• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dauguma darbo ieškančiųjų elgiasi vienodai: susikuria standartinį CV, susiranda bent kelis patinkančius darbo pasiūlymus, išsiunčia tą patį CV. Jei darbo skelbime prašoma pridėti ir motyvacinį laišką, pagal internete pateikiamus šablonus susikuria ir jį, nusiunčia, o vėliau laukia atsakymo iš darbdavių ir kartoja procesą. Ši įvykių seka atrodo logiška, tačiau ieškant darbo yra daug daugiau galimybių. Rekomenduojama jas visas išnaudoti – aplenksite daugumą kandidatų.

REKLAMA
REKLAMA

Pasinaudokite pažintimis

Ieškant darbo nebūtina turėti įtakingų pažinčių – Jums padėti gali visi Jūsų draugai ar pažįstami. Pradėjus ieškoti darbo, galima apie tai paskelbti visiems savo draugams. Sužinoję, jog ieškote darbo, Jūsų draugai gali Jus informuoti apie laisvas vietas savo kompanijose. O jei laisvų vietų nebūtų, draugai tiesiog persiųstų netyčia pastebėtus Jums tinkamus darbo pasiūlymus.

REKLAMA

Raskite bendrų pažįstamų

Jei radote kokią nors įmonę, kurios siūlomą darbo poziciją norėtumėte užimti, pabandykite paieškoti bendrų pažinčių su įmonės darbuotojais. Bendrų pažįstamų paprastai galite ieškoti, naudodamiesi darbo paieškos portalu CVbankas.lt. Projekto vadovo Tomo Toleikio teigimu, portale sukurta speciali funkcija, kuri padeda surasti bendrų pažįstamų, dirbančių tam tikroje įmonėje: „Jei prisijungiate prie CVbankas.lt, paspaudę mygtuką „Jungtis su Facebook“, tuomet Jūs, atsidarę darbo skelbimus, prie įmonės informacijos galite matyti tos įmonės esamus ir buvusius darbuotojus, su kuriais Jus sieja bendri feisbuko draugai“. Per bendrus pažįstamus galima užmegzti ryšį su įmonės darbuotojais, sužinoti iš jų informacijos apie įmonę ar netgi gauti rekomendaciją kandidatuojant.

REKLAMA
REKLAMA

Galvokite kaip darbdavys

Ieškodami darbo, galvokite kaip darbdavys – įsivaizduokite save darbdavio vietoje ir apgalvokite, kokios darbuotojo savybės Jums būtų svarbiausios ir reikalingiausios konkrečiam darbui atlikti. Tas savybes turėkite kiekviename kandidatavimo etape.

Darbdaviui tereikia įrodyti du dalykus. Pirma, kad galite susidoroti su darbu ir atnešti darbdaviui daugiau naudos, nei jis išleis Jūsų atlyginimui bei Jūsų apmokymui. Šis punktas apima Jūsų sugebėjimus ir patirtį. Antra, Jums reikia įtikinti darbdavį, kad būtent tokį žmogų kaip Jūs jis nori turėti savo komandoje. Šis punktas susijęs su Jūsų charakterio savybėmis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Į kandidatavimą žvelkite kaip į rimtą užduotį

Suradę tinkamą darbo skelbimą, nusiteikite rimtai ne tik tuomet, jei būsite pakviesti į darbo pokalbį, bet jau ir siųsdami savo CV. Pasak T. Toleikio, geriau siųsti mažiau CV, bet kiekvieną pritaikyti pagal siūlomą darbą ir įmonę. Darbdaviui tikrai matosi, kurie CV bei motyvaciniai laiškai yra siunčiami iš eilės, o kurie parengti konkrečiai tam darbui. Motyvaciniai laiškai, parengti pagal šabloną, iš kitų neišsiskiria, taigi yra nieko verti. Todėl apgalvokite ir susikurkite skirtingus CV bei motyvacinius laiškus.

REKLAMA

Išsiuntę CV nebijokite susisiekti su atrankas atliekančiu asmeniu telefonu ir prisistatęs pasiteirauti, ar CV gavo ir kokia bus atrankos eiga. Po tokio pokalbio bus didesnė tikimybė, kad su atrankas atliekančiu asmeniu bus užmegztas asmeniškesnis ryšys, o Jūs parodysite, jog darbas Jus tikrai domina.

REKLAMA

Jei Jus pakvies į darbo pokalbį, būtinai jam pasiruoškite. Yra keletas standartinių klausimų, kurių klausia darbdaviai, tad būtinai iš anksto apgalvokite atsakymus į juos (pavyzdžiui, sugalvokite, kaip save apibūdinsite žodžiu, atsakykite į klausimą, kokie Jūsų tikslai, kaip įsivaizduojate save po kelerių metų, kodėl norite dirbti toje konkrečioje įmonėje, kokio atlyginimo tikitės ir pan.).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nebijokite darbo ieškoti kūrybiškai

Kartais darbo ieškantieji sugalvoja netradicinių darbo paieškos būdų. Pavyzdžiui, vienas žmogus norėjo dirbti kompanijoje „LEGO“, tačiau tradicinis CV siuntimas jam nepadėjo gauti darbo. Jis nusprendė padaryti tai, ką moka geriausiai – ėmė konstruoti įvairius objektus iš „LEGO“ ir publikuoti jų nuotraukas internete. Netrukus kompanija pastebėjo šiuos darbus ir pakvietė jį dirbti.

REKLAMA

Arba viena moteris kartu su savo CV darbdaviams nusiųsdavo savo keptų sausainių dėžutę. Jos teigimu, po tokio siuntimo beveik visuomet būdavo pakviesta į pokalbį, o po vieno iš jų gavo darbą.

Tai yra puikūs pavyzdžiai, kaip galite originaliai ieškoti darbo. Netradiciniai pasirinkimai dažnai gali gana paprastai pelnyti darbo vietą.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų