• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Per ateinančius dešimt metų, moterų – kaip prodiuserių, verslininkių, darbuotojų ir vartotojų – įtaką pasaulio ekonomikai bus tokia pati stipri kaip Kinijos ar Indijos, jei ne stipresnė.

REKLAMA
REKLAMA

Taip, remdamasi naujausiais skaičiavimais, CNN teigia „Ernst&Young” pasaulio viešosios politikos vicepirmininkė Beth A. Brooke.

REKLAMA

Tyrimai rodo, kad lyčių balansas aukščiausiose pozicijose prisideda prie didesnio konkurencingumo ir sėkmingesnio verslo.

Jei pavyktų sėkmingai išnaudoti moterų ekonominį potencialą, jis prilygtų papildomam 1 mlrd. papildomos darbo jėgos įliejimui į verslą ir pasaulio ekonomiką.

REKLAMA
REKLAMA

Neseniai „Booz&Company” pateikė naujus duomenis, kurie įrodo, kad moterys taip pat gali tapti galingu ekonominio augimo varikliu. Jie skaičiuoja, kad jei moterų užimtumo lygis prilygtų vyrų lygiui, BVP JAV išaugtų 5 proc., Japonijoje – 9 proc., o besivystančiose šalyse, kaip Egipte, - 34 procentais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasaulio ekonomikos forumas (WEF) taip pat paskelbė savo metinę Pasaulinės lyčių atskirties ataskaitą – duomenys rodo stiprią koreliaciją tarp tų šalių, kurioms labiausiai pasisekė sumažinti lyčių atskirtį, ir tų, kurios ekonomiškai yra konkurencingiausios.

Efektyvesnis moterų įliejimas į darbo rinką gali padėti išbristi iš sąstingio Japonijos ekonomikai, rašo BBC.

REKLAMA

Japonijoje moterys vis dar sudaro apie 1 proc. visų vadovų. Nors kai kuriose vadovų pozicijose moterų skaičius auga, bendras moterų ir vyrų santykis išlieka mažas.

Tai viena iš priežasčių, kodėl Japonija pagal moterų lygybę atsiduria blogiausių šalių ketvirtyje. WEF reitinge ji užima 101-ą iš 135 vietų. Tai tik keturiomis vietomis aukščiau už Indiją, kurią „Thomson Reuters“ fondas išrinko blogiausia vieta būti moterimi tarp G20 šalių.

Pagal moterų teisininkių, aukščiausių valstybės tarnautojų ir vadovių skaičių, Japonija užima vienas žemiausių vietų Azijoje.

REKLAMA

Tokia situacija susiklostė nepaisant to, kad Japonija daug investuoja į moterų išsilavinimą. Kartu su Kataru, Meksika ir Saudo Arabija Japonija yra apibūdinama kaip šalis, turinti neišnaudotą, bet išlavintą talento šaltinį ir gautų daug naudos, jei moterys atliktų didesnį vaidmenį darbo jėgoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu moterų užimtumo lygis Japonijoje yra rekordiškai aukštas – 60 proc., tačiau vis tiek žymiai mažesnis už vyrų – 80 procentų.

Analitikai teigia, kad šis atotrūkis yra galimybė valdžiai paskatinti ekonomikos augimą.

„Jei Japonija galėtų sumažinti atskirtį tarp lyčių užimtumo, mūsų skaičiavimais, Japonijos darbo jėga padidėtų 8,2 mln.”, - sako Kathy Matsui, „Goldman Sachs“ strategė.

REKLAMA

Jos paskutinėje atasakaitoje teigiama, kad padidėjęs moterų dalyvavimas darbo jėgoje Japonijos BVP galėtų išauginti 15 procentų.

Su tuo sutinka ir Tarptautinio valiutos fondo vadovė Christine Lagarde. Ji Tokijuje teigė, kad „moterys tiesą sakant gali išgelbėti Japoniją“.

REKLAMA

Šiandien 5 iš 10 Japonijos moterų nedalyvauja darbo rinkoje, o tokių vyrų yra 2 iš 10”, - sakė ji.

Nors kai kurie kritikai teigia, kad šalyje gali pritrūkti darbo vietų dėl pastaraisiais metais užstrigusio ekonomikos augimo, K. Matsui teigia, kad senstanti visuomenė reiškia, kad netolimoje ateityje darbo rinkoje atsiras daugiau galimybių.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų