Balsų perskaičiavimas patvirtino Bideno pergalę: Trumpas pažadėjo kreiptis į teismą Bidenui bus pateikta žvalgybos informacija

Viskonsinas sekmadienį baigė JAV prezidento rinkimų balsų perskaičiavimą, patvirtinusį demokrato Joe Bideno pergalę prieš kadenciją baigiantį prezidentą Donaldą Trumpą šioje rinkimų baigčiai svarbioje valstijoje.   

Dar neprasidėjus balsų perskaičiavimui, D. Trumpas pažadėjo užginčyti jo baigtį teisme.  

Deino apygarda buvo antroji ir paskutinė, perskaičiavusi balsus. Ji pranešė, kad po perskaičiavimo D. Trumpas papildomai gavo 45 balsus.

Milvokis, dar viena didelė ir itin liberali apygarda, surengusi balsų perskaičiavimą, už kurį D. Trumpas sumokėjo 3 mln. dolerių (2,52 mln. eurų), savo rezultatus pranešė penktadienį. Remiantis jais, J. Bidenas papildomai gavo 132 balsus.    

Bendrai perskaičiavimas abiejose apygardose labai nežymiai – 87 balsais – pakeitė J. Bideno atotrūkį nuo D. Trumpo, kurį sudaro maždaug 20 600 balsų.

„Kaip jau sakėme, perskaičiavimas tik dar kartą patvirtino Joe Bideno pergalę Viskonsine“, – naujienų agentūrai AP sakė Danielle Melfi, vadovavusi demokrato kampanijai šioje valstijoje.   

D. Trumpo rinkimų kampanijos atstovė Jenna Ellis išplatintame pranešime nurodė, kad balsų perskaičiavimas Viskonsine „iškėlė rimtų klausimų“, ar balsalapiai teisėti. Tačiau ji nepateikė jokių konkrečių detalių savo pareiškimui pagrįsti.   

“Kaip sakėme nuo pat pradžių, norime, kad būtų suskaičiuoti visi teisėti – ir tik teisėti – balsai, ir toliau sieksime įgyvendinti savo pažadą Amerikos žmonėms kovoti su laisvus ir sąžiningus rinkimus“, – sakė J. Ellis.   

Prognozuota, kad baigus balsų perskaičiavimą D. Trumpas kreipsis į teismą, nors iki šiol nėra buvę precedento, kad būtų atmesta tokia įtikinama pergalė kaip iškovota J. Bideno. Respublikono rinkimų štabas bando užginčyti tūkstančius paštu atiduotų balsų, ir dar nepasibaigus perskaičiavimui D. Trumpas socialiniame tinkle „Twitter“ pareiškė, kad pateiks skundą teismui.    

REKLAMA

„Perskaičiavimu Viskonsine siekiama ne nustatyti skaičiavimo klaidas, bet rasti žmones, balsavusius neteisėtai, ir kai perskaičiavimas bus baigtas, galbūt pirmadienį arba antradienį, dėl to bus kreiptasi į teismą“, – parašė D. Trumpas tviteryje šeštadienį. – Aptikome daug neteisėtų balsų. Sekite naujienas!“  

Antradienis yra galutinis terminas rezultatams patvirtinti. Rezultatus tvirtina dvipartinės Viskonsino rinkimų komisijos pirmininkė, kuri yra demokratė. 

J. Bidenui pirmą kartą bus pateikta kasdienė žvalgybos ataskaita

Išrinktasis JAV prezidentas Joe Bidenas pirmadienį pirmą kartą galės susipažinti su kasdien valstybės vadovui pateikiama svarbiausių įvykių ataskaita, įskaitant specialiųjų tarnybų informaciją, pranešė demokrato biuras.     

Ataskaitos pateikimas J. Bidenui yra įtrauktas į jo darbotvarkę. Vėliau yra numatytas išrinktojo prezidento susitikimas su savo patarėjais. 

Praėjusią savaitę Baltieji rūmai davė leidimą išrinktajam prezidentui naudotis finansavimu ir kitais ištekliais, įskaitant prieigą prie žvalgybos informacijos. 

JAV prezidentui kasdien pateikiama speciali ataskaita, parengta žvalgybos tarnybų. Joje įvardijamos pagrindinės grėsmės ir pateikiami žvalgybos duomenys.   

Ataskaita pristatoma prezidentui, jo patarėjams nacionalinio saugumo klausimais ir Baltųjų rūmų darbuotojams. Paprastai žvalgybos tarnybų atstovai taip pat žodžiu informuoja apie rašytinėje ataskaitoje esančią informaciją.        

Anksčiau kadenciją baigiantis prezidentas Donaldas Trumpas, atkakliai bandantis užginčyti J. Bideno pergalę rinkimuose, blokavo jo prieigą prie šių ataskaitų. Demokrato komandos atstovai sakė, kad prieigos prie žvalgybos duomenų blokavimas kelia grėsmę šalies nacionaliniam saugumui.    

„Faktas, kad neturime prieigos prie naujausių įslaptintų duomenų ar slaptos informacijos iš tiesų kelia grėsmę Amerikos žmonių interesams nacionalinio saugumo srityje“, – yra sakęs J. Bideno valdžios perėmimo komandos vadovas Yohannesas Abrahamas.


Rašyti komentarą...
S
Slabodke
2020-12-02 08:29:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ryžas nepasidoda,paranojikas
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų