Šių metų sausio 30 d. Panevėžio rajono gyventojas užfiksavo kaip apie 13 val. atvažiavo savivartis sunkvežimis ir išpylė didelį kiekį statybinių atliekų šalia jo namo.
Vyras teigia, kad tai vyksta jau ne pirmą kartą, todėl buvo nuspręsta ant namo įsirengti stebėjimo kameras, kurios galėtų užfiksuoti tokius įvykius.
„Stebėjimo kameros ir buvo įrengtos tokiu tikslu, nes jau tai įvyko ne pirmą kartą“, – sakė vyras.
Įvykį užfiksavęs gyventojas apie tai pranešė aplinkos apsaugai. Pareigūnai susisiekė su savivarčio sunkvežimio vairuotoju. Jo teigimu, statybines atliekas šioje vietoje liepė išpilti jį pasamdžiusieji. Aplinkos apsauga planuoja kitą savaitę apžiūrėti įvykio vietą.
Aplinkos apsaugos departamento atstovai patvirtino, kad dėl šio įvykio yra pradėtas tyrimas. Kada bus aiškūs tyrimo rezultatai – nežinoma.
Gali užtraukti tūkstantines baudas
AAD atstovai pabrėžia, kad susidariusias pavojingas ir nepavojingas atliekas reikia atiduoti atliekų tvarkytojams.
Visgi nenorintys mokėti už atliekų tvarkymą rizikuoja ir atsikrato tokiomis atliekomis išveždami jas į miškus, paupius ar kitas atokesnes vietas.
Gyventojai neatiduodantys tvarkyti atliekų rizikuoja gauti tūkstantines baudas. AAD atstovai atkreipia dėmesį, kad baudos už tokius pažeidimus yra numatytos Administracinių nusižengimų kodekse.
Aplinkos užteršimas vieno kubinio metro ir didesniu nepavojingų atliekų kiekiu užtraukia baudą nuo 550 iki 1500 eurų. Jei teršiama tokiu pavojingų atliekų kiekiu, bauda gali siekti nuo 1400 iki 2400 eurų.
Jei vienu kubinio metro ir didesniu nepavojingų atliekų kiekiu buvo užteršta aplinka rezervatuose, nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose, draustiniuose ar kituose, kodekse nurodytuose specialių statusą turinčiuose objektuose, galima užsitraukti baudą nuo 1400 iki 2200 eurų. Esant pavojingoms atliekoms – nuo 2300 iki 2900 eurų.