REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didžioji Britanija penktadienį paskelbė apie elektros ir dujų sąskaitų viršutinės ribos padidinimą net 80 proc., stiprėjant pragyvenimo išlaidų krizei artėjant žiemos sezonui.

Didžioji Britanija penktadienį paskelbė apie elektros ir dujų sąskaitų viršutinės ribos padidinimą net 80 proc., stiprėjant pragyvenimo išlaidų krizei artėjant žiemos sezonui.

REKLAMA

Rinkos reguliuotoja „Ofgem“ pranešė, kad energijos kainų viršutinė riba, pagal kurią nustatomos kainos vartotojams, nesudariusiems fiksuotų susitarimų su tiekėjais, spalio mėnesį padidės vidutiniškai iki 3 549 svarų (4 197 JAV dolerių) per metus.

Dabartinės „lubos“ siekia 1 971 svarą.

„Viršutinės ribos padidinimas atspindi nuolatinį pasaulinių didmeninių dujų kainų kilimą, kuris pradėjo spartėti pasauliui atsigaunant nuo COVID-19 pandemijos bei pasiekė rekordinį lygį Rusijai pamažu nutraukiant dujų tiekimą Europai“, – sakoma „Ofgem“ pranešime. 

Naujiena sukėlė labdaros organizacijų pasipiktinimą, kurios pareiškė, kad britų šeimų laukia vienos „niūriausių Kalėdų“ per daugelį metų – JK infliacija jau yra dviženklė ir prognozuojama, kad ateinančiais mėnesiais dėl didelių sąskaitų už energiją išaugs iki 13 procentų. 

REKLAMA
REKLAMA

Pasak kovos su skurdu ekspertų, beveik padvigubėjus viršutinei kainų ribai, milijonai žmonių gali susidurti su skurdu, nes jie bus priversti rinktis – šildytis ar pavalgyti. 

REKLAMA

Didžioji Britanija jau susiduria su didžiausiu infliacijos lygiu nuo 1982 metų. Prognozuojama, kad vėliau šiais metais šalies ekonomika panirs į nuosmukį. 

„Žinome, kokį didžiulį poveikį šis kainų viršutinės ribos padidinimas turės namų ūkiams visoje Didžiojoje Britanijoje ir kokius sudėtingus sprendimus, kuriuos dabar turės priimti vartotojai“, – penktadienį pridūrė „Ofgem“ vadovas Jonathanas Brearley (Džonatanas Brerlis). 

„Reguliariai kalbuosi su klientais ir žinau, kad šiandienos naujienos daugeliui sukels didelį nerimą“, – pažymėjo jis.

REKLAMA
REKLAMA

JK energetikos sistemoje gamtinėms dujoms tenka svarbus vaidmuo, o dešimtys milijonų namų ūkių šildymui naudoja dujas.

Buitiniai ir verslo vartotojai, energijos tiekėjai ir opozicijos politikai ragina vyriausybę imtis skubių veiksmų, kad pažeidžiamiausi asmenys neatsidurtų beviltiškoje padėtyje. 

Jorko universitetas apskaičiavo, kad kitais metais 58 proc. JK namų ūkių gresia kuro nepriteklius. 

Prognozuojama, kad krizė pasunkės nuo ateinančio sausio mėnesio, kai, remiantis kai kuriomis prognozėmis, vidutinės sąskaitos gali pasiekti 5 tūkst. svarų per metus, nes „Ofgem“ dabar atnaujins viršutines kainų ribas kas tris mėnesius, o ne normą du kartus per metus, kaip būdavo anksčiau. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų