JAV ir Kanados prekybos kova: pastaroji griebėsi draudimų

Kanada šeštadienį paskelbė draudimą eksportuoti tam tikrus vaistus, kurių atsargų trūksta arba kurių atsargų netrukus gali trūkti.

Šia priemone šalis siekia reaguoti į JAV planą didinti vaistų importą iš šiaurinės kaimynės.

Kadenciją bebaigiančio JAV prezidento Donaldo Trumpo administracijos parengtas planas, kurio tikslas – leisti vaistininkams ir didmenininkams importuoti iš Kanados didelę dalį tam tikrų receptinių vaistų, įsigalioja jau pirmadienį.

JAV siekia sumažinti kainas amerikiečiams, tačiau planas paskelbtas tuo metu, kai COVID-19 pandemija padidino kai kurių vaistų paklausą.

Kanados draudimas įsigaliojo penktadienį, pranešė šalies sveikatos apsaugos ministerija, ir jis yra skirtas „apsaugoti Kanados vaistų rinką nuo didelės apimties importo [kitose šalyse], kuris gali sustiprinti vaistų trūkumą Kanadoje“.

„Tam tikrus Kanados rinkai skirtus vaistus draudžiama platinti už Kanados ribų, jei toks pardavimas sukeltų ar padidintų vaistų trūkumą“, – nurodė ministerija.

Atsižvelgiant į tai, kad Kanados vaistų rinka yra palyginti nedidelė, o net maždaug 68 proc. vaistų yra įsigyjama iš užsienio, svarbu išvengti tiekimo sutrikimų.

Kanadoje vaistai paprastai yra pigesni nei JAV, nors kainos išlieka aukštesnės nei daugelyje kitų išsivysčiusių šalių.

Išrinktasis prezidentas Joe Bidenas, pradėsiantis eiti pareigas sausio 20 dienos, yra kalbėjęs apie leidimą pacientams importuoti receptinius vaistus iš kitų šalių kaip planą sumažinti kainas.

Receptinių vaistų kaina yra svarbus politinis klausimas Jungtinėse Valstijose.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų