietuvos oro uostai. 

Per pirmąjį pusmetį, palyginti su tuo pat laikotarpiu pernai, keleivių skaičius mažėjo 58 proc. iki 479,2 tūkst. Mažiausias pokytis fiksuotas krovinių segmente – jų kiekis pirmąjį pusmetį buvo 3,88 proc. mažesnis ir siekė apie 9,7 tūkst. tonų.

„Vertinant pusmečių skaičius reikia prisiminti, kad 2020 metų sausio ir vasario mėnesiai dar buvo įprasti arba iki-pandeminių aviacijos srautų mėnesiai, o tai lėmė geresnius lyginamuosius rezultatus“, – pranešime sakė Lietuvos oro uostų Aviacinių paslaugų skyriaus vadovas Aurimas Stikliūnas.

Jo teigimu, prie sparčiai atsigaunančios skrydžių paklausos prisideda paprastėjančios keliavimo sąlygos – nuo liepos Europos Sąjungoje įsigaliojęs skaitmeninis COVID-19 sertifikatas bei aiškesnės ir vis paprastėjančios kelionių sąlygos daugelyje šalių.

A. Stikliūnas pabrėžė, kad nors prognozuoti antrojo pusmečio rezultatus yra sudėtinga, tačiau ženklų teigiamoms tendencijoms yra.

„Jei išliks panašios paklausos atsigavimo tendencijos ir Europos rudeniop nesukaustys dar viena pandemijos banga, atsigavimas bendrai aviacijoje ir Lietuvoje turėtų išlikti spartus“, – sakė Lietuvos oro uostų atstovas.

Praėjusiais metais Lietuvos oro uostuose aptarnauta 1,8 mln. keleivių ir 30 tūkst. skrydžių. Lietuvos oro uostui priklauso trys oro vartai Vilniuje, Kaune ir Palangoje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų