Pavyzdžiui, Margaret Thatcher pabusdavo 5 valandą ryto, Frankas Lloydas Wrightas 4 valandą, kompanijos „Disney“ generalinis direktorius Robertas Igeris 4 valandą 30 minučių.
Sakysite, kad jūs darbingiausi naktį? Neskubėkite. Tyrimai rodo, kad ryte žmogaus protas dirba žymiai efektyviau, be to, toks ritmas daug naudingesnis sveikatai.
Štai 5 būdai išnaudoti laiką iki 8 valandos ryto taip, kaip tai daro sėkmės lydimi žmonės:
1. Sportuokite. Dauguma žmonių, kurie treniruojasi kasdien, tai daro būtent ryte. Nesvarbu, ar užsiimsite joga ar eisite į treniruoklių salę, rytinis sportas jums suteiks žvalumo ir energijos pliūpsnį visai dienai. Po treniruotės visos dienos darbai nebeatrodys tokie baisūs. Jei ryte jaučiatės labai apsimiegoję, išsiriskite iš lovos bent 15 minučių ir šalia lovos padarykite keletą atsispaudimų.
2. Planuokite. Rytas pats geriausias laikas tai daryti, nes tai bene vienintelis laikas, kai žmogus gali pabūti visiškai vienas ramybėje. Be to, ryte protas geriau dėlioja jūsų veiklos prioritetus. Nepamirškite suplanuoti ir mažų, bet veiksmingų pertraukėlių tarp alinančių susitikimų darbe – pasivaikščiokite ar prasitempkite šalia savo darbo stalo. Taip pat galite suplanuoti, ką valgysite, įsidėti sveikų užkandžių.
3. Sveikai papusryčiaukite. Visi žinome tą jausmą, kai bėgte išbėgi pro duris tuščiu skrandžiu ir su kavos puodeliu rankoje. Atėjus į darbą jau po valandos mintys ima suktis apie maistą ir dažniausiai baigiasi nesveiku užkandžiu iš šalia esančio kiosko. Tai visapusiškai nesveika. Skirti laiko pusryčiams ryte reikėtų ne tik dėl sveikatos, bet ir dėl geresnių santykių šeimoje. Net penkios minutės prie pusryčių stalo kartu su vaikais ir vyru gali visus gerai nuteikti visai dienai.
4. Svajokite. Šiais greitu tempu alinančiais laikais vis dažniau žmonės skundžiasi ne fizine, o psichine sveikata. Rytas – puikiausias metas skirti kelias minutes pozityviam mąstymui ir savo sėkmingos dienos įsivaizdavimui. Nusiteikimas ir savo sėkmės vizualizavimas gali stipriai prisidėti prie jūsų rezultatų.
5. Atlikite, kas sunkiausia. Dažnai koks nors vienas sunkus ar nemalonus darbas mus kankina visą dieną ar net savaitę. Patarimas – atlikite jį iškart neatidėlioję ir nesikankinę nuo pusryčių iki vakarienės. Be to, sunkiausią darbą padaryti ryte jums bus lengviau ir dėl aktyvesnio proto bei žvalumo. Ne tik atsikratysite vienu darbu, bet ir atliksite jį geriau nei tai darytumėte darbo dienai einant į pabaigą.