Suduodama smūgį prezidento Donaldo Trumpo naratyvui apie ekonominę stiprybę ir klestėjimą, Niujorke įsikūrusi „Moody's“ apkarpė JAV reitingą nuo Aaa iki Aa1 ir dėl to netrukus sulaukė aštrios kritikos iš Baltųjų rūmų.
Šis „Moody's“ sprendimas buvo paskelbtas tą pačią dieną, kai D. Trumpo administracijos pateiktas valstybės išlaidų įstatymas dėl kelių respublikonų fiskalinių šalininkų pasipriešinimo nepraėjo pagrindinio balsavimo Kongrese.
Aiškindama savo sprendimą reitingų agentūra pažymėjo, kad „per daugiau nei dešimtmetį valstybės skolos ir palūkanų mokėjimo rodikliai pasiekė lygį, kuris yra gerokai aukštesnis nei panašų reitingą turinčių valstybių“.
Pirmoji iš trijų pagrindinių tarptautinių kredito reitingų agentūrų, konservatyviausia laikoma S&P aukščiausio lygio įvertinimą iš JAV atėmė dar 2011-aisiais, o antroji iš jų „Fitch“ tai padarė 2023 metais.
Penktadienį „Moody's“ savo sprendime antrino savo kolegėms ir pažymėjo, kad „viena po kitos JAV administracijos ir Kongresas nesugebėjo susitarti dėl priemonių, kurios padėtų pakeisti didelio metinio fiskalinio deficito ir didėjančių palūkanų išlaidų tendenciją“.
Tačiau „Moody's“ pakeitė JAV reitingo perspektyvą iš neigiamos į stabilią, nurodydama, jog šalis „išlaiko išskirtinius kredito pranašumus, tokius kaip jos ekonomikos dydis, atsparumas ir dinamiškumas bei JAV dolerio, kaip pasaulinės rezervinės valiutos, vaidmuo“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!