Karantino grimasos: dalis kirpėjų dirba pogrindyje, kiti vos išgyvena

Daugiau nei prieš mėnesį prasidėjus antrajam karantinui grožio salonai buvo priversti užsidaryti. Įvedus apribojimus grožio salonams, bei specialistų atliekamoms paslaugoms, daugelis persikėlė į pogrindį. Jie tikina, kad jeigu nedirbtų, iš valstybės teikiamos pagalbos tiesiog neišgyventų. Kita vertus, kai kurių specialistų nesugraudina ir klienčių pasakojimai, kaip jos naktį verkia, nes labai reikia blakstienų.

Vilnietis Mantas (tikras vardas ir pavardė redakcijai žinoma) pasakoja, kad ten, kur jis gyvena, Balsiuose, apsikirpti jokia bėda, net ir karantino metu.

Tokia informacija, kas yra pasiryžę jus pagražinti karantino metu, sklinda iš lūpų į lūpas ir viešai skelbiamos jos nerasite. Nedirbantys kirpėjai tokios informacijos taip pat neturi.

„Aplink mano namus bent kelios kirpėjos tikrai dirba. Sklinda bendruomenėje kalbos, kur galima apsikirpti. Pažįstami papasakoja. O šiaip, manau, kirpėjos turi savo ištikimų klientų ratą ir toliau dirba kaip dirbusios“, – pasakojo Mantas.

Paramos neužtenka

Portalo tv3.lt kalbinti grožio paslaugas teikiantys žmonės tikina, kad nors valstybė ir skiria 257 eurų paramą, tačiau šios išgyvenimui tikrai neužtenka ir daugelis dabar džiaugiasi turėdami ir kitą darbą ar santaupų iš kurių dabar tenka gyventi.

„Gyvename dviese su drauge, abu esame grožio srities meistrai. Paramos per abu žmones užtenka susimokėti už buto nuomą, bet po pirmo karantino pasistengėme pataupyti, kadangi jautėme, kad karantinas pasikartos. Todėl dabar problemų išgyventi kaip ir nėra“, – tikina vyrų kirpėjas Arnoldas Stančikas.

Arnoldui antrina ir kirpėja Lina iš Kauno, ji pasakoja, kad parama yra tiesiog juokinga, jos pakanka tik patalpų nuomai ir mokesčiams padengti. Moteris jaučia nuoskaudą, nes visada dirbo sąžiningai, neslėpė pajamų, mokėjo mokesčius, o dabar vos suduria galą su galu.

„Liūdniausia turbūt tai, kad tos, kurios dirbom salonuose, visad rodėm pajamas, mokėjom mokesčius, tai ir toliau mokam ir „einam į minusą“... O tos, kurios, dirbo juodai, pasislėpusios butuose (kas su veiklom – tai dar ir išmokas gauna, nors nuostolio realaus neturi) ir toliau sau dirba ir vargo nemato“, – apmaudą lieja moteris.

REKLAMA

Vis sulaukia prašymų iš klientų

Visi kalbinti grožio meistrai tikina, kad vis sulaukia prašymų iš klientų juos pagražinti nelegaliai.

Vieni meistrai tikina, kad griežtai atsisakė priimti klientus, o kiti pasakoja, kad galimybė papildomai užsidirbti tikrai viliojo:

„Faktas, kad bent kažkiek papildomų pinigų vilioja, tiksliau jų reikia, bet ne. Namai yra namai, ir visai nenorėčiau juose svetimų žmonių... Ir apskritai man namuose darbas – tai ne darbas, nei sąlygų, nei patogumų, nei apšvietimo“, – atvirauja kaunietė Lina.

Visažistė Jovita pripažįsta, kad jos teikiamos paslaugos tikrai nėra pirmo būtinumo ir net klienčių ašaros nepaveikia apsisprendimo nedirbti:

„Būna sulaukiu tokių žinučių, kaip: „Labai prašau priimkite, visą naktį verkiau, nes nežinau pas ką papulti, o blakstienų labai reikia.“ Blakstienos, nagai tikrai nėra pirmo būtinumo. Taip pat šeimos sveikata tikrai nepiktnaudžiausiu, nes negali žinoti, kokia mergina, o tuo labiau į namus ateis“, – pasakoja Jovita.

Dabar nedirbantys gali prarasti klientus

Daugelis portalo tv3.lt kalbintų specialistų prognozuoja, kad pasibaigus karantinui jų turimas klientų ratas susitrauks. Vieni pradės kirptis ir dažyti plaukus namuose, o kiti pabėgs pas meistrus, dirbančius net galiojant draudimams.

„Mano paties klientai klausia, ar nežinau kitų kirpėjų, kurie juos priimtu, tad nujaučiu, kad po karantino, kai kurie klientai nebesugrįš“, – atvirauja kirpėjas Arnoldas.

Kirpėja Lina pasakoja, kad su sumažėjusiu klientų kiekiu susidūrė dar praėjusiais metais, pasibaigus pirmajam karantinui:

„Mano klientės labai supratingos, ir jos jau nuo pirmojo karantino žino, kad jei draudžiama dirbti, tai ir nedirbu, tai net nelabai ir sulaukiu „o gal kažkaip kažkur“.

Žinoma, gal dėl to nemažai klienčių po pirmojo karantino taip ir nesugrįžo, ir nežinau, ar finansinė padėtis suprastėjo, ar namie pradėjo dažytis, ar rado kas dažo kitom sąlygom...“

REKLAMA

Buvo ir nubaustų

Nors atskirai grožio specialistų daromų pažeidimų Lietuvos policija neseka, tačiau praneša, kad nuo gruodžio 16 d. pradėta 21 administracinė teisena, dėl neleistinos veiklos karantino metu.

Iš namų dirbantiems meistrams gali grėsti ir piniginės baudos:

„Baudos asmenims – nuo penkių šimtų iki vieno tūkstančio penkių šimtų eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo vieno tūkstančio penkių šimtų iki šešių tūkstančių eurų“, – praneša policijos departamentas.


Rašyti komentarą...
I
Ina
2021-01-19 08:44:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Įdomu kaip seimunai apsikerpa
Atsakyti
-1

K
Korektiška
2021-01-19 08:38:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Atidarykit kirpyklas ir nereiks traukti iš pogrindžio. Pajamų grožio specialistams reikia, o klientai mažų mažiausiai nori atrodyti nehigieniškai ir ataugusiom šaknim.
Atsakyti
-9

Z
Zita
2021-01-19 08:37:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Saunuoliai kad dirba
Atsakyti
-12

SKAITYTI KOMENTARUS (39)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų